Neler Yeni

Kitap Önerileri

Annecik

80+ Bronze
Evet bugün size kitap önerisi yapacağım şuana kadar kişisel kütüphaneme 238 kitap kadar eklemiş bulunuyorum.İsimlerde hatam olursa affola.
Polisiye:
-Jean-Christophe Grangé
özellikle Kızıl Nehirler kitabını öneriyorum sonunda başımdan aşağı soğuk sular indi
Son av
Koloni

-Dan brown biraz macerayla karışık polisiye fakat maceradan dolayı polisiyesi farketmiyorsunuz.(Bu arada bu adamin Katolik kilisesine fetişi var)

Da vinci şifresi
Kayıp sembol
Başlangıç
Melekler ve şeytanlar

Polisiye Değil
Önerilerim

Suç ve ceza okumadıysanız okuyun ilk okumada idrak edemeyebilirsiniz ama 2. okumada tadı bir başkadır ayrıca Rus edebiyatı olduğu için olaylar ve duygular çok karmaşık.

-Douglas Adams

Otostopçunun Galaksi Rehberi: Öncelikle her yaştan kesime hitap ettiğini söylemek isterim.

Konusu:Arthur Dent adındaki sıradan bir vatandaşının uzayda kestirme bir yol yapılması için dünyanın patlatılmasından biraz önce Ford Prefect adındaki bir uzaylıyla beraber bir inşaat gemisine otostop çekerek dünyadan kaçmayı başarmasıyla başlıyor.

-Ernest Hemingway: Tüm eserleri harikadır
Eğer bana Ernest Hemingway deyince aklına ne geliyor diye sorsaydiniz.
Size "Yaşlı adam ve Deniz,Silahlara Veda Derdim"

Yaşlı adam ve Deniz konusu : Yaşlı bir balıkçının büyük balık avlayamadan geçirdiği seksen dört günün ardından yaşadıklarını anlatıyor.

Silahlara Veda konusu: Savaşın acımasızlığını ve o acının ortasındaki iki insanı anlatıyor.

Monte Kristo kontu tam cilt: Muq kitap

Yüzüklerin efendisi

Drizzit serisi en çok saran kitap serisi (Bana göre) hatta oyunu da var: Dungeons & Dragons

Açlık oyunları : Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı "Açlık Oyunları" düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı 'yarışmacı' bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Alıntı NTV den

Robert Jordan Zaman Çarkı Serisi okudum ama ne sevdim ne de sevmedim.

Zaman çarkı konusu: Başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı ve olan olayları anlatıyor.

Hüseyin Nihâl Atsız;bozkurtların ölümü, bozkurtlar diriliyor. Gokturkler ve Kürşad i anlatıyordu (anlatsam bitmez güzel kitap)

Jose Saramago
Körlük: Körlüğün salgın hastalık gibi yayıldığı bir toplumda korku ve paniğin hakim olması sonucu ahlaki değerlerin çökmesini anlatıyor.

Fahrenheit 451: İnsanların robotlastigi, kitap okumanın yasak olduğu.İnsanlarin kitap okuduğu için yakıldığı manyak derecede güzel kitap.

1984 George Orwell: Evliliklerin devlet kontrolünde,günlük tutmanın yasak olduğu, tüm insani duyguların yitip gittiği bir düzeni anlatıyor.

And The Best Book

Victor Hugo

Sefiller:
Jean Valjean ekmek çaldığı için beş yıl kürek cezasına çarptırılmış, birkaç kez kaçmaya kalkıştığı için cezası ağırlaşmış, on dokuz yıl hapiste kalmıştır.

Bu kitap öyle bir kitaptır ki sokakta yürüyen amip mikrobunun hikayesini anlatıp yavasa getirip önümüze koyuyor.Bu öyle bir kitap ki insanın tapası geliyor.Bu öyle bir kitap ki ne kadar üzülsemde geleceğin Türkiyesinini gösteriyor dostlar...

Düşünsenize açlıktan ölmek üzeresiniz,cebinizde beş kuruş paranız yok,komşularınızdan ekmek istemek istiyorsunuz ama onlarda sizinle aynı durumda...Sonunda fırından ekmek istemeye gidiyorsunuz ama verilmiyor...Sonunda ekmek çalmaya karar veriyorsunuz ve hapse tıklıyorsunuz...
Ne kadar acı verici değil mi?
Bu bölüm kitaptan değil sadece empati kurmanız için ben yazdım

**Hiçbir kitap kötü değildir her kitap okunabilirdir boş zamanlarınızı kitap okuyarak değerlendirin!**

Ayrıca kitaplar hakkında önerilerim (herkese uymayabilir)

-Sabahattin Alinin kitaplarının hepsini almayın anlatım tarzı hoşuma gitmedi.

-Halide Edipte aynı şekilde

+Aslında Cumhuriyet Dönemi Türk edebiyatının ilk örneklerinin çoğunlukla zorlama olduğunu düşünüyorum.
Diğer edebiyatların tadına varınca Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı gerçekten çok yavan kalıyor maalesef.

Kitaplar hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.Teşekkürler.

Son düzenleme:

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Eline sağlık.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Okumadan like attım emek verilmiş gibi

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Evet bugün size kitap önerisi yapacağım şuana kadar kişisel kütüphaneme 220 kitap kadar eklemiş bulunuyorum.İsimlerde hatam olursa affola.
Polisiye:
-Jean-Christophe Grangé
özellikle kızıl nehirleri öneriyorum sonunda başımdan aşağı soğuk sular indi
son av
koloni
-Dan brown biraz macerayla karışık polisiye ama macera yönü daha baskın
Da vinci şifresi
kayıp sembol
başlangıç
melekler ve şeytanlar
---------------------
*polisiye değil*
önerilerim
Suç ve ceza okumadıysanız okuyun ilk okumada idrak edemeyebilirsiniz ama . okumada tadı bir başkadır ayrıca rus edebiyatı olduğu için olaylar ve duygular çok karmaşık
Douglas adams--otostopçunun galaksi rehberi abzürt komedi
Ernest hemingway tüm eserleri harikadır özel bir öneri yapacak olsam yaşlı adam ve deniz
Monte Kristo kontu tam cilt
Düzüklerin efendisi
Drizzit serisi en çok saran kitap serisi
Açlık oyunları
Robert Jordan Zaman Çarkı Serisi okudum ama ne sevdim ne de sevmedim
atsız bozkurtların ölümü,bozkurtlar diriliyor bi kitabı daha vardı unuttum maalesef bu seride türk tarihi kürşadın 40 kişiyle sarayı basması vb. anlatılıyor
şuanda Turgut Özakmanın: Şu Çılgın Türkleri okuyorum güzel gibi duruyor.
Kitaplar hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2.okumadayı yazmamışım suç ve ceza**

atsız yazarın ismi***
bence herkes insan ne ile yaşarı okumalı hatta okutulmalı zorunlu .
(konusu insanların kıskançlık , açgözlülük , nefret gibi kötülüklerin her birine ait bir hikaye barındırması . bu yüzden zorunlu okutulmalı dedim )

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Eline sağlık güzel rehber/öneri.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Sefiller: Jean Valjean ekmek çaldığı için beş yıl kürek cezasına çarptırılmış, birkaç kez kaçmaya kalkıştığı için cezası ağırlaşmış, on dokuz yıl hapiste kalmıştır.

Bu kitap öyle bir kitaptır ki sokakta yürüyen amip mikrobunun hikayesini anlatıp yavasa getirip önümüze koyuyor.Bu öyle bir kitap ki insanın tapası geliyor.Bu öyle bir kitap ki ne kadar üzülsemde geleceğin Türkiyesinini gösteriyor dostlar...

Düşünsenize açlıktan ölmek üzeresiniz,cebinizde beş kuruş paranız yok,komşularınızdan ekmek istemek istiyorsunuz ama onlarda sizinle aynı durumda...Sonunda fırından ekmek istemeye gidiyorsunuz ama verilmiyor...Sonunda ekmek çalmaya karar veriyorsunuz ve hapse tıklıyorsunuz...
Sefiller güzel kitap da bir türlü bitiremedim :D
Eline sağlık güzel öneriler

Ben ek olarak Harry Potter ve Hayvan Çiftliği kitaplarını öneririm Harry Potter bir solukta bitti 5.kitabı kalın ama çabuk biter.
Hayvan Çiftliği de 1 günde bitti akıcı ve size bir şeyler katar.

Annecik

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ben ek olarak Harry Potter ve Hayvan Çiftliği kitaplarını öneririm Harry Potter bir solukta bitti 5.kitabı kalın ama çabuk biter.
Ben Hayri potiri pek beğenemedim nedenini bilmiyorum.

Hayvan çiftliğini eklemeyi unutmuşum

Hayvan çiftliği: Tehdit ederek,şantaj yaparak zaten hakkın olanı lütfediyor gibi göstererek sömüren zihniyetleri(günümüz Türkiyesi yöneticilerio.O2)anlatan harika bir kitap.
Hatırlattığıniz için teşekkürler.

Hayvan çiftliği: Tehdit ederek,şantaj yaparak zaten hakkın olanı lütfediyor gibi göstererek sömüren zihniyetleri(günümüz Türkiyesi yöneticilerio.O2)anlatan harika bir kitap.
Aslında Stalin dönemini dolaylı dille anlatıyor diye hatırlıyorum ama yanlışım olabilir.

Sefilleri bitirin hocam...

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama

Sefilleri bitirin hocam...
En yakın zamanda bitireceğim sefilleri asıl ben teşekkür ederim

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Evet bugün size kitap önerisi yapacağım şuana kadar kişisel kütüphaneme 238 kitap kadar eklemiş bulunuyorum.İsimlerde hatam olursa affola.
Polisiye:
-Jean-Christophe Grangé
özellikle Kızıl Nehirler kitabını öneriyorum sonunda başımdan aşağı soğuk sular indi
Son av
Koloni

-Dan brown biraz macerayla karışık polisiye fakat maceradan dolayı polisiyesi farketmiyorsunuz.

Da vinci şifresi
Kayıp sembol
Başlangıç
Melekler ve şeytanlar

Polisiye Değil
Önerilerim

Suç ve ceza okumadıysanız okuyun ilk okumada idrak edemeyebilirsiniz ama 2. okumada tadı bir başkadır ayrıca Rus edebiyatı olduğu için olaylar ve duygular çok karmaşık.

-Douglas Adams

Otostopçunun Galaksi Rehberi: Öncelikle her yaştan kesime hitap ettiğini söylemek isterim.

Konusu:Arthur Dent adındaki sıradan bir vatandaşının uzayda kestirme bir yol yapılması için dünyanın patlatılmasından biraz önce Ford Prefect adındaki bir uzaylıyla beraber bir inşaat gemisine otostop çekerek dünyadan kaçmayı başarmasıyla başlıyor.

-Ernest Hemingway: Tüm eserleri harikadır
Eğer bana Ernest Hemingway deyince aklına ne geliyor diye sorsaydiniz.
Size "Yaşlı adam ve Deniz,Silahlara Derdim"

Yaşlı adam ve Deniz konusu : Yaşlı bir balıkçının büyük balık avlayamadan geçirdiği seksen dört günün ardından yaşadıklarını anlatıyor.

Silahlara Veda konusu: Savaşın acımasızlığını ve o acının ortasındaki iki insanı anlatıyor.

Monte Kristo kontu tam cilt: Muq kitap

Yüzüklerin efendisi

Drizzit serisi en çok saran kitap serisi (Bana göre) hatta oyunu da var: Dungeons & Dragons

Açlık oyunları : Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı "Açlık Oyunları" düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı 'yarışmacı' bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Alıntı NTV den

Robert Jordan Zaman Çarkı Serisi okudum ama ne sevdim ne de sevmedim.

Zaman çarkı konusu: Başka dünyanın döngüsel tarihindeki bir çağı ve olan olayları anlatıyor.

Hüseyin Nihâl Atsız;bozkurtların ölümü, bozkurtlar diriliyor. Gokturkler ve Kürşad i anlatıyordu (anlatsam bitmez güzel kitap)

Jose Saramago
Körlük: Körlüğün salgın hastalık gibi yayıldığı bir toplumda korku ve paniğin hakim olması sonucu ahlaki değerlerin çökmesini anlatıyor.

Fahrenheit 451: İnsanların robotlastigi, kitap okumanın yasak olduğu.İnsanlarin kitap okuduğu için yakıldığı manyak derecede güzel kitap.

1984 George Orwell: Evliliklerin devlet kontrolünde,günlük tutmanın yasak olduğu, tüm insani duyguların yitip gittiği bir düzeni anlatıyor.

And The Best Book

Victor Hugo

Sefiller:
Jean Valjean ekmek çaldığı için beş yıl kürek cezasına çarptırılmış, birkaç kez kaçmaya kalkıştığı için cezası ağırlaşmış, on dokuz yıl hapiste kalmıştır.

Bu bölüm kitaptan değil sadece empati kurmanız için ben yazdım

**Hiçbir kitap kötü değildir her kitap okunabilirdir boş zamanlarınızı kitap okuyarak değerlendirin!**

Ayrıca kitaplar hakkında önerilerim (herkese uymayabilir)

-Sabahattin Alinin kitaplarının hepsini almayın anlatım tarzı hoşuma gitmedi.

-Halide Edipte aynı şekilde

+Aslında Cumhuriyet Dönemi Türk edebiyatının ilk örneklerinin çoğunlukla zorlama olduğunu düşünüyorum.
Diğer edebiyatların tadına varınca Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı gerçekten çok yavan kalıyor maalesef.

Kitaplar hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.Teşekkürler.
Keşke polisiye de ben de olsaydım. Neyse eline sağlık güzel öneri.

Annecik

80+ Bronze
Keşke polisiye de ben de olsaydım. Neyse eline sağlık güzel öneri.
Sherlock Holmes kitaplarından hiç okumadım.
Onun için ekleme yapmadım.
Ekleme yapmak isterseniz konusunu vesayre kısaca yazın ekleyeyim hocam sonuçta kitap önerisi her daldan faydalanmak gerek.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Sherlock Holmes kitaplarından hiç okumadım.
Onun için ekleme yapmadım.
Ekleme yapmak isterseniz konusunu vesayre kısaca yazın ekleyeyim hocam sonuçta kitap önerisi her daldan faydalanmak gerek.
Hocam şimdi hangi birini önereyim. Senin listen hem. Sen nasıl istersen öyle olsun.

Top Bottom