Neler Yeni

Kasa kapağı açık mı kapalı mı kullanmalıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
Ekran kartının arkasına sıcak silikon ile fan yapıştır bi ekran kartının fotosunu atar mısın belki elle daha iyi bir soğutma uygulanabilir.
yeni bir kasaya geçmeyi düşünüyorum geçici çözüm olarak silikon yeni fan uğraştırır

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
yeni bir kasaya geçmeyi düşünüyorum geçici çözüm olarak silikon yeni fan uğraştırır
Ekran kartı canavar ama güç tüketimi fazla olduğu için çok ısınıyor.
Onu fan ekleme yaparak stabil 70-75 dereceye düşürmeye çalış.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,659
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı birde biraz ekg biliom
Yeni fana gerek yok. Zaten elinde 14cm fan varmış ve kasa içinde gözükmüyor bile. Eğer fazla büyük gelirse 8 cm fanı tak bir şekilde. Sorun çıkarmaması veya düşüp yaprakları falan kırmaması gibi şeyler olmaması için iyi bir şey kurman lazım. Kasa değişsen bile ekran kartı sıcaklığına iyi etki eder. Bu arada sistem ne tam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
O kablolar falan baya karışık bu kasanın içi. :d 14cm fan gözkmüyor arkada kaldı her halde. Ekran kartı PCB'sinde GPU'nun bulunduğu yerin üstüne mümkünse hareket edip yapraklarını sert birşeye vurup kırmayacağı şekilde konumlandırıp koyabilirsin oraya ve sıcaklıklara tekrar bakarsın ne kadar düştü diye.
kasanın ön tarafında bulunuyor 140 mm fan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni fana gerek yok. Zaten elinde 14cm fan varmış ve kasa içinde gözükmüyor bile. Eğer fazla büyük gelirse 8 cm fanı tak bir şekilde. Sorun çıkarmaması veya düşüp yaprakları falan kırmaması gibi şeyler olmaması için iyi bir şey kurman lazım. Kasa değişsen bile ekran kartı sıcaklığına iyi etki eder. Bu arada sistem ne tam?
i7 2600k HD6970 12Gb ram gigabayt z68 anakart

kasa mid tower olduğu için öndeki 140 mm fan mesefaden dolayı havayı pek iyi veremiyor galiba o fanı sökp arkaya takmam mümkün değil egzoz fan yeri küçük yeni bir kasaya geçiş yapmam lazım kablo düzeninde halledecem

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,659
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
kasanın ön tarafında bulunuyor 140 mm fan

i7 2600k HD6970 12Gb ram gigabayt z68 anakart
Evet yeni kasaya geçmelisin en uygun performax xenom falan olabilir öyle kablolamayı da iyi yaparsın belki. 2600K gibi OC ile uçan bir işlemciye soğutucu da alabilirsin mümkünse fakat öyle bir karta üst tarafta elindeki fanları monte ediver. :d Tabi modeli ne bilmiyorum fakat ısındığı belli mümkünse 8 cm fan üstte veya 14cm'yi de koyabilirsin bir şekilde oraya bir fan monte et ve kalan fan için yer kalmazsa alt tarafa monte et veya egzoz olarak kullan yeni kasa alana kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
Evet yeni kasaya geçmelisin en uygun performax xenom falan olabilir öyle kablolamayı da iyi yaparsın belki. 2600K gibi OC ile uçan bir işlemciye soğutucu da alabilirsin mümkünse fakat öyle bir karta üst tarafta elindeki fanları monte ediver. :d
bugün işlemciyi voltaj vermeden 4.3 Ghz ye çıkardım ısı problemini çözebilirsem sınırları dahada zorlayabilirim

Hocam anakarta su sıçrama ihtimalide var.
pc başında çok fazla yiyip içen bi insan değilim geçen ay baca deliğinden gelen yağmur suyu dışında su yaklaşmadı yanına :D

radasamara

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,712
İsim
rada
bugün işlemciyi voltaj vermeden 4.3 Ghz ye çıkardım ısı problemini çözebilirsem sınırları dahada zorlayabilirim

pc başında çok fazla yiyip içen bi insan değilim geçen ay baca deliğinden gelen yağmur suyu dışında su yaklaşmadı yanına :D
Hocam yinede çok riski olduğunu düşünüyorum bazen %1 bile olsa ihtimaller beni korkutuyor.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,659
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Bütçen olduğunda ama ilk önce yeni kasa sonra işlemci soğutucusu alsan daha iyi. Ekran kartı olayı sorun değil üstüne 14cm fanı sabitleyeceksin o kadar. :d biraz havada durması gerekir. 8 cm fan idarelik kalsın orada ilerde xenom veya başka bir hava akışı normal bir kasaya geçtiğinde artık o 8 cm'yi bir şekilde değerlendirirsin. :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
Bütçen olduğunda ama ilk önce yeni kasa sonra işlemci soğutucusu alsan daha iyi. Ekran kartı olayı sorun değil üstüne 14cm fanı sabitleyeceksin o kadar. :d biraz havada durması gerekir. 8 cm fan idarelik kalsın orada ilerde xenom veya başka bir hava akışı normal bir kasaya geçtiğinde artık o 8 cm'yi bir şekilde değerlendirirsin. :d
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi düşünüp en azından uygulamaya çalışacağim iyi geceler hayırlı forumlar

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici

NecroPunch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Ali Paşa Yıldırım
benim şu an kulllandığım kasa frisby fc 9315g bu kasaya bi bak her yeriden hava alır toz filtreleride var 10 numara

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emrullah yalçın
benim şu an kulllandığım kasa frisby fc 9315g bu kasaya bi bak her yeriden hava alır toz filtreleride var 10 numara
power suplay ihtiyacım yok kasa power ile birlikte satılıyor psu olmadan satılan modeli varsa düşünebilirim bütçem 400-450 civarı şuan için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,805
Üyeler
138,413
Son üye
Hasankckrt
Top Bottom