Neler Yeni

Kitap okumaya kendimi nasıl teşvik ederim?

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
tümen dağ
malesef bilim kurgu bilmiyorum fakat macera tarzı bılıyorum
jules verne tavsiye ederım ama bence sen ilk sevdiğin tarzda başla hocam çevrende kütüphane var mı bir bak birde kitap alırsın

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Bir defa başlayınca eğer kitap sürüklüyorsa telefonu eline alasın gelmiyor zaten bence önce bi başla devamı gelir zaten

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
Birol azak
Kendi mesleğinle veya ilgi alanınla ilgili kitaplar okumaya çalış mesela ben çok kitap okumam ama oyun tasarımıyla ilgili kitap görünce hemen alıp okuyorum .

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,226
İsim
Olcay akbulut
malesef bilim kurgu bilmiyorum fakat macera tarzı bılıyorum
jules verne tavsiye ederım ama bence sen ilk sevdiğin tarzda başla hocam çevrende kütüphane var mı bir bak birde kitap alırsın
kütüphane var galba bi bakıyım arada giderim

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
tümen dağ

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,226
İsim
Olcay akbulut
oradanda ücretsiz temin edersin kitapalrı var ise senin için iyi olur
varmış hocamda yemek masasına 10 tane sandalye dizmişlar masa çok küçük geldi bana kitapları alıp dışarı çıkarabiliyor muyuz park falan var buralarda sabah gider okurum huy edindim 6 da kalkıp dışarı çıkıyorum böyle kimse olmuyo yürüyorum, kitap falanda alırım hem yanıma

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Fatih Arslan
anlık gaz ile bi kaç kitap aldım lakin okuyamıyorum okumak istiyorum ama üşeniyorum instagram da falan o reelslere takılı kalıyorum 1-2 saat sonra ordan çıkıp video falan izliyorum böyle hayat mı yaşanır usta, kendimi bu konuda nasıl teşvik ederim ne yapmam lazım? İnstagramı bırakamasam bile kitap okumaya başlamam lazım nasıl çözerim bu sorunu?
ilk başta alışmak için her gün 5-10-15 dakika kendinize süre belirleyip okuyun. önemli olan alışkanlık haline getirmek. sonra süre kendiliğinden artacak. en kötü 5 dakika okumaya da dayanabilirsiniz diye düşünüyorum.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
tümen dağ
varmış hocamda yemek masasına 10 tane sandalye dizmişlar masa çok küçük geldi bana kitapları alıp dışarı çıkarabiliyor muyuz p
ısmını yazıp emanet alıyorsun orada okuman şart değil , galıba 2 hafta mı neydı süreyi unuttumda orada yardımcı olurlar genlede iyi insanlar oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

6 da kalkıp dışarı çıkıyorum böyle kimse olmuyo yürüyorum, kitap falanda alırım hem yanıma
oda senın zevkıne bağlı hocam ben dışarda kıtap okuyamam evde okuyabılıyorum sadece

baran'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
İsmail baran
Instagram
ismail.baranq
anlık gaz ile bi kaç kitap aldım lakin okuyamıyorum okumak istiyorum ama üşeniyorum instagram da falan o reelslere takılı kalıyorum 1-2 saat sonra ordan çıkıp video falan izliyorum böyle hayat mı yaşanır usta, kendimi bu konuda nasıl teşvik ederim ne yapmam lazım? İnstagramı bırakamasam bile kitap okumaya başlamam lazım nasıl çözerim bu sorunu?
Konusunu beğenceğin kitap alman çok önemli eğer beğenmediğin kitap alırsan bidaha hiç kitap okumak istemezsin sevdiğn türde al ve ilk başta sadece canın sıkıldığı zamanlar oku sonra okumayı seviceksin okumayı sevdiğinde kitap için günlük 30dk-1 saat zaman ayır

turgutt0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Turgut Uysal
Öncelikle kendini saran bi kitap bulup 20 30 sayfadan okumaya başla gittikçe merakından bırakamazsın zaten seri alırsan daha iyi olur devamı seni okumaya teşvik eder Sherlock Holmes bu konuda güzel

Top Bottom