Neler Yeni

Kullandığım SSD çok yavaş Bozukmu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdüssamet Albayrak
Ayrıca kopyaladğınuz dosya çok küçük boyutlu bir sürü dosyadan oluşuyor ise bu değerler biraz normal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
dosya boyutlarına göre dalgalanmalar olabilir, asıl sorun SSD de yüklü oyunları oynarken drop yemek ve MAP yüklenmemesi gibi sorunlar.
cod warzonda fps drop yıyorum bazen kitlenıyor ama ram 8 gb oldugundan diye düşünuyorum

Emre kaan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Emre Kaan SİVRİ
Aynı ssd bende de var aynısı oluyor 80-90 gidiyor anı düşüyor 3mb falan sonra geri yükseliyor dalgalı oluyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
Ssd ısısı 30-40 arası olmalıdır kullanımda eğer fazla ise soğutmaya çalışın.
ısısını nerden görebilirim kasa sogutmam baya iyi disk de fanların arkasında hemen
küçük dosyları kopyalarken farkettım bunu sonra kalıp dosya da dednedim yine aynı 3 mb lara kadar düşüyor hız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdüssamet Albayrak
ısısını nerden görebilirim kasa sogutmam baya iyi disk de fanların arkasında hemen
küçük dosyları kopyalarken farkettım bunu sonra kalıp dosya da dednedim yine aynı 3 mb lara kadar düşüyor hız.
MSİ afterburner kullanabilirsin ısı için internette var nasıl bakacağın msi afterburner hdd temp yaz çıkar.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Ayrıca kopyaladğınuz dosya çok küçük boyutlu bir sürü dosyadan oluşuyor ise bu değerler biraz normal.
Çünkü bu ucuz SSD, sırf ucuz olsun diye IOPS değerleri düşük bir şekilde üretiliyor ve satılıyor.
Yüksek olsa bile karşılığını veremiyor zaten. :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Abdüssamet Albayrak
Çünkü bu ucuz SSD, sırf ucuz olsun diye IOPS değerleri düşük bir şekilde üretiliyor ve satılıyor.
Yüksek olsa bile karşılığını veremiyor zaten. :D
Ssd de ucuza güvenilmez Bi ara şey vardı biliyonuzmu bilmiyorum olay oldu adata 960gb 300₺ idi ulan dedim keşke bende olsa ama ona arızalı üretim stok eritme falan dediler. Sadece 3 saat sürdü indirim.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Ssd de ucuza güvenilmez Bi ara şey vardı biliyonuzmu bilmiyorum olay oldu adata 960gb 300₺ idi ulan dedim keşke bende olsa ama ona arızalı üretim stok eritme falan dediler. Sadece 3 saat sürdü indirim.
Technopat'ta konu açılmıştı hatta ben de gördüm. :D
Neyse konuyu dağıtmayalım.
SSD'nize sağlık testi yapar mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
Ben ucuzuna pahalısına takılmıyorum şuan benim aklımdaki soru bozukmu değilmş bu durum bu hdd için normalse beim içinde sıkıntı yok çok çok takıldığım bi durum değil bozuksa geri iade edeceğim teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
Technopat'ta konu açılmıştı hatta ben de gördüm. :D
Neyse konuyu dağıtmayalım.
SSD'nize sağlık testi yapar mısınız?
cyristal disk markı diyosanız yaptım foto attım üste başka bişey diyorsanız biraz açabilir misniz ?

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
cyristal disk markı diyosanız yaptım foto attım üste başka bişey diyorsanız biraz açabilir misniz ?
Bu.

rolyroys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Can Çelik
JAMESDONKEY 240 GB (JD240LE) ssd sini kullanıyorum az önce bir dosya kopylalım kendi içinde 4 gb oyun klasörünü 2 dk da kopyaladı
dedim ufak dosyalar çok belki ondandır başka oyundan 1 er gb lık kalıp dosylarını kopyladım sonuç fotograftakı gibi normal mıdır ssd bozukmu anlmadım hdd gibi yavaş kopyalıyor ve kopyalama işlemı yaparken pc yavaşlıyor pc topyalaı ssd alalı 1 ay olmadı daha bu konuda bilgisi olan varmı acaba ?
ssd de 50 gb boş alan var.
kardeşim şimdi bu ssd m2 ssdlerde şöyle bişey var bilgisayar bileşenlerin ne kadar iyiyse sana vaatettikleri performansı öyle alaibliyorsun sistem bileşenlerin ne işlemci ram vs..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,840
Üyeler
156,529
Son üye
erdemsahn41
Top Bottom