Neler Yeni

Yardım Laptobum için soğutucu önerebilir misiniz?

aliaarslann01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ali Arslan
Arkadaşlar HP Omen 15-CE007NT model laptop kullanmaktayım. Yüksek Kalite oyun oynarken CPU ve GPU 80-85 derecelere kadar çıkmakta. TX V-max 5 Fanlı soğutucu kullanıyordum lakin beş para etmez ürün daha taksidi bitmeden 2.5 ayda tüm fanları bozuldu. şöyle sağlam uzun süre idare edecek gerçekten gözle görülür sıcaklık farkları yaratan bir soğutucu önerebilir misiniz?? :)

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Bi faydası olmayacak. İşlemci intel ise Undervolt yapmalısınız. Ayrıca güç yönetiminden max işlemci kullanıımı %100 den %99 a getirmelisiniz. Başka çözüm yok malesef.

aliaarslann01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ali Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bi faydası olmayacak. İşlemci Intel ise Undervolt yapmalısınız. Ayrıca güç yönetiminden max işlemci kullanıımı %100 den %99 a getirmelisiniz. Başka çözüm yok malesef.
Salağa anlatir gibi anlatir misin lütfen dediklerinden hiç bir şey anlamadım 😅 nasıl yapıldığına dair bir anlatım videosu falan var mı acaba ?

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Sağ alttaki pil işareti sağ tık --> Güç seçenekleri --> Plan ayarlarını değiştir (Yüksek performans olan)--> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir --> İşlemci güç yönetimi --> Max işlemci kullanımı --> Pilde ve Şarjda %99 yapacaksın.
Bunu denedikten sonra problem devam ederse yaz buraya undervoltu anlatıyım.

aliaarslann01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ali Arslan
Bu dediğinizi yaptım ama , dediginizin olup olmadiğini anlamam için oyun icinde msi afterburner programi acik sicaklik ve kullanim degerlerini goruyorum ne fark görmem gerekiyor acaba 😳

aliaarslann01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ali Arslan
Sağ alttaki pil işareti sağ tık --> Güç seçenekleri --> Plan ayarlarını değiştir (Yüksek performans olan)--> Gelişmiş güç ayarlarını değiştir --> İşlemci güç yönetimi --> Max işlemci kullanımı --> Pilde ve Şarjda %99 yapacaksın.
Bunu denedikten sonra problem devam ederse yaz buraya undervoltu anlatıyım.
Bir saattir oynuyorum cpu 70in üstüne çıkmadı :)

Yağız 111

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
877
İsim
Yağız Güngör
Fanının fazla ses çıkarması umurunda değilse vakumlu soğutucu al baya etkili

aliaarslann01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ali Arslan

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
%99'a düşürerek neyi sağlamış oldukta sorunum çözüldü acaba? 😊
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baktım fakat laptobumun hava çıkışına çok uygulanabilir gözükmüyor tasarım itibariyle :)
İşlemcinizin turbo özelliğini kapattık bir nevi. Turbo özelliğini kapatınca işlemci kendisini o kadar yormuyor aslında. Dolayısıyla daha az ısınıyor. Zaten piyasadaki her oyun için sizin işlemcinizin gücü yeter de artar muhtemelen. Çok bir performans kaybı yaşayacağınızı düşünmüyorum ama gene de gözlemlerseniz bildirirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,050
Üyeler
156,269
Son üye
tryugfrer3578
Top Bottom