Neler Yeni

Yardım Kırmızı ve Sarı Ez DEBUG ledlerinin birlikte yanması

neta99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Menteşe
Merhaba,

Yeni bir sistem topladım ancak kargo nedeniyle henüz elime ddr5 ramim ulaşmadı. Ram olmadan sistemi çalıştırıp fanların, rgb'lerin çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimde ez debug ledleri dikkatimi çekti. Normalde sarı ışık ram'in algılanmadığını belirttiğinden sadece sarı ışığın yanmasını beklerdim ancak cpu'nun algılanmadığını belirten kırmızı ışık da yanmaktaydı.Sorunun bios ile ilgili olabileceğini düşünüp bios flashback ile bios güncellemesi yaptım ancak hala bu iki led birlikte yanmaktadır. Sorum şu ki ilgili ramleri taktığımda bu iki led de birlikte mi sönecek yoksa halihazırda bir cpu sorunum mu var ?

Teşekkürler, Saygılarımla.

burakdiA

80+
Cpu soketinde pin yamukluğu olabilir hocam. Şahsen biraz önce ben de konusunu açtım ben de pin yamukluğu yoktu aksine 2-3 tane pin normalinden uzundu. Cpu ve Ram debug lambaları bende de yanıyordu. Bendeki Cpu lambası büyük ihtimal bahsettiğim normalden uzun olan 2-3 pin yüzünden.

Aykut D.

80+ Gold
Merhaba,

Yeni bir sistem topladım ancak kargo nedeniyle henüz elime ddr5 ramim ulaşmadı. Ram olmadan sistemi çalıştırıp fanların, rgb'lerin çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimde ez debug ledleri dikkatimi çekti. Normalde sarı ışık ram'in algılanmadığını belirttiğinden sadece sarı ışığın yanmasını beklerdim ancak cpu'nun algılanmadığını belirten kırmızı ışık da yanmaktaydı.Sorunun bios ile ilgili olabileceğini düşünüp bios flashback ile bios güncellemesi yaptım ancak hala bu iki led birlikte yanmaktadır. Sorum şu ki ilgili ramleri taktığımda bu iki led de birlikte mi sönecek yoksa halihazırda bir cpu sorunum mu var ?

Teşekkürler, Saygılarımla.
Hocam rami bekleyin sıralı gidiyor zannımca işlemcide yada sokette sorun olacağını düşünmüyorum.

neta99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Menteşe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler

MAH0A

80+ Bronze
Dahası