Neler Yeni

Çözüldü✓ Kasadan çıt sesi geliyor.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Merhabalar kasamdan sürekli 5 10 dakikada bir çatırdama tarzında çıt çıt sesleri geliyor. Kasam Asus TUF GT501. Ağır ve sert bir kasa olduğu için genleşme sesi olabilir mi? Çünkü kasanın üst yada ön tarafına hafif bastırınca da aynı çıtırdama sesi geliyor bu yüzden genleşme olabileceğini düşündüm. Şimdiye kadar çıtırdama yoktu son 2 gündür kasa çıtırdıyor. Endişelenmeli miyim?

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
Merhabalar kasamdan sürekli 5 10 dakikada bir çatırdama tarzında çıt çıt sesleri geliyor. Kasam Asus TUF GT501. Ağır ve sert bir kasa olduğu için genleşme sesi olabilir mi? Çünkü kasanın üst yada ön tarafına hafif bastırınca da aynı çıtırdama sesi geliyor bu yüzden genleşme olabileceğini düşündüm. Şimdiye kadar çıtırdama yoktu son 2 gündür kasa çıtırdıyor. Endişelenmeli miyim?
Genleşme olacak kadar ekstrim bir durum olacağını sanmıyorum.
Fanları kontrol ettin mi? Çarpan bir şey vardır belki.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genleşme olacak kadar ekstrim bir durum olacağını sanmıyorum.
Fanları kontrol ettin mi? Çarpan bir şey vardır belki.
fanlara temas eden herhangi bir şey yok. çarpsaydı ses sürekli gelirdi diye düşünüyorum. ses 5 10 dakikada bir geliyor.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa

Gloxy

80+ Bronze
Kasanın ayakları eşit bir zeminde temas ediyor ve ses geliyorsa sorun donanım ile ilgili olabilir.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
HDD kullanıyor musun?
hayır m. 2 ssd var sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım genleşme yapıyor. bilgisayarı furmarka soktum yük altında ısınınca çıt çıt geliyor.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
hayır m. 2 ssd var sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım genleşme yapıyor. bilgisayarı furmarka soktum yük altında ısınınca çıt çıt geliyor.
Kasadan gelme ihtimali de var elbette ama sürekli bir şekilde 5 dk da bir de ses çıkarmaz sabit kasa.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Kasadan gelme ihtimali de var elbette ama sürekli bir şekilde 5 dk da bir de ses çıkarmaz sabit kasa.
sürekli çıkartmıyor mesela video izlerken internette dolaşırken falan neredeyse hiç çıkartmıyor ama şimdi furmarka soktum çatırdıyor.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
sürekli çıkartmıyor mesela video izlerken internette dolaşırken falan neredeyse hiç çıkartmıyor ama şimdi furmarka soktum çatırdıyor.
Dostum o zaman kasanın içinde sabit olmayan bir parça, eklenti olabilir. Stres testinde çıkarmaya başladıysa fanların hareketinden kaynaklı içeri de bir şey oynuyor demekki.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Dostum o zaman kasanın içinde sabit olmayan bir parça, eklenti olabilir. Stres testinde çıkarmaya başladıysa fanların hareketinden kaynaklı içeri de bir şey oynuyor demekki.
kasanın içini açıp kontrol edeceğim parçalar tam oturmuşmu yada dediğin gibi hareket eden birşeylermi var.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim sistemden de geliyor bazen ama senin dediğin kadar sık değil. Ortam sıcaklığı ve kasanın sıcaklığıyla beraber plastiklerden ses geliyor olabilir ama yine de detaylı kontrol etmekte fayda var.

Bertancan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Kontrol ettikten sonra geri dönüş yaparsın.
Benim sistemden de geliyor bazen ama senin dediğin kadar sık değil. Ortam sıcaklığı ve kasanın sıcaklığıyla beraber plastiklerden ses geliyor olabilir ama yine de detaylı kontrol etmekte fayda var.
Kasayı açıp baktım fanlara temas eden herhangi bir şey yok. yada yerinden çıkan. her şey normal kasanın içerisinde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,224
Üyeler
156,302
Son üye
KevonFunk
Top Bottom