Neler Yeni

Kasam elektrik kesintisinde yanarmı

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
Arkadaslar sistemi topladim ama birşeyden korkuyorum antalyanın merkezinde oturmama rağmen kışın yaklasıyor malum elektrikler bi anda kesilebiliyor ve bu benim bilgisayarimi yakarmi daha once oldu cunku eski bilgisayara 600 watt psuluk bi pcye yanma ihtimali var dersenizde nasil bir onlem alayim usp disinda akım koruyan priz falan olurmu yada yanarmı cevap verirseniz ty 6900xt 7500f 750 watt high power huc kaynagi var

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Selim
Arkadaslar sistemi topladim ama birşeyden korkuyorum antalyanın merkezinde oturmama rağmen kışın yaklasıyor malum elektrikler bi anda kesilebiliyor ve bu benim bilgisayarimi yakarmi daha once oldu cunku eski bilgisayara 600 watt psuluk bi pcye yanma ihtimali var dersenizde nasil bir onlem alayim usp disinda akım koruyan priz falan olurmu yada yanarmı cevap verirseniz ty 6900xt 7500f 750 watt high power huc kaynagi var
Benin yanmıştı ama ucuz hazır sistem psusu var diye olmuştu kaliteli bir Psu ve kaliteli akım korumalı çoklu priz alırsanız sorun olmaz

Shourd

80+ Silver
80+ sertifikası olmasına dikkat et psunun güzel bitanede akım korumalı priz al

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benin yanmıştı ama ucuz hazır sistem psusu var diye olmuştu kaliteli bir Psu ve kaliteli akım korumalı çoklu priz alırsanız sorun olmaz
Psuyu atayim aldigimi bide akim korumali prizin iyi olup olmadigini nasil anlicsm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu bu

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Eymen Gürel
Güç kaynağınız kaliteli.
Kesinti çok oluyorsa priz alabilirsiniz.

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
Güç kaynağınız kaliteli.
Ya çok olmuyorda şiddetli yagmur olursa gitme ihtimali cok yuksek olu6or

Güç kaynağınız kaliteli.
Güç kaynagim kaliteliyse sagolun alirim bitane priz rahatima bakarimda prizin kaliteli ve kalitesizi varmi akim koruyucu prizin nasil anlarim?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,397
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Eğer çok fazla kesinti oluyorsa ups alabilirsiniz. Fazla olmuyorsa akim korumalı priz kullanın ( tuncmatik) .

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Sezer
Akım korumalı priz + kaliteli bir psu ile kullanırsanız %95 bir şey olmaz, %5'lik kısım kaliteli bir psu'nun bile dayanamayacağı anlık dalgalanmalar, şoklar olabiliyor örnek misal yakında bir yerde şiddetli bir yıldırım düşmesi vs, gibi öyle bir durumda en kötü psu yanar onu değiştirirsiniz, kafam tam anlamıyla rahat olsun derseniz de UPS almalısınız.

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz

Pukiina

80+ Bronze
Akım korumalı priz alırsan zaten bu gibi durumlarda cihazı koruyor yani korumak için var bende benzer bir durum var. O yüzden akım korumalı priz aldım şuan da hiçbir sıkıntısı yok. yaklaşık 1.5 yıldır tüm cihazlara aldık kullanıyoruz

sp24t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Samet Cengiz
Akım korumalı priz alırsan zaten bu gibi durumlarda cihazı koruyor yani korumak için var bende benzer bir durum var. O yüzden akım korumalı priz aldım şuan da hiçbir sıkıntısı yok. yaklaşık 1.5 yıldır tüm cihazlara aldık kullanıyoruz
Kanka sağol oncelikle kaliteli ve kalitesizi varmi bu akim korumali prizin yoksa herhangi bi yerden aldinmi elektrikci v.s

Psu hakkinda bilgin varmi aliyorum şimdi

Pukiina

80+ Bronze
Kanka sağol oncelikle kaliteli ve kalitesizi varmi bu akim korumali prizin yoksa herhangi bi yerden aldinmi elektrikci v.s

Psu hakkinda bilgin varmi aliyorum şimdi
Hocam tabi var bunlarında kalitelisi kalitesizi mevcut. Alırsan ya tunçmatik al media markta sitesinde de kendi mağzasında da satılıyor ya da philips al. Philips bi tık pahalı olabilir ama tunçmatiği sıkıntısız kullanabilirsin. Hatta arkadaşımda da var binanın elektriği ile oynamışlardı. Ardından da çocuğun bilgisayar zarar gördü gitti akım korumalı priz aldı şimdi sıkıntısız kullanıyor. Bizim bulaşık makinası akım korumalı priz almadığımız için elektrik peş peşe 3 kere kesildi makinanın ana kartı yandı. Bu olaylardan sonra tüm cihazlarda var. En azından artık sıkıntı çıkmıyor.
psu hakkında bilgi için arkadaşım yardımcı olur sana ben yorum yapamam fazla bilgim yok ne yazık ki @Thadox

Thadox

80+ Bronze

Top Bottom