Neler Yeni

Kodlama öğrenmeye nereden başlayabilirim?

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
@Heath Ledger @Star trek etiket için kusura bakmayın. Bir sorun daha olacaktı rahatsız ettiğim için özür dilerim. YouTube den destek amaçlı videolar izlemek istiyorum önerdiğiniz kanallar var mı?

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Bulduğunu izle. Ne para vereceksin, ne de oraya bağlanıp kalacaksın.

Zaman kaybı mı?
Yabancı bir kaynakta C++ için 10 sene de rahat öğrenilebileceği yazılmıştı. Benim 12 sene oldu ve öğrenemedim.

O süre içinde çok şey oldu öğrendiğim, ama bu C++ olmadı. Biraz programlama, hepsi bu kadar. Kaygılanacak bir durum yok. Gönül rahatlığıyla istediğin videoları izleyebilirsin.

Programlama yazılan bir şey ve video dan izlesen bile okuman gerekecek. İleride güzel kitaplar da satın alırsın.

Yakup.

80+ Gold
En İyi Cevap
10
İngilizce durumunuz nedir?

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Öğrenemedim.
Ben de Forumlarda başladım. On binlerce satır kod yazdım. Ama insan bir şeyi neden yazdığını anlayamıyorsa hiç bir şey de öğrenmiş oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu, mahallede Futbol oynamaya benzer. Mahallede arkadaşlar arasında iyi olursun ama hiç bir takım gelip te sana Transfer ücreti teklif etmez.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Musa ÖZ
Teşekkür ederim.
Ailem bilgisayarı oyuncak olarak görüyor yeni bir bilgisayar istediğimde fiyatları gördükten sonra, sen oyun oynayacaksın diye o kadar para veremeyiz, diyolar.
Yazılım, kodlama da zaten hayalim ama laptop yüzünden hiç başlayasım gelmiyordu. Bu işe ucundan başlarsam ve meyvesini gördükten sonra ailemin gözüne sokarsam daha iyi bir bilgisayara ihtiyacımın olduğunu anlarlar diye düşünüyorum. Yeni bilgisayar aldığımda da daha profesyonel olarak yapmak istiyorum bu işi.
Dostum bende de kötü bir laptop vardı. Visual studioda bilgisayarı zorlamayan kodlar yazabilirsin, başlangıç için c# ve sql öneririm. İlerleyip kendimi kanıtladıktan sonra ailem yeni bir pc aldı. Kendini kanıtlarsan durumunuz da varsa ailenin alacağını düşünüyorum. Yeni bir pc ye geçene kadar visual studiodan c# ve İngilizce öğrenmeye odaklan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,438
Üyeler
138,355
Son üye
Bedirhn
Top Bottom