Neler Yeni

Kingston A400 120GB SATA SSD İncelemesi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bu rehber de fiyat performans amacıyla alınabilicek Kingston A400 SSD nin uzun kullanım sonrası incelemesini aktaracağım, umarım kafanız da soru işareti var ise gidermeyi başarırım :)

SSD.jpg

Bytes Written bölümünde de görebiliceğiniz gibi yaklaşık 2000 saat kullandığım bu SSD im de neredeyse 4 TB gibi devasa bir boyut veri yazması yapmışım (Nasıl o kadar oldu bende bilmiyorum :D) bu SSD yi ben 3-4 yıl önce 2. el almıştım yani benden önceside var :D, ben sadece Windows kurulum yeri olarak kullandım ve bana şu zamana kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı, bu SSD ile birlikte yaklaşık 3 tane falan ADATA SU630 modeli çürüttüm onlar bozuldu bu SSD hala sağlam tabi ricayise Devamke :D, ve 2000 saatlik bu uzun ömründen 3.839 TB yani neredeyse 4 TB veri yazıldı ve bunlara rağmen sıcaklık değerleri ve sağlık değerleri mükemmel :)

SSD 2.jpg

Burda da görebiliceğiniz gibi Saatlerdir PC deyim windows hep açık halde oyun, video, forum vs kullandım derken günlük 8-9 saat kullanımım da 30-31 derece de harika bir sıcaklık değeri, ve sağlık durumu ise gördüğünüz gibi o uzun yıllar ve 3.8 TB lık veri yazılmış hali ile %95 lik sağlık durumu söz konusu ve bu harika bir değer.

SSD 3.jpg

Okuma yazma değerleri fabrika verilerinde 120GB modelinde 500MB okuma, 320MB yazma değerlerini hemen hemen verdiğini söyleyebiliriz. (bu testi yaparken bir kaç programı açık unuttum aşağı yukarı yakın yazma değerlerini vermesi yeterli kafanıza takılmasın)

Çoğu SSD tavsiyesinde, özellikle Windows kurmak için en uygun olduğunu düşündüğüm SSD Kingston A400 120GB modeli, oyun veya program için kullanılamazmı diye sorabilirsiniz, tabi kullanılır fakat ben onun için A400 değil de Hyperx serisini öneririm çünkü A400 yazma hızı daha düşük olduğu için Hyperx serisini oyun için daha uygun buluyorum.

Kısacası Samsung gibi depolama lideri bir markaya bütçesi yetmeyenler için biçilmiş bir kaftan olduğunu düşündüğüm bir SSD bu Kingston A400 serisi.

Hepsini okuyup yorumlarınızı belirtir iseniz sevinirim, böylece uzun kullanım rehberlerime devam edicem, şimdiden teşekkürler :)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,277
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ben açıkçası bu modeli FP olarak saymazdım. Muadillerine oranla bir artısı yok çünkü.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kotuledin demedim zaten ikisinin 120 gb olan modellerinde jd120 daha ucuz ancak daha performansli kingstone f/p diyen sen jd ne oluyor o zaman ?
1 tane F/P ürünü olucak diye bir şey yok ona bakarisek benim de eleştirdiğim Adata SU630 modeli de kingstonla aynı fiyat ama ömrü kısa, Crucial BX500 SSD de aynı şekilde sorunlu ve fiyatı yine aynı fiyat bandında, F/P ürünü sadece 1 tane olur diye bir kaide yok :).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,928
Üyeler
140,272
Son üye
ozata
Top Bottom