Neler Yeni

KASA PSU'SU NEDİR VE YETERLİ MİDİR?

Selamlar dostlar,

Yeni almış olduğum pc'deki power supply'ı merak edip araştırdım ve kasa içinde olduğunu öğrendim. Ki ben kasa içi psu'su hakkında bir fikir sahibi değilim. Öncelikle kasam şu: https://www.incehesap.com/gamepower-mythril-550w-80-bronze-dahili-psulu-kasa-fiyati-46546/ . Sizce bu kasadaki psu yeterli midir? Rtx 3050 ve i5 11400F var. Eğer ki yeterli değilse yapmam gereken şey nedir? Psu değişikliği mi yapılmalıdır?

Can...

80+ Platinum
Selamlar dostlar,

Yeni almış olduğum pc'deki power supply'ı merak edip araştırdım ve kasa içinde olduğunu öğrendim. Ki ben kasa içi psu'su hakkında bir fikir sahibi değilim. Öncelikle kasam şu: https://www.incehesap.com/gamepower-mythril-550w-80-bronze-dahili-psulu-kasa-fiyati-46546/ . Sizce bu kasadaki psu yeterli midir? Rtx 3050 ve i5 11400F var. Eğer ki yeterli değilse yapmam gereken şey nedir? Psu değişikliği mi yapılmalıdır?
Bu paraya bu kasa alınmaz hocam daha iyisini alırsınız

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
[URL unfurl="true"]https://www.teknobiyotik.com/high-p...gd-aktif-pfc-guc-kaynagi-hp1-j600gd-f12s.html[/URL]
200 cik soyle al

Can...

80+ Platinum
Selamlar dostlar,

Yeterli olur fakat bu fiyata dediğim gibi mantıklı değil bu kasa psu
Mesaj otomatik birleştirildi:

200 cik soyle al
Aynen mük Seçim olur 👍

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
gamepower'ın psu'su buyuk ihtimal, iyi degil.
kiz arkadasim gamebooster psu'yu 1 sene kullandi, su anda pcnin kapanmasi problemi var kendisinde. 1 yil falan anca dayanir yani.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Lan zaten alinmis. bir sure idare eder. ama sonradan degistirin.

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
Hocam bi site vardı güç tüketimini hesaplıyorduk bulursam atayım ama yeterli gibi görünüyor şey yapabilirsin trendoyla fln parçaların özelliklerine bakınca gözğküyor nekadar güç tükettigi ordanda hesaplayabilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bi site vardı güç tüketimini hesaplıyorduk bulursam atayım ama yeterli gibi görünüyor şey yapabilirsin trendoyla fln parçaların özelliklerine bakınca gözğküyor nekadar güç tükettigi ordanda hesaplayabilirsin
Valla hocam mükemmel olur siteyi bulabilirsen diğer yöntemi ise bilmiyorum.

Lan zaten alinmis. bir sure idare eder. ama sonradan degistirin.
Peki hocam mümkün müdür kasa içerisinde gelen psu'nun değiştirilmesi, yani bu meret, laptop ekran kartlarında olduğu gibi gömülü değil anladığım kadarıyla?

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Valla hocam mükemmel olur siteyi bulabilirsen diğer yöntemi ise bilmiyorum.

Peki hocam mümkün müdür kasa içerisinde gelen psu'nun değiştirilmesi, yani bu meret, laptop ekran kartlarında olduğu gibi gömülü değil anladığım kadarıyla?

cooler master veya be quiet power calculation yazdiginda cikar, ugrasmaya gerek yok.

gomulu degil, arka taraftaki vidalardan ve anakarttaki/ekran kartindaki/yan donanimlardaki baglantilardan kurtardigin zaman cikarabilirsin psu'yu.

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
Top Bottom