Neler Yeni

Konudaki Çözümü Konu Sahibi Seçebilsin

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
En iyi cevap sistemi ilk geldiğinde konu sahibi seçiyordu zaten, ancak benim konu sahibinden aldığım en iyi cevap sayısı çok azdır.
Genelde kendi mesajımı reporladım, bu çok daha iyi ve sağlıklı bir yol.
Yukarıda da Mehmet abinin dediği gibi konu sahibi bilgisi olmadığı için konu açıyor, o konudaki en iyi cevabı nasıl kendisi seçsin?

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Yukarıda da Mehmet abinin dediği gibi konu sahibi bilgisi olmadığı için konu açıyor, o konudaki en iyi cevabı nasıl kendisi seçsin.
Ve benim çözüm istediğim konular genelde sorununu çözdüğüm kişiler. Konu sahibi sorunum çözüldü teşekkürler diyor. Ee? Bunu da mı anlamayacak konu sahibi?

@crazyreign raporlamaktan başka çarem yok. Bende raporladım aklıma gelenleri.

Neyse önemli olan konu sahiplerinin sorunlarının çözülmesi.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ve benim çözüm istediğim konular genelde sorununu çözdüğüm kişiler. Konu sahibi sorunum çözüldü teşekkürler diyor. Ee? Bunu da mı anlamayacak konu sahibi?
İllaki konu sahibinin seçmesine gerek yok. Eğer En iyi cevap'ı hak edecek bir cevap verdiğini düşünüyorsan mesajını raporlayabilirsin En iyi cevap olarak.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
En İyi Cevap skoru kasmanıza ne gerek var? Zaten yardıma ihtiyacı olan birisi bir konuya denk geldiği zaman altına yazılan bir çok şeyi okuyacaktır. "En İyi Cevap" diye belirtilmesi yalnızca okuyucunun vaktini kazandırır. O da okuyuversin. Ben böyle düşünüyorum şahsen. Ayrıca bazı konularda En İyi Cevap sürekli değişebilir. Belki piyasadan, belki geçen zamandan...

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540

@crazyreign raporlamaktan başka çarem yok. Bende raporladım aklıma gelenleri.

Neyse önemli olan konu sahiplerinin sorunlarının çözülmesi.
Sorununu çözmen demek en iyi cevap anlamına gelmiyor. Mesela üye "Gigabyte B450M S2H ile R5 2600 Uyumlu mudur?" adında bir konu açıyor ve sen "Evet o işlemci ve o anakart uyumludur." yazıyorsun, ancak bu en iyi cevap niteliğinde bir cevap değildir. Konu sahibinin sorusuna doğru yanıt verdin ancak dediğim gibi en iyi cevap niteliğinde bir mesaj değil. Bu sadece ufak bir örnek.

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
İllaki konu sahibinin seçmesine gerek yok. Eğer En iyi cevap'ı hak edecek bir cevap verdiğini düşünüyorsan mesajını raporlayabilirsin En iyi cevap olarak.

Bir sorum daha var. Siz buradayken sorayım. Yazılım ile ilgili bir bölüm gelecek mi?

Sorununu çözmen demek en iyi cevap anlamına gelmiyor. Mesela üye "Gigabyte B450M S2H ile R5 2600 Uyumlu mudur?" adında bir konu açıyor ve sen "Evet o işlemci ve o anakart uyumludur." yazıyorsun, ancak bu en iyi cevap niteliğinde bir cevap değildir. Konu sahibinin sorusuna doğru yanıt verdin ancak dediğim gibi en iyi cevap niteliğinde bir mesaj değil. Bu sadece ufak bir örnek.

Evet şimdi farkettim. Diğer forumdan alışkanlık yapmış çözüm demek :D

Neyse alışacağız artık buraya. Ve o tarz konulara yetişemiyorum. Genelde cevapsız konulara bakıyorum. Öyle basit sorun çözüp çözüm istemem.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,281
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
Reaksiyon etkinlikleri gibi En iyi cevap etkinlikleri de yapılıyordu, hatta @Emir Aydın En iyi cevap sayısından dolayı ödül kazandı.

Haksızlıkların olmasına karşın En iyi cevap'ı kullanıcı raporlayıp yetkilinin insiyatifine göre seçmesi lazım.
En iyi cevap'lık mesaj görüyorsanız raporlayabilirsiniz. Tabii ki tek kelimelik cümlelerden En iyi cevap gelmesini beklemeyin.

Bu söylediklerim üyelere saçma gelebilir ancak yapacak bir şey yok, diğer türlü öneri konularında da En iyi cevap seçme gibi durumlar ve haksızlık olabiliyor.

Bu arada En iyi cevap'ı sadece Mehmet Bey seçiyor. En azından En iyi cevap raporu geldiğinde biz ona atıyoruz raporu.
cino mu kazandı :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,281
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
97
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,727
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
cino mu kazandı :D
Yaklaştın. :)

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Sen dosya yükleme mi diyorsun? Onu düşünmüyorum şu an için.

Evet. Mesela bir kişiye şu uygulama ile test yap deyip onun amacını ve indirme linkini belirten bir şey olabilir.

Mesela ben birisine şu yazılım ile HDD ni test et ya da şu yazılım ile sürücünü kaldır deyince forum dışı servis kullanmış oluyorum.

Bunu kastettim.

34480

80+ Platinum
En İyi Cevap
23
Evet. Mesela bir kişiye şu uygulama ile test yap deyip onun amacını ve indirme linkini belirten bir şey olabilir.

Mesela ben birisine şu yazılım ile HDD ni test et ya da şu yazılım ile sürücünü kaldır deyince forum dışı servis kullanmış oluyorum.

Bunu kastettim.
Bunu mu diyorsun? Bunu diyorsan gelse güzel olur bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
904,022
Üyeler
140,281
Son üye
lugyexs
Top Bottom