Neler Yeni

Kötü kredi sicili nasıl düzeltilir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Arıcan
Merhaba.
Yaklaşık iki yıl önce, düzenli ödediğim kredi kartlarım varken çok mecburi şekilde nakite sıkıştım. Garanti Bankası'ndan 65 bin TL kredi ve kmh aldım ancak, daha sonra çalıştığım işten çıkarıldım.
Memlekete döndüğümde, memeletimde de iş bulamadım. Daha sonra bulduğum bir işte de ödeme yapmam mümkün değildi.

Çektiğim krediyi ödeyemedim ve ikametim olan Diyarbakır'da deprem de olunca kredi kartlarını da batırdım. Sonra düzenli bir işim oldu ve icradaki kartları avukatlarla görüşüp kapattım. Sadece Garanti Bankası kaldı onu da taksitlendirdim.

Borcumun 3/1'ini ödedim.
Gördüğünüz üzere, kalan icra dosyam sadece garanti bankasında, onu da yapılandırdım 7-8 ay içinde bitireceğim.
Albaraka Türk'ten teminatlı kart aldım üç aydır düzenli ödüyorum.
(Resimde görünen Albaraka görünen teminatlı kredi kartıdır.)

Hedefim sadece ileriye dönük kredi kartı alabilmek ve limitlerin ve kredi notumun yüksek olması ve bundan sonraki adımda ne yapmalıyım? Kredi düşünmüyorum.
Akbank, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, İş Bankası kredi kartları birkaç ay düzenli ödemeden sonra battı.
Şu an Albaraka 16000 teminatlı kredi kartı mevcut.

Findeks'te görünen garanti icra borçlarım 58.000 ancak gerçek borç kalan 10.000*8:80.000TL
Screenshot_20240201-213659.png
Gallery_1706812969130.jpg

Ekler

• Screenshot_20240201-213843.png
    Screenshot_20240201-213843.png
    73.2 KB · Hit: 42

darkweel99

80+ Bronze
Merhaba.
Yaklaşık iki yıl önce, düzenli ödediğim kredi kartlarım varken çok mecburi şekilde nakite sıkıştım. Garanti Bankası'ndan 65 bin TL kredi ve kmh aldım ancak, daha sonra çalıştığım işten çıkarıldım.
Memlekete döndüğümde, memeletimde de iş bulamadım. Daha sonra bulduğum bir işte de ödeme yapmam mümkün değildi.

Çektiğim krediyi ödeyemedim ve ikametim olan Diyarbakır'da deprem de olunca kredi kartlarını da batırdım. Sonra düzenli bir işim oldu ve icradaki kartları avukatlarla görüşüp kapattım. Sadece Garanti Bankası kaldı onu da taksitlendirdim.

Borcumun 3/1'ini ödedim.
Gördüğünüz üzere, kalan icra dosyam sadece garanti bankasında, onu da yapılandırdım 7-8 ay içinde bitireceğim.
Albaraka Türk'ten teminatlı kart aldım üç aydır düzenli ödüyorum.
(Resimde görünen Albaraka görünen teminatlı kredi kartıdır.)

Hedefim sadece ileriye dönük kredi kartı alabilmek ve limitlerin ve kredi notumun yüksek olması ve bundan sonraki adımda ne yapmalıyım? Kredi düşünmüyorum.
Akbank, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, İş Bankası kredi kartları birkaç ay düzenli ödemeden sonra battı.
Şu an Albaraka 16000 teminatlı kredi kartı mevcut.

Findeks'te görünen garanti icra borçlarım 58.000 ancak gerçek borç kalan 10.000*8:80.000TLAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Kirmizi çizgi olmuşsun hocam bankadan suan mesela 3 bin olan aylik borcunu 10bin de ödesen düzelmez, düzelmesi icin 5 sene gerekli

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Berk
Uzun bir süre ödeme geciktirme yapmamalısın. Düzene oturttuğun vakit kredi notu yükselir ama seninki baya zaman alacak.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kooperatifte çalışmış biri olarak kredi notu mevzusunda ödemeleri kredi kartlarını vs. düzene sokup sıkıntısız ilerleterek uzun vadede düzelmesini beklemelisiniz bu işi hızlandıran bir şey yok.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Fazla fazla ödemene gerek yok.Düzenli ve borcun kadar öde..Kartlarında para giriş çıkışı olsun.Bende pandemi öncesi başka şehire çalışmaya gitmiştim.Pandemi patlayınca borçlarla birlikte işsiz kalmıştım düzeltmem yanlış olmasın ama rahat 1 senemi aldı diye hatırlıyorum.Kırmızıdan kurtulmam ondan sonra hep yaptığım düzenli ödemekti arada tabi asgari ödemek zorunda kalıyorum.Hele ki asgari borcu da geçirdiğim oluyor hemen düşüyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,571
Üyeler
142,433
Son üye
mortxx
Top Bottom