Neler Yeni

Kentsel dönüşüm için 2 hafta içerisinde evden çıkın tebligatı

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mustafa sansar
Herkese merhaba,

Kentsel dönüşüme giren evimizi iki hafta içerisinde boşaltma tebligatı geldi. İki haftada bırakın toparlanmayı ev bulmak bile çok zor Malatya'da ne yapabileceğimi bilmiyorum. Mahalleli de biz de zor durumdayız. Bunun için ne yapabilirim bilmiyorum. Hukuk bilgim olmadığı için buradan belki akıl danışabilirim diye yazmak istedim.

Ekler

• 70c02bf4-ce3e-42ad-91b7-1675eb3d5982.jpg
    70c02bf4-ce3e-42ad-91b7-1675eb3d5982.jpg
    118.2 KB · Hit: 54

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Arif
Herkese merhaba,

Kentsel dönüşüme giren evimizi iki hafta içerisinde boşaltma tebligatı geldi. İki haftada bırakın toparlanmayı ev bulmak bile çok zor Malatya'da ne yapabileceğimi bilmiyorum. Mahalleli de biz de zor durumdayız. Bunun için ne yapabilirim bilmiyorum. Hukuk bilgim olmadığı için buradan belki akıl danışabilirim diye yazmak istedim.
Kentsel dönüşüm devletin elinde olan bir şey hocam. Buna engel olmanız zor aksine yardımcı olmanız herkes için daha iyi olacaktır. Çözüm olarak en mantıklısı kiraya çıkmak diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mustafa sansar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kentsel dönüşüm devletin elinde olan bir şey hocam. Buna engel olmanız zor aksine yardımcı olmanız herkes için daha iyi olacaktır. Çözüm olarak en mantıklısı kiraya çıkmak diye düşünüyorum.
Aslında karşı değiliz de 2 hafta da çok az bir zaman. En azından 1 - 1.5 - 2 ay zaman verilmeli ki rahatça ev bulup taşınabilelim.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Arif
Aslında karşı değiliz de 2 hafta da çok az bir zaman. En azından 1 - 1.5 - 2 ay zaman verilmeli ki rahatça ev bulup taşınabilelim.
O konuda haklısınız hocam. Ama Malatya'da deprem konusunda sıkıntılı bir bölge olduğu için işleri hızlandırmaya çalışıyorlar muhtemelen. Belki ek sürede tanınabilir bilemiyorum. Allah yardımcınız olsun.

RuthlV5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Mert Kirazlı
Harbiden 2 hafta çok kısa bir süre elinden bişey gelmez an itibariyle kiralık yer bakın bulabilirseniz zaten 2 gün içinde taşınıp yerleşirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Alim sevgen
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Herkese merhaba,

Resmi olarak 45gün hakkınız olması lazım
Ama deprem bölgesi olduğu için bişey diyemiyorum

Sazkara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Sazkara
Direk hiç beklemeden ev bakın derim
Bir benzerini yaşadım, Bize tebligat gelmedi ama sürekli çıkma ihtimali sinir bozucu

KAANT10X

80+ Bronze
Riskli bölge geçiyorsa çıkarabilirler ki zaten orası riskli bölgedir. Olan size oluyor mağdur oluyorsunuz ama yapacak bir şey yok kanun bu yönde ve kanunun amacı insanın yaşama hakkını korumak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,600
Üyeler
156,516
Son üye
İbrahim24
Top Bottom