Neler Yeni

Konuşma bozukluğu ile ilgili size içimi dökmek istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
İyi akşamlar aranızda yeniyim Ben 18 yaşında bir erkeğim bende konuşma bozuklugu var. Kekeme değilim yavaş konuşuyorum. Bir de konuşurken duraklamalar şey demeler falan oluyor bende. Mesela geçen gün dershanede sınıfıma yeni edebiyat öğretmeni geldi tanıştık. Sıra bana gelince konuştum konuşurken duraksadım şey dedim. Sonra hoca derste hızlı yoklama aldı. Herkesin ismini hızlıca okudu herkes de rahatlıkla buradayım dedi. Sonra sıra bana geldi ben tam konusacakken kilitlendik. 1 kaç saniye duraklama oldu bende. Sonra öğretmen bana ismini mi unuttun dedi ben hayır dedim geçtim ama o an sanki başımdan aşağı kaynar sular döküldü gibi hissettim. İçimden keşke yerin 7 kat altına gitseydim de bu anı yaşamasaydım dedim kendi kendime. Sonra bir de ben konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum. Dün sabah kursta bekleme salonunda öğretmenimi bekledim, öğretmenin gelmedi. Sonra kalktım, oradaki danışman kadına öğretmenim geldi mi acaba, beni derse almadı diyecektim. Danışmaya gittim, tam konusacakken zorlandım, danışmana abla şey şey şey diye takılı kaldım. Sonra danışman kadın beni anlamadı bana biraz tuhaf baktı. Ne yapmalıyım?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kitap okumanı öneririm veya şarkı söyleyebilirsin evde. İyi geleceğini düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kitap okumanı öneririm veya şarkı söyleyebilirsin evde. İyi geleceğini düşünüyorum.
dil konuşma terapistlerine gitmen gerek
konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum
Ek olarak dediklerimi de yaparsanız sizin için daha iyi bir olur.

Rulep

80+ Gold
nasıl gidiyor hocam ilerleme var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nasıl gidiyor hocam ilerleme var mı
Biraz ilerleme var sanki öğretmenim haftalık okuma ödevleri veriyor onları okuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

öğretmenim haftalık okuma ödevleri veriyor onları okuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

öğretmenim haftalık okuma ödevleri veriyor onları okuyorum

Existentia

80+ Silver
Hocam öncelikle duygularınızı çok iyi anlıyorum ama profesyonel yardım almaya devam edip geleceğe odaklanın şu an utandığınız insanlar üniversitede yeni bir çevre yaptığınızda silinip gidecek o zaman kadar kendini geliştirmeye bakın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,430
Üyeler
154,059
Son üye
mstvvo
Top Bottom