Neler Yeni

Kulaklık Ses Sekme Sorunu

Shiva

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Shiva
kulaklığı kullandığım zaman benim bilgisayarımda bana gelen ne ses varsa aynı ses discordda karşımdaki kişiye de gidiyor. Örnek veriyorum ben youtube'dan video izliyorum discordda arkadaşımla konuşurken videonun sesi ona sekiyor. Veya arkadaşım konuştuğu zaman kendi sesi ona geri sekiyor. Kulaklığın sesi çok açıktır ondan kulaklıktaki ses direkt mikrofona gidiyordur diye düşündüm fakat kısmama rağmen yine aynı sorun. Şöyle bir cihaz alsam sorunu çözer miyim ?

Ekler

• 10417086332978.jpg
    10417086332978.jpg
    3 KB · Hit: 164

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,244
İsim
Fatih
Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Neyden kaynaklı olduğu tam olarak belli değil. Mikrofon ile alakalı değil çünkü çıkarınca bile ses sekiyor.

Bir şeyden dolayı ses mikrofon kanalına sekiyor demek ki.

Bende kablosuz kulaklık var kablosuzda böyle bir sorun yok ama kabloluda ses baya baya gidiyor.

Genel bir sorun ve çözümü pek yok. He ayrıca usb ile bağlasan da ses gidiyor denedim.

Discord'daki bütün gürültü engellemeleri açman birazcık çözecektir bunu.

Anakartını da söyle eğer destekleniyorsa bir yöntem daha var işe yarıyor onu deneyebilirsin.

Serhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Serhan Günal
Bende de aynı şekilde bu sorun vardı. Rampage Drop Plus modelini almıştım. Ne dinlersem karşıya gidiyordu. Kulaklığın mikrofonu çok ses alıyor ve çok ses veriyordu. Acaba mikrofon, kulaklığın dışarıya verdiği sesi mi alıp iletiyor diye merak etmiştim. Daha sonra kulaklığın arkasındaki mikrofon mute tuşunu açtım. Mikrofon mute'lu olmasına rağmen dinlediğim her şey karşıya yine gidiyordu. Ben de garantiye gönderdim bekliyorum. Geçici çözüm olarak Discord ayarlarından gürültü tutmayı ve krispi açmanı öneririm. Sadece sen konuşurken dinlediğin şeyleri duyarlar hiç değilse.

Shiva

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Shiva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Neyden kaynaklı olduğu tam olarak belli değil. Mikrofon ile alakalı değil çünkü çıkarınca bile ses sekiyor.

Bir şeyden dolayı ses mikrofon kanalına sekiyor demek ki.

Bende kablosuz kulaklık var kablosuzda böyle bir sorun yok ama kabloluda ses baya baya gidiyor.

Genel bir sorun ve çözümü pek yok. He ayrıca usb ile bağlasan da ses gidiyor denedim.

Discord'daki bütün gürültü engellemeleri açman birazcık çözecektir bunu.

Anakartını da söyle eğer destekleniyorsa bir yöntem daha var işe yarıyor onu deneyebilirsin.
Anakartım a320m-f prime

Shiva

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Shiva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ana sayfa Hoparlör Mikrofon kısımları bu şekilde

Ekler

• resim_2020-12-27_031714.png