Neler Yeni

Kullanılabilir Ram Miktarı Neden Az?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen Özbudak
MSI B450M-A PRO MAX anakartım var. Corsair 2x8 RAM var. Ama fotoğrafta göründüğü gibi Ram'i 16 GB olarak görüyor ama kullanılabilir 7.93 GB olarak görünüyor. Bunun çözümü nedir arkadaşlar?

Ekler

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    21.9 KB · Hit: 61

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,074
İsim
Musab
Steam
mfimmel
MSI B450M-A PRO MAX anakartım var. Corsair 2x8 RAM var. Ama fotoğrafta göründüğü gibi Ram'i 16 GB olarak görüyor ama kullanılabilir 7.93 GB olarak görünüyor. Bunun çözümü nedir arkadaşlar?
APU veya 32 bit ise böyle görünebilir. Ama genel olarak çözümü şöyle;

Başlangıç > Arama kısmı > "msconfig" Enter > Önyükleme > Gelişmiş seçenekler > İşlemci sayısı kısmını en fazla sayı hangisiyse onu seç. Uygula tamam yap bilgisayarı yeniden başlat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alperen Özbudak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Başlangıç > Arama kısmı > "msconfig" Enter > Önyükleme > Gelişmiş seçenekler > İşlemci sayısı kısmını en fazla sayı hangisiyse onu seç. Uygula tamam yap bilgisayarı yeniden başlat.
Dediklerini aynen yaptım ama yine işe yaramadı

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Ben bunu daha önce araştırmıştım. Şuan sebebini hatırlamıyorum ama dert edilecek bir şey değildi diye hatırlıyorum.

knk çocuk işlemcinin çekirdeklerini nasıl kullanıcam demiyor önyüklemeye gir bellek üst sınıra tıkla 16000 yada 15999 yap
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bunu daha önce araştırmıştım. Şuan sebebini hatırlamıyorum ama dert edilecek bir şey değildi diye hatırlıyorum.
knk 16gb ramin var ve yarısını kullanıyorsu nneresi dert edilmeyecek

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
knk çocuk işlemcinin çekirdeklerini nasıl kullanıcam demiyor önyüklemeye gir bellek üst sınıra tıkla 16000 yada 15999 yap
Mesaj otomatik birleştirildi:

knk 16gb ramin var ve yarısını kullanıyorsu nneresi dert edilmeyecek
Şuanda tam hatırlamadığım için kafa karıştırmak istemiyorum. O yüzden açıklama yapmıyorum. Herhangi bir oyunda kullandığı Ram değerlerini gözlemleyerek doğruluğunu kontrol edebilir. Orada yazan gibi değildi işin aslı diye hatırlıyorum bunu söylemeye çalıştım.

Top Bottom