Neler Yeni

Konu dışına, teknik destek veya öneri konularının açılması hakkında

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Konu dışı iyice beter hal almaya başladı. Teknik destek konusu ve öneri konusu dahil bir çok konu artık konu dışına açılmaya başlandı.
Açılmasını engellemek için bir yaptırım mı yapsanız artık? 1. de uyarı 2. de 1-2 saat ban cezası verilmesi gibi.
Boş ver açsınlar demeyin. Konu dışı bölümü zaten üvey evlat muamelesi gördüğü için (görmeye devam etsin) yardıma ihtiyacı olanlar asla cevap alamıyor. Forumun kalitesini arttırmak için bir öneride bulunuyorum.
İnşallah bu sefer başınızdan salmazsınız.

@Mehmet Yılmaz @Abdullah Hacıgül @crazyreign @Linux

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Konu dışı iyice beter hal almaya başladı. Teknik destek konusu ve öneri konusu dahil bir çok konu artık konu dışına açılmaya başlandı.
Açılmasını engellemek için bir yaptırım mı yapsanız artık? 1. de uyarı 2. de 1-2 saat ban cezası verilmesi gibi.
Boş ver açsınlar demeyin. Konu dışı bölümü zaten üvey evlat muamelesi gördüğü için (görmeye devam etsin) yardıma ihtiyacı olanlar asla cevap alamıyor. Forumun kalitesini arttırmak için bir öneride bulunuyorum.

Siri katılıyor(y);
Çok doğru bir konuya ayak bastın. Konu dışı evet dışlanmış bir durumda ama iyice yanlış konular açılmaya başlandı. Daha doğru düzgün Yeni Konu Aç bölümünü incelemeden misal oyunla ilgili bir konuyu konu dışına açıyorlar. Umarım salmazlar.

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24

Bir şey yazmayın moderatör ve yöneticiler yazsın. Maalesef tarzı yazıları @Mehmet Yılmaz banlıyor ya da uyarıyor artık.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,321
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ceza alıyorlar zaten, işin arka planını bilmeden çok ezbere şeyler konuşuluyor hiç mantıklı değil. Yanlış kategoriden ikinci uyarıyı alan cezasını yer daha fazla üstelemenin alemi yok. Zaten konu dışına açması kendi zararına olacaktır her türlü.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir şey yazmayın moderatör ve yöneticile yazsın. Maalesef tarzı yazıları @Mehmet Yılmaz banlıyor ya da uyarıyor artık.
Banlasın beni o zaman. Umrumda değil. Kalite gittikçe düşüyor. Sessiz kalırsak nereye kadar?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ceza alıyorlar zaten, işin arka planını bilmeden çok ezbere şeyler konuşuluyor hiç mantıklı değil. Yanlış kategoriden ikinci uyarıyı alan cezasını yer daha fazla üstelemenin alemi yok. Zaten konu dışına açması kendi zararına olacaktır her türlü.
Sürekli raporluyorum ama ceza aldıklarını hiç görmedim. Ertesi saat yine yanlış kategoriye konu açıyor.
1 ay önce bir üye vardı hala aktif. 1 hafta da 10-15 tane yanlış kategoriye konu açıyordu. çoğunu raporladım. Raporlardan birkaçı onaylandı gerisi reddedildi. Buna ne diyeceksiniz?
Spam konu açanlarda aynı şekilde.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,321
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Son 5 sayfa konu gezdim konu dışında sadece 1 tane teknik destek konusu gördüm. Bence sen bunları biraz fazla abartıyorsun :)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,321
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Bu arada yanlış kategoriye açan üyenin olayı 2 ay öncesine ait, 2 hafta ceza yemişti o. Gidip yanlış kategoriye açıyor diye perma ban atamazsın bir üyeye.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son 5 sayfa konu gezdim konu dışında sadece 1 tane teknik destek konusu gördüm. Bence sen bunları biraz fazla abartıyorsun :)
Sadece teknik destekten bahsetmiyorum. Yanlış açılan her konudan.
Zaten her şey arka planda gizlice yapıldığı için açılmıyor mu bu kadar konu?
Açık açık belirtin yanlış kategorinin cezası olduğunu ve yapılmaması gerektiğini.
Sadece ana sayfada 2 tane yanlış kategori var.
1606475170563.png

1606475262283.png

3.sayfa

1606475320673.png

4.sayfa
1606475358292.png

5.sayfa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yanlış kategoriye açan üyenin olayı 2 ay öncesine ait, 2 hafta ceza yemişti o. Gidip yanlış kategoriye açıyor diye perma ban atamazsın bir üyeye.
2-3 tane anlarım da sürekli de açmazsın. O kadar insan birçok konusunda da uyarmıştı.
Perma atın demiyorum zaten dersini alacak bir süre miktarında atın.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,321
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Arka planda gizlice yapılır zaten. Yönetimin görevi belli üyelerin bilmesi gereken şey belli. Her konuyu açıkça bilmek zorunda değilsiniz. Gizlilik denen bir şey vardır.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Arka planda gizlice yapılır zaten. Yönetimin görevi belli üyelerin bilmesi gereken şey belli. Her konuyu açıkça bilmek zorunda değilsiniz. Gizlilik denen bir şey vardır.
Mesela küfür etmek yasaktır ama forumun hiçbir yerinde yazmaz. Yeni gelen üyeler küfür edince arkadan gizlice banlarsın mesela?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,321
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
1606475590415.png

Gece saat 00:00'dan bu yana yapılan moderasyon eylemleri bu şekilde. Bahsettiğim gibi bir şeyi açıklamıyorsak bilmeden etmeden böyle iddialı konuşmayın.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular