Neler Yeni

[KISMEN ÇÖZÜLDÜ]Gigabyte B450M S2H Anakart Ses Sürücüsü Sorunu

aegis35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ufuk Yılmaz
Sorun sanırım anakartın ses yongasında.. Şuan 20 liraya USB ses kartı aldık. (Erkek USB-Dişi audio jack) ses ve mikrofon çalışıyor. Şu olaylar bittikten sonra servise gönderip konuyu güncelleyeceğm.

Arkadaşlar, ağabeyimin bilgisayarı var. Ses çıkışı olarak şu zamana kadar hep monitörün üstündeki girişi kullandı. Tek ses girişi vardı (yeşil). Şu an çift girişli bir oyuncu kulaklığı kullanmak istiyor. Anakarta takıyoruz fakat görmüyor. Ses çıkış cihazlarında sadece monitördeki gözüküyor. Sürücüleri ben kendim elle kurmuştum ama anakartın kendi ses sürücüsü yok. Tüm ses sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum. Ama hala sorunu çözemedim. Yardımcı olacak var mı?

Aygıt yöneticisi:
poo.png

Windows Sürümü: 1909

poo3.PNG

Önce Realtek HD Audio Driver'ı kuruyorum daha sonra Realtek Audio Driver'ı kuruyorum. Bilgisayarı yeniden başlatınca herhangi bir realtek yazılımı açılmıyor. Aygıt yöneticisinde yine LG Full HD... yazmaya devam ediyor. Ses aygıtlarına gelince sadece monitördeki giriş gözüküyor.Sanırım bu anakartta kronik bir sorun bu.. Nasıl çözeceğim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

GoktugGecer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Göktuğ Gecer
Facebook
100006001727289
Gigabyte'ın bir çok yazılımı sorunlu. Size tavsiyem sadece Windows güncellemelerini yaparak driverları kurmanız.

Ayrıca driver kurmadan bile çok rahat görmesi lazım, ses kartınızda sıkıntı olabilir. @aegis35

aegis35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ufuk Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  1. https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_6.0.1.8454.zip
  2. https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_572_setup.exe_6.0.8688.1.zip
  • İki sürücüyü indir
  • İnternetini kapat
  • Güvenli moda girip denetim masasından eskisini kaldır
  • Yeniden başlat
  • Sürücüleri attığım sıra ile kur
  • Sırayı sakın bozma!
  • İnternetini tekrar aç.
Bunu denedim fakat yine aynı. Bir şey olmuyor.

Gigabyte'ın bir çok yazılımı sorunlu. Size tavsiyem sadece Windows güncellemelerini yaparak driverları kurmanız.

Ayrıca driver kurmadan bile çok rahat görmesi lazım, ses kartınızda sıkıntı olabilir. @aegis35

Sanırım bu anakartta bir yazılım problemi var. Sürücüleri kaldırıp Windows güncellemesini deneyeceğim. Gerçi kendim driver kurduktan sonra Windows kendisi güncelliyor ve aygıt yöneticisi görüntüdeki hale geliyor.

cemil1290

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cemil Yılmaz
Bunu denedim fakat yine aynı. Bir şey olmuyor.

Sanırım bu anakartta bir yazılım problemi var. Sürücüleri kaldırıp Windows güncellemesini deneyeceğim. Gerçi kendim driver kurduktan sonra Windows kendisi güncelliyor ve aygıt yöneticisi görüntüdeki hale geliyor.
Kardeşim kulaklığı iade edip USB kulaklık almayı deneyin son çare olarak . Birde ağabeyinin kullandığı kulaklıkta iki jak soketinden biri kulaklık biri mikrofondur mikrofonu kullanmıyor ise sadece kulaklık girişini monitörun arkasındaki jak yerine taksin

aegis35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ufuk Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim kulaklığı iade edip USB kulaklık almayı deneyin son çare olarak . Birde ağabeyinin kullandığı kulaklıkta iki jak soketinden biri kulaklık biri mikrofondur mikrofonu kullanmıyor ise sadece kulaklık girişini monitörun arkasındaki jak yerine taksin
Hocam sen bizim sorunu anlamamışsın tam olarak. Şuan ben anakart'ın ses girişlerini kullanamıyorum. Bu yüzden de bilgisayara herhangi bir mikrofon bağlayamıyorum. Amacım mikrofon kullanmak. :) Kulaklık kısmına gelecek olursak daha kulaklık almadık.

cemil1290

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Cemil Yılmaz
Hocam sen bizim sorunu anlamamışsın tam olarak. Şuan ben anakart'ın ses girişlerini kullanamıyorum. Bu yüzden de bilgisayara herhangi bir mikrofon bağlayamıyorum. Amacım mikrofon kullanmak. :) Kulaklık kısmına gelecek olursak daha kulaklık almadık.
Ya ağabeyin kullanmak istiyor yazmışsın bende mikrofon kullanamıyorum realtek falan hepsi bir işe yaramadı sadece ses alabiliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak BATMAZ
Aynı sorun benim de başıma sürekli geliyor, kendim sorunu şu şekilde çözdüm ssleri ile göndericem.

İlk önce bilgisayarı yeniden başlattığımda sürekli ayarları kurcalamam gerekiyor ses gelmesi için, eğer ön tarafa kulaklık takarsam hoparlör gidiyor, yada ikisinden birinden ses gelmiyordu. ve sürekli cereyan ediyordu. bunu şu şekilde net ve sağlıklı ses alarak çözdüm.

İlk önce "Realtek Audio Console"u Microsoft Store'den indirin ve kaybolmaması için başlangıca sabitleyin.

sonra ordaki ayarları attığım SS gibi ayarlayabilirsiniz.

Eğer arkaya tekrardan kulaklık takmak istersen onu kulaklık olarak tanıtabilirsin arka konektörde sorun çıkartmıyor ama ön arka sürekli sıkıntı çıkarıyor.

(aşağıda seçeneği görüp o açık ondan diyebilirsiniz ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımı seçeneğini açınca kökten ses gidiyor.)

sorunu bu şekilde çözdüm. sorusu veya sorunu olan olursa altına yazabilir ya da bana mesaj atabilir elimden geleni yapmaya çalışırım. Teşekkürler.

1678987033750.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,213
Üyeler
156,300
Son üye
Heneepr
Top Bottom