Neler Yeni

Kilo vermem durdu, metabolizmam kilitlendi. Neden olmuş olabilir?

ozgur32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür
Selamlar 23 yaşındayım, doğal olarak fitness sporunu elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Daha önce 1-2 yıl uğraşmıştım ve bir süre ara vermek zorunda kaldım. Yeniden başladım,ancak size danışmak istediğim sıkıntım şu ki spora yeniden başlamadan fazla suyumu ve ödemimi atayım diye vücuduma ciddi anlamda kısıtlı kalori sokarak yani tabiri caizse şok diyetler uyguladım ve bunu 2 hafta kadar yaptım ve yaklaşık 10 kg kadar attım ancak nedense bi anda kg vermem durdu,10 gün kadar. Daha sonra bunun doğru olmadığını düşünüp protein yağ ve karb dengesi kurarak (160 gr p, 60gr y, 90 gr k ) bir beslenme programı hazırladım ancak yaklaşık 1 aydır hala kg veremiyorum ayrıca görüntüm de değişmiyor. Beslenme ve antrenman olarak yanlış yaptığım bir nokta olduğunu düşünmüyorum. Bir kaç kişiden grenade markasının thermo detonator isimli ürün tavsiyesini aldım ve sipariş ettim onu da kullanmayı düşünüyorum.

Şu an aktif olarak boyum 1.86 , kilo 105 , yağ oranı %23

Kullandığım takviyeler : c, d vitaminleri, multivitamin, omega3, zma, arginine, whey

isteyen olursa görselleri özelden gönderirim.

özet geçmem gerekirse : daha önceden 10-15 gün kadar yaptığım açlık diyetleri yüzünden kilo vermem durdu, şu anda vücuduma 1 aydır optimal düzgün 1900-2000 kalorilik bir diyet yapsamda günlük 30-40 dakika kalori yapsam da tık oynama yok nedendir ve çözümü nedir?

ozgur32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yardımcı olabilecek var mı nedendir, çözümü nedir

Tarconi2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Aygün Cengiz
Bazal metabolizmanın altına inmişsin anladığım kadarıyla. Ve şuanki kilon ve boyun için de 1900-2000 kalori BMR'ının altında değilse bile civarında kalacaktır. Karbonhidrat seviyen de düşük geldi. ben de sporcuyum ve ben de senin gibi benzer bir diyetteyim. Diyetine daha fazla sodyum içeriği olan besinler eklemelisin. Karbonhidrat oranının diyetinin %40'ını oluşturmasını tavsiye ediyor akademik yayınlar. Ben bir profesyonel sayılmam ama gözüme bu çarptı. Ben senin yerinde olsam daha fazla takviye almam. Bunun yerine önce metabolizmamı kaliteli besinlerle düzenleyip, sonra tekrar BMR'ımın üzerinde, kalori açığı yaratacak bir diyetle uzun vadede kilo kaybına oynarım.

ozgur32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1900-2000 kalorilik bir diyette kilo veremezken 2400'e çıkartırsam benim zararıma olmaz mı, 1 haftalık karb yüklemesi yapıp sonradan 2400'e geçsem metabolizmam normale döner mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,318
Üyeler
156,312
Son üye
DenZ
Top Bottom