Neler Yeni

Kronik sorunu olan laptop modelleri ( rehber)

Techno08

80+ Gold
Geçen açtığım konuda Monsterin yüksek bütçeye neden tercih edilmemesi gerektiğinden bahsetmiştim ama bazı arkadaşlar yanlış anladı Biraz, eğer kimseyi kırdıysam özür dilerim. bu sefer ise laptop camiasının kralları diye tabir edilen; asus, msi, acer, lenovo, gamegaraj Gibi markaların kronik sorunlu modellerini inceleyeceğiz, msi'dan başlayalım.

MSİ GF63 THİN: bu modeli asla önermiyorum, nedeni ise bu cihazı kullananların birçoğu wi fi sorunu yaşamış ve yeni bir wi fi kartı almak zorunda kalmışlar, ayrıca bu modelde tek fan mevcut ve bu yüzden soğutması da başarılı değil.

MSİ GL65 LEOPARD: bu cihazın soğutması ve malzeme kalitesi daha iyi ama bu modelde olan sorun genelde garanti bittikten sonra çıkıyor. 2 sene sonra bazı kullanıcılar klavyenin çalışmadığından bahsetmiş. Nedenini ise link olarak bırakacağım okursunuz. https://www.technopat.net/sosyal/konu/msi-leopard-alacaklar-bir-kere-daha-duesuenuen.1270605/

MSİ ALPHA/ BRAVO: kendim alpha 15 kullaniyorum, her ne kadar bu problemi yaşamamış olsamda redditte bu modellere sahip olanlar, driver kaynaklı sorunlar yaşamış.

Şimdi gelelim asusa:

ASUS TUF SERİSİ: @Abdullah Hacıgül abinin de incelediği gibi, gerçekten bu modeli yapanlar neyin kafasındaydı merak ediyorum. Cihazın hem malzeme kalitesi kötü ve hemde SSD ve cihaz genel olarak çok ısınıyor ( ssd boruların dibinde olduğu için)

Haydi gelin Lenovoya bakalım:

LENOVO IDEAPAD GAMİNG: sorun sadece bu model için geçerli sanırım. Bu seride cw sorunu mevcut. Ama bu cw sesi ekran kartından değil direk fandan geliyor, fan ve cihazın genel performansını etkilemiyor ama gerçekten çok rahatsız edici tiz bir ses çıkarıyor.

Gelin şimdi de acere göz atalım:

2018/2019 MODEL NİTRO SERİSİ: Acer gerçekten 2020 modellerde ürettiği laptoplarda ki çoğu problemi çözmeye başardı. Bu da kullanıcılarına ne kadar değer verdiğini gösteriyor. 2018 ve 2019 modellerde ısınma ve çok yoğun ışık sızması problemi yaşayanlar oldu, her ne kadar kronik olmasa da, IdeaPad gaming de'ki Gibi coil whine sorunu da yaşayanların olduğunu redditte okudum. Ama 2020 modellerinde bu sorunların bir çoğunu çözmüşe benziyorlar.

GAMEGARAJ FENİX: bu model gamegarajın en iyi laptoplarından biri, ama ne yazık ki gerçekten çok ısınıyor incelemelerde, bunun sebebi ise işlemciden kaynaklı ama aynı işlemciye sahip bazı monster notebooklar bile 90 dereceye çıkmıyorlar. O yüzden bu da bir kronik sorun diyebiliriz.

İnceleme bu kadardı, okuduğunuz için teşekkür ederim, unuttuğum bir marka model varsa belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:

Techno08

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GAMEGARAJ FENİX sorunlu değil!

Malzeme kalitesi olarak gerçekten çok güzel ve önerdiğim bir laptop ama incelemelerde çok ısınıyor hocam, ama sogutucuyla halledilir tâbi ki o kadar da değil.

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Malzeme kalitesi olarak gerçekten çok güzel ve önerdiğim bir laptop ama incelemelerde çok ısınıyor hocam, ama sogutucuyla halledilir tâbi ki o kadar da değil.
Laptoplar kronik ısınma sorunlu o zaman.
90 derece altı laptop var mı? Acer Nitro hariç?
X55C Zula'da bile 93 dereceyi görüyor.

Techno08

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptoplar kronik ısınma sorunlu o zaman.
90 derece altı laptop var mı? Acer Nitro hariç?
X55C Zula'da bile 93 dereceyi görüyor.

2020 model laptopların çoğu artık 90'ı görmüyor bile, monster bile bu konuda geliştirdi Kendilerini. Ama dediğim gibi gamegarajın bu ısınma sorunu işlemciden kaynaklı, i7 10750h genel itibariyle çok ısınıyor.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
acer nitronun ryzen modelleri baya iyi soğutma ve malzeme kalitesine sahip diye biliyorum.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
onlar 2020de çıktı doğru 👍
Mesaj otomatik birleştirildi:

90 derecenin altın intel 10750H laptop varsa haber verin...
en üst bütçedeki asus rog laptoplar dahi 90 dereceleri görüyor.
amd ısınıyor moruktan intel ısınıyor moruk moduna geçtik iyi mi 😅

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
LENOVO IDEAPAD GAMİNG: sorun sadece bu model için geçerli sanırım. Bu seride cw sorunu mevcut. Ama bu cw sesi ekran kartından değil direk fandan geliyor, fan ve cihazın genel performansını etkilemiyor ama gerçekten çok rahatsız edici tiz bir ses çıkarıyor.
Bahsettiğin modeli kullanıyorum.
Ses fandan değil şarjda oyun oynanırken ekran kartından geliyor. Bilgilendirme yanlış olmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

90 derecenin altında çalışan intel 10750H laptop varsa haber verin...
Amd çok şükür çözmüş bu durumu. Tabi burada laptobun tasarımı hava akışı vs. önemli ama gerçekten intele göre daha az ısınıyor.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Ardakaşım 2020 Nitro kullanıyor. R5 3500U ya da 3550U olması lazım 1650 ekran kartı var. Herhangi bir ısınma sorunu yaşadığını söylemedi.

Techno08

80+ Gold
Bahsettiğin modeli kullanıyorum.
Ses fandan değil şarjda oyun oynanırken ekran kartından geliyor. Bilgilendirme yanlış olmuş.

Bazı kullanıcılar fandan geldiğini belirtmişti.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,893
Üyeler
138,434
Son üye
Kangal58
Top Bottom