Neler Yeni

Kasadan plastik yanığı kokusu geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Teknoloji Yazılım Elektrik
8Son 1 ayda cihazıma bazı yükseltmeler yaptım ve bu yükseltmelerden sonra bir problemim yoktu fakat geçenlerde işlemci kablosunu uzatmak amaçlı taktığım cpu 4pin uzatma kablom yandı cihazımda gözle görünür bir sorun yok yaptığım testlerde bir sorun cıkmadı oynadıgım oyunlarda bir performans kaybı yaşamadım power supplyı yaklaşık 3-4 ay önce değiştirdim o zamandan bu zamana kadar bir sorun yoktu ama bu aralar özellikle oyun oynadığım zaman bilgisayarımdan bir plastik yanığı kokusu geliyor kokunun kaynağı power supply gibi görünüyor daha önce böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilirmi yenisini almayı düşündüm ama güncel power supply fiyatları iyi olanlar için 1000tl nin üzerinde ve şuanda bunu karşılayacak durumum yok.

Sistem
İntel Xeon X3440
Gigabyte h55m-s2v Rev1.4
Nvidia GTX 1050ti OC 4gb
8+4Gb Ddr3 ram
Everest 250w Power Supply

yalnızbiri01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
508
İsim
muhammed samet
8Son 1 ayda cihazıma bazı yükseltmeler yaptım ve bu yükseltmelerden sonra bir problemim yoktu fakat geçenlerde işlemci kablosunu uzatmak amaçlı taktığım cpu 4pin uzatma kablom yandı cihazımda gözle görünür bir sorun yok yaptığım testlerde bir sorun cıkmadı oynadıgım oyunlarda bir performans kaybı yaşamadım power supplyı yaklaşık 3-4 ay önce değiştirdim o zamandan bu zamana kadar bir sorun yoktu ama bu aralar özellikle oyun oynadığım zaman bilgisayarımdan bir plastik yanığı kokusu geliyor kokunun kaynağı power supply gibi görünüyor daha önce böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilirmi yenisini almayı düşündüm ama güncel power supply fiyatları iyi olanlar için 1000tl nin üzerinde ve şuanda bunu karşılayacak durumum yok.

Sistem
İntel Xeon X3440
Gigabyte h55m-s2v Rev1.4
Nvidia GTX 1050ti OC 4gb
8+4Gb Ddr3 ram
Everest

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Koray Yıldız

Sistem
İntel Xeon X3440
Gigabyte h55m-s2v Rev1.4
Nvidia GTX 1050ti OC 4gb
8+4Gb Ddr3 ram
bende FSP Hydro 80bronze 500Wattlık PSU var boşta, istersen satabilirim 500TLye kargo senden olacak şekilde. Hiç bir sorunu yok, kendim 650Wattlık aldığım için satıyorum...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Teknoloji Yazılım Elektrik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birazdaha araştırdım ve şuan farklı şeylerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum kafam çok karıştı sorun hangısında tam anlayamadım karşımda söyle bir test sonucu var ve koku power tarafından gelsede powerın fazla ısınması gıbı bir durum yok ortada
Ekran görüntüsü 2024-03-29 222121.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Birazdaha araştırdım ve şuan farklı şeylerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum kafam çok karıştı sorun hangısında tam anlayamadım karşımda söyle bir test sonucu var ve koku power tarafından gelsede powerın fazla ısınması gıbı bir durum yok ortada
Ekran görüntüsü 2024-03-29 222121.png

fan 1156 soekt cooler master ın stok fan benzeri bir fanı termal macunda daha yeni değişti işlemcinin xenon olmasından dolayı diye düşünüyorum bazı yerlerde kokunun anakarttan geldiğine dağir bilgi verenler olmuş anakartı 3 seneden fazladır kullanıyorum emin olamıyorum şuan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,648
Üyeler
146,768
Son üye
AbdulbakiTkn
Top Bottom