Neler Yeni

Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
Korsana destek yoktur. Aklıma takıldığından soruyorum. Misal RDR2 1.100TL biri bunu kırıp, korsan oyun sitelerine yayıyor. Başkası bunu indirirken virüs, mining, RAT yiyebiliyor, yemeyenlerde oluyor. "Beleş peynir fare kapanında bulunur" atasözününün anlamı tam olarak budur. Kim niye paralı oyunu bedava sana versin, çıkarı olmadan? Bu devirde otur, ye iç, çalışmasan 30 yaşına kadar, en yakınlarından ailen bile rahatsız olur bir işe yaramıyorsun, hayrın yok gibi düşünebilirler. Bu insanlar 1000 liralık oyunu babasının hayrına dağıtmıyor sonuçta. NFS Underground 2 orijinalini bulamadım, internetten indirmeye korktum bu sebeplerden ve yapımcıya haksızlık olmaması için indirmedim. Sizce korsan oyun sitelerinin amacı ne? Siz ne düşünüyorsunuz

Babangida Babayaro

80+ Bronze
Pcde genelde Korsan takılıyorum, ps5de kardeşlik ile .
Her oyuna para versek içinden çıkamayız . Orjinal olarak Steam , epic gamesde var oyunlarım. Bazı oyunlara destek olarak oyunu alıyorum elimden geldiğince.

Mert

80+ Silver
Korsanı desteklemiyorum, kullanmıyorum, ancak bunu tepki olarak yapan gruplar mevcut diye biliyorum. Sivil toplum kuruluşu gibi düşün.

Ne olursa olsun korsan suç ve hırsızlıktır, onu da söylemek gerekli.

r4NG3r

80+ Silver
Oyunu kıranın amacı kendi adını duyurmak reklam yapmak,tonla bağış alıyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,128
İsim
a l p e r
Babasının hayrına veriyor dostum emin olabilirsin. Toprak Koç misali.

Sen burda birilerine yardım ederken tavsiye verirken nasıl karşılık beklemiyorsan onlar da aynı şekilde çalışıyor.

Ben oyun kırma işinden anlasam bi oyun çıktığında piyasaya ilk ben sürüp övgüleri almak isterdim.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Berk
Korsana destek yoktur. Aklıma takıldığından soruyorum. Misal RDR2 1.100TL biri bunu kırıp, korsan oyun sitelerine yayıyor. Başkası bunu indirirken virüs, mining, RAT yiyebiliyor, yemeyenlerde oluyor. "Beleş peynir fare kapanında bulunur" atasözününün anlamı tam olarak budur. Kim niye paralı oyunu bedava sana versin, çıkarı olmadan? Bu devirde otur, ye iç, çalışmasan 30 yaşına kadar, en yakınlarından ailen bile rahatsız olur bir işe yaramıyorsun, hayrın yok gibi düşünebilirler. Bu insanlar 1000 liralık oyunu babasının hayrına dağıtmıyor sonuçta. NFS Underground 2 orijinalini bulamadım, internetten indirmeye korktum bu sebeplerden ve yapımcıya haksızlık olmaması için indirmedim. Sizce korsan oyun sitelerinin amacı ne? Siz ne düşünüyorsunuz
yani burada bilinmeyen terimler var, bilmediğimiz bir çok back end front end yazılımlar mevcut ve bunların da ötesinde alt metinler var. bize göre imkansız gelen, kırılması zor gelen bir şey bir başka yazılımcı/grup için çok kolay olabilir. Şöyle düşünün zamanında ssd diye bir şey yoktu 3.5" hdd alıyorduk 512gb 1tb şimdi küçücük microsd kartlar 1tb destekliyor. bu teknoloji o zamanlar vardı fakat alt tabaka yani şehir insanlarına verilmiyordu. bunu böyle düşünmek lazım. ha soruya gelecek olursak ucu açık. düşünebildiğin her şey amaçları olabilir. düne kadar mining diye bir şey yoktu. belki bilgisayarlar ilk çıktığında dağıttıkları bir virüs her evdeki bilgisayara bulaşarak ufak ufak mining yaptı kim bilir.. yıllarca her evde mining yaptılar ufak ufak şimdi btc dağıttılar oldu 60k dolar.. bu fiyat eder mi etmez mi sen düşün. tabi benim bu yazdıklarım sadece düşünce hiç bir kaynak, ön araştırma yok ama gücü elinde tutan yönetir kural budur. "bir ürün bedavaysa, ürün sizsinizdir." kuralı her zaman çalışır.

Top Bottom