Neler Yeni

Yardım Kasa Rgb Fanları İle Bütün Rgb Parçaları Nasıl Senkronize Edebilirim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Alii
İyi Forumlar.Yeni bir sistem topladım Anakart rgbsini,Ekran kartı ve Ramleri Msı Mystic Light üzerinden kontrol edebiliyorum.Kasa fan bağlantılarımı arkadaki kontrolcü ve Anakart üzerinde bulunan System Fan ile yaptım.Rgbleri yanıyor ama yazılım üzerinden kontrol edemiyorum.Çoklayıcı bir kablo ile kasa fan bağlantılarımı yapıp çoklayıcıyıda anakart RGB girişine bağlasam bütün parçaları senkronize bir şekilde kullanırmıyım.Nasıl bir yol izlemem gerekli. @crazyreign

Kasa : https://www.itopya.com/corsair-icue-220t-rgb-tempered-glass-usb-31-beyaz-mid-tower-kasa/

Anakart : https://www.vatanbilgisayar.com/msi...-soket-1200-ddr4-4800mhz-o-c-m-2-anakart.html

Son düzenleme:

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
işte bu tür farklı donanımları tek çatı altından senkronizesi olmuyor dışarıdan sunulan pluginlerde çalışmıyor çok denedim olmadı corsair sıvı soğutma msi mystich üzerinden kontrol edilemiyor çok aradım çare aradım yok olanlarda işe yaramıyor tek çare bütün donanım ledlerini aynı marka olmasıdır başka arkadaş çözümü var ise yazabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Alii
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işte bu tür farklı donanımları tek çatı altından senkronizesi olmuyor dışarıdan sunulan pluginlerde çalışmıyor çok denedim olmadı corsair sıvı soğutma msi mystich üzerinden kontrol edilemiyor çok aradım çare aradım yok olanlarda işe yaramıyor tek çare bütün donanım ledlerini aynı marka olmasıdır başka arkadaş çözümü var ise yazabilir.
Msı Mystic Light'da fanlarım gözükse benim için yeterli olur şuanlık.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Alii
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
JRGB ayarlanabilirmiş kontrol edeceğimiz RGB çoklayıcı ile mi takmam lazım acaba fanları.Forumda bu konuda pek bilgisi olanda yok.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Ben sırf bu yüzden kasamı değişitrdim :D Benim Anakartım, Sıvı soğutma msi di. Gittim msi kasa aldım :D

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Ben sırf bu yüzden kasamı değişitrdim :D Benim Anakartım, Sıvı soğutma msi di. Gittim msi kasa aldım :D
Ekran kartını da miningcilere satıp düşük model mi taktın? Sistem gayet güzel iken ekran kartı beni değiştir diye bağırıyor sanki. Tabii stokların ve fiyatların düzelmesini beklemek en mantıklısı ve bütçe varsa.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Ekran kartını da miningcilere satıp düşük model mi taktın? Sistem gayet güzel iken ekran kartı beni değiştir diye bağırıyor sanki.
hahahaha yok knk Sadece CSgo oynuyorum öyle pek bi grafikli oyunlar oynamadığım için şimdilik işimi görüyor diye aldım. Napim bi 3060ti 3070 ye 13-15k mı verim :D bekliyorum fiyatlar düzelirse güzel bi kart alacam. Sıfır almadım zaten uygundu biraz da.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Corsair kaslarında node controller oluyor onuda anakartında ki usb girişine bağlıyorsun ve iCue üzerinden kontrol ediyorsun.

Sende node controller mi var yoksa node pro + controller mi onu bilmemiz gerekli.

Corsair ürünlerini ayrıca kontrol edemiyorsun yani hepsi aynı marka olucak ki ayarlıyabilesin (Uygulamada link olarak oto ayarlanıyor).

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Alii
Corsair kaslarında node controller oluyor onuda anakartında ki usb girişine bağlıyorsun ve iCue üzerinden kontrol ediyorsun.

Sende node controller mi var yoksa node pro + controller mi onu bilmemiz gerekli.

Corsair ürünlerini ayrıca kontrol edemiyorsun yani hepsi aynı marka olucak ki ayarlıyabilesin (Uygulamada link olarak oto ayarlanıyor).
Yani ben kasa fanlarımı aşağıda verdiğim linkte ki gibi RGB çoklayıcı ile bağlayıp Anakart üzerinden kontrol edilen RGB portuna bağlasam Msı Mystic Light ile kontrol edemiyormuyum.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Yani ben kasa fanlarımı aşağıda verdiğim linkte ki gibi RGB çoklayıcı ile bağlayıp Anakart üzerinden kontrol edilen RGB portuna bağlasam Msı Mystic Light ile kontrol edemiyormuyum.

Bu attığın ARGB değil düz RGB için çoklayıcı.

Ayrıca corsair fanlarını anakart ile bağlıyamıyorsun örneğin ARGB fanlar 3 pin girişli oluyor (ARGB hep 3 pin olur) ama corsair fanları 4 pin oluyor ve sadece kendi kontrolcüsüne takılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Alii
Bu attığın ARGB değil düz RGB için çoklayıcı.

Ayrıca corsair fanlarını anakart ile bağlıyamıyorsun örneğin ARGB fanlar 3 pin girişli oluyor (ARGB hep 3 pin olur) ama corsair fanları 4 pin oluyor ve sadece kendi kontrolcüsüne takılıyor.
Şuan 3 ön fan var 1 tanede egzoz fan alıcam.Ön 3 fanların bir ucu kontrolcüsünde takılı.Diğer uçlar system fanda takılı.Yani anakart yazılımından kontrolü olmuyor diyorsun.O zaman kendi yazılımdan kontrol edicem mecbur.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Şuan 3 ön fan var 1 tanede egzoz fan alıcam.Ön 3 fanların bir ucu kontrolcüsünde takılı.Diğer uçlar system fanda takılı.Yani anakart yazılımından kontrolü olmuyor diyorsun.O zaman kendi yazılımdan kontrol edicem mecbur.

Evet bu arada alıcağın fanıda corsair al baride senkronlu olsun.

Top Bottom