Neler Yeni

[KONU GÜNCELLENDİ] "Lite Hash Rate" RTX Kart Duyurusu, NVİDİA RESMİ AÇIKLAMA.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yurticindeki firsatci firmalar yüzünden yakın zamanda goremezsin bence. Yurtdışı Amazon vs yerleri takip edebilirsin.

Yazdıklarımı bir daha oku..
Anladım okudum . Yeni modeller için olacakmış . Eskiye yönelik bir çalışma olması gerektiğini düşündüğüm için dedim. He millet almış elleyemezsin ayrı mesele

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Anladım okudum . Yeni modeller için olacakmış . Eskiye yönelik bir çalışma olması gerektiğini düşündüğüm için dedim. He millet almış elleyemezsin ayrı mesele
Aynen mesele tam öyle. Önceden alinmislara bişey yapamazlar.

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
Berat Yapıcı

salihb7123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Salih BOZBIYIK
"Lite Hash Rate" RTX Kart , etiket adıyla "LHR" DUYURUSU

Bir süredir ortalıkta dolaşan haberlerin artık resmi olarak Nvidia tarafından da onlaylandigini artık görüyoruz. Donanımsal olarak maden kazma özelliği düşürülen kartlar piyasada "Lite Hash Rate" yani "LHR" etiketiyle satışa sunulacak ve oyunculara yönelik olacak. Ve Mayıs sonu itibari ile piyasaya sürülmeye baslanacak.

Konuyla alakalı haberden bir bölüm;

Hash Oranını Yarıya İndirmek

GeForce GPU'ların oyuncuların eline geçmesine yardımcı olmak için Şubat ayında tüm GeForce RTX 3060 grafik kartlarının düşük bir Ethereum hash oranıyla gönderildiğini duyurduk.

Bugün, yeni üretilen GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarına azaltılmış bir ETH hash oranı uygulayarak ek önlemler alıyoruz. Bu kartlar Mayıs ayı sonlarında gönderilmeye başlayacak.

Oyuncularla Net İletişim
Bu GPU'lar başlangıçta tam bir hash oranıyla piyasaya sürüldüğünden, müşterilerin GeForce ürünlerini satın aldıklarında tam olarak ne elde ettiklerini bilmelerini sağlamak istiyoruz. Buna yardımcı olmak için GeForce ortaklarımız, GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti kartlarını "Lite Hash Rate" veya "LHR" tanımlayıcıyla etiketliyor. Tanımlayıcı, perakende ürün listelerinde ve kutuda yer alacaktır.

Bu azaltılmış hash oranı yalnızca LHR tanımlayıcısına sahip yeni üretilmiş kartlar için geçerlidir ve önceden satın alınmış kartlar için geçerli değildir.

Kaynak:
bu seferde miningciler gibi oyuncular kartların stoklarını hızlıca tüketecekler ve fiyat artacak

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
bu seferde miningciler gibi oyuncular kartların stoklarını hızlıca tüketecekler ve fiyat artacak
Piyasaya göre yeterince stok sunacaklarini düşünüyorum. Yurtiçinde bu dediğiniz olabilir ama Amazon takip ederseniz rahatlikla alabilecegimizi düşünüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Piyasaya göre yeterince stok sunacaklarini düşünüyorum. Yurtiçinde bu dediğiniz olabilir ama Amazon takip ederseniz rahatlikla alabilecegimizi düşünüyorum.
Yazdan sonra yavaş yavaş stoklar bulunmaya başlar bence. Yaza kadar eski fiyatların gelme ihtimali neredeyse yok ama fiyatlar biraz da olsun düşer diye düşünüyorum

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Yazdan sonra yavaş yavaş stoklar bulunmaya başlar bence. Yaza kadar eski fiyatların gelme ihtimali neredeyse yok ama fiyatlar biraz da olsun düşer diye düşünüyorum
En azından amazonda 6 k ya 3060 ti bulabiliriz diye düşünüyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
En azından amazonda 6 k ya 3060 ti bulabiliriz diye düşünüyorum.
İnşallah öyle şeyler olur. Sistemin tüm parçalarını alıp da ekran kartı konusunda tıkanan çok kişi var gerçekten

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar