Neler Yeni

Çözüldü✓ Kingston A2000 500GB Nvme M.2 SSD Sorunu !

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhaba dostlar, Kendi kulladığım SSDlerime genel olarak belli aralıklar Crystal disk mark ile test edip Kingstonun kendi programından sağlıklarını takip ederim Bu sefer HD Tune PRO ilede bi test ediyim dedim ve ilkkez SSD lerimi error scan ile test ettim, Kingston Hyperx ve Kingston A400 SSD lerime yaptığım testleri sıkıntısız geçtiler fakat Kingston A2000 SSD min değerlerinde sıkıntılar var:

HD Tune Pro Error Scan:

A2000test1.png

Nvme M.2 SSD olduğundan çoğu değeri göstermiyor HD tune pro acaba errorlar da onla alakalımı ? Yoksa fazla mı iyi niyetlimiyim :D ?

Bu da Crystal Disk mark testi, bu teste tuhaftır ki değerler olması gerektiği gibi (A2000 nin okuması 2200MB / yazması 2000MB):

A2000test2.png

Ve Kingston SSD Manager da değerleri şu şekilde:

A2000değerler.png

Burda da sıkıntı yok gösteriyor.

Sadede gelir isek, HD Tune PRO da "SATA" ile Bağlı SSD lerim de hiç bir Error çıkmadı ve onlarında okuma yazma değerleri normal, A2000 Nvme M.2 SSD de ise HD Tune PRO da 3 tane hata çıktı, ama okuma yazma değerleri normal ve Kingstonun kendi programında sağlam gözüküyor.

SATA ile bağlı olmadığından ve de HD Tune PRO da A2000 nin değerleri gözükmediğinden mi (Nvme M.2 SSD olduğundan çoğu değeri gözükmez) böyle errorlar aldım ?

@Tolga Samet @crazyreign @RevDeisDou

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Merhaba dostlar, Kendi kulladığım SSDlerime genel olarak belli aralıklar Crystal disk mark ile test edip Kingstonun kendi programından sağlıklarını takip ederim Bu sefer HD Tune PRO ilede bi test ediyim dedim ve ilkkez SSD lerimi error scan ile test ettim, Kingston Hyperx ve Kingston A400 SSD lerime yaptığım testleri sıkıntısız geçtiler fakat Kingston A2000 SSD min değerlerinde sıkıntılar var:

HD Tune Pro Error Scan:

Alıntıyı görüntüle

Nvme M.2 SSD olduğundan çoğu değeri göstermiyor HD tune pro acaba errorlar da onla alakalımı ? Yoksa fazla mı iyi niyetlimiyim :D ?

Bu da Crystal Disk mark testi, bu teste tuhaftır ki değerler olması gerektiği gibi (A2000 nin okuması 2200MB / yazması 2000MB):

Alıntıyı görüntüle

Ve Kingston SSD Manager da değerleri şu şekilde:

Alıntıyı görüntüle

Burda da sıkıntı yok gösteriyor.

Sadede gelir isek, HD Tune PRO da "SATA" ile Bağlı SSD lerim de hiç bir Error çıkmadı ve onlarında okuma yazma değerleri normal, A2000 Nvme M.2 SSD de ise HD Tune PRO da 3 tane hata çıktı, ama okuma yazma değerleri normal ve Kingstonun kendi programında sağlam gözüküyor.

SATA ile bağlı olmadığından ve de HD Tune PRO da A2000 nin değerleri gözükmediğinden mi (Nvme M.2 SSD olduğundan çoğu değeri gözükmez) böyle errorlar aldım ?

@Tolga Samet @crazyreign @RevDeisDou
Bende A2000 var korkmadım değil

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
La ne emoji atıonuz yardım etsenize :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende A2000 var korkmadım değil

Test et la.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Beyler adamda olmuş sadece. Herkesde olcak diye bir şey yok.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Biri bana bu değerlerin nasıl olabiliceğini açıklasın :D.
Ben bu programın değerleri düzgün gösterdiğini düşünmüyorum Apacer Panther SSD de 300mb/sn den yukarıya çıkmadı SSD de sorun olduğunu sanmıyorum bence program hatalı

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Okuma yazma değerleri mükemmel, Kingston Manager da sağlıklı gözüküyor, ama neden HD Tune Pro da 3 tane error çıktı ? :D

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
La ne emoji atıonuz yardım etsenize :D.

Test et la.

trial versiyon bitti falan diyor açılmıyor o yüzden

Okuma yazma değerleri mükemmel, Kingston Manager da sağlıklı gözüküyor, ama neden HD Tune Pro da 3 tane error çıktı ? :D
başka programlar deneyin hocam

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ben bu programın değerleri düzgün gösterdiğini düşünmüyorum Apacer Panther SSD de 300mb/sn den yukarıya çıkmadı SSD de sorun olduğunu sanmıyorum bence program hatalı

Program güvenilir aslında, ordaki test esnasındaki yazma değerlerine takılmayın.

trial versiyon bitti falan diyor açılmıyor o yüzden

başka programlar deneyin hocam

Bu tarz başka program yokki SSD ye Error scan yapsın :D.

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
Program güvenilir aslında, ordaki test esnasındaki yazma değerlerine takılmayın.
Bu programla hız testi yaptığımda da hızları az gösteriyor yani bence program hatalı

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih

Bu tarz başka program yokki SSD ye Error scan yapsın :D.
minitool partition wizardda böyle bir bölüm vardı diye hatırlıyorum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu programla hız testi yaptığımda da hızları az gösteriyor yani bence program hatalı

Bilemiyorum ama gerçekten değerler çok tuhaf, her hangi bir hasarda SSD nin okuma yazma değerleri de sıkıntılı olmalı değilmi ?

ARTIDAN HD Tune PRO nun INFO kısmında Sata SSD lerimin Health değerlerinin iyi olduğunu söylüyor ama M.2 SSD min değerleri yok.

minitool partition wizardda böyle bir bölüm vardı diye hatırlıyorum

Bilemiyorum, acaba SSD ölene kadar devammı etsem, Mavi ekrana falan sebep olurmu bu errorlar @crazyreign ?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Bilemiyorum ama gerçekten değerler çok tuhaf, her hangi bir hasarda SSD nin okuma yazma değerleri de sıkıntılı olmalı değilmi ?

ARTIDAN HD Tune PRO nun INFO kısmında Sata SSD lerimin Health değerlerinin iyi olduğunu söylüyor ama M.2 SSD min değerleri yok.

Bilemiyorum, acaba SSD ölene kadar devammı etsem, Mavi ekrana falan sebep olurmu bu errorlar @crazyreign ?
eğer garantisi varsa bence değişim isteyin. Bu errorlar nereden dolayı kaynaklanıyor bilemiyorum ama normal bir şey olmadığını düşünüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,144
Üyeler
140,603
Son üye
Ali1905
Top Bottom