Neler Yeni

LAPTOP 100 DERECEDE AÇILIYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ALİ HAKAN PAŞAOĞLU
Dostlar laptop açıldığı andan itibaren fanlar hızlıca dönmeye başlıyor görev yöneticisinden kontrol ettiğimde işlemci 100 derecelerde görünüyor ve sıcak hava tahliye yerinden buz gibi soğuk hava gelmekte. Laptop kasasına dokunduğumda kasanın ısındığını görüyorum. Servise yolladım termal macun vs değişmesini istedim herhangi bir değişiklik olmadı.
Ekran Görüntüsü (7).png

Ekler

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    846.5 KB · Hit: 26

Farway

80+ Silver
Kanka işe en başta Chrome daki 21 sekmeyi çok önemli değillerse kapatarak başlayabilirmisin?
İkinci olarak hardware monitörü indirip ısıları bir de oradan kontrol edermisin? Fanların çalıştığını söyledin yani bilemiyorum çok ciddi ısılar bu sıcaklıklarda fazla çalıştırma.

Bir de bu ısı açtığından kaç dk sonra 99 a çıkıyor ya da çıktığında fanlar çok mu hızlı ve gürültülü çalışıyor?

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Soğuk hava geliyor demişsin, fakat Görev yöneticisinden yüzdelik kullanımı görüyorsun yine de HW Monitor (sıcaklık gösteren uygulama) indir bak bakalım, işlemci sıcaklığına, ısındığını düşünmüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ALİ HAKAN PAŞAOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka işe en başta Chrome daki 21 sekmeyi çok önemli değillerse kapatarak başlayabilirmisin?
İkinci olarak hardware monitörü indirip ısıları bir de oradan kontrol edermisin? Fanların çalıştığını söyledin yani bilemiyorum çok ciddi ısılar bu sıcaklıklarda fazla çalıştırma.

Bir de bu ısı açtığından kaç dk sonra 99 a çıkıyor ya da çıktığında fanlar çok mu hızlı ve gürültülü çalışıyor?
Hocam o esnada chorme da sadece bir sekme açıktı. Fanlar laptop açıldığı andan itibaren gürültülü bir şekilde çalışıyor fakat soğuk hava tahliye ediyor.Pc açıldığı andan itibaren bu sıcaklık değerleri. Hardware monitörü de indireceğim.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Oyun oynarken veya yük altındaken ne durumda ?
Dostlar laptop açıldığı andan itibaren fanlar hızlıca dönmeye başlıyor görev yöneticisinden kontrol ettiğimde işlemci 100 derecelerde görünüyor ve sıcak hava tahliye yerinden buz gibi soğuk hava gelmekte. Laptop kasasına dokunduğumda kasanın ısındığını görüyorum. Servise yolladım termal macun vs değişmesini istedim herhangi bir değişiklik olmadı.Alıntıyı görüntüle

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ALİ HAKAN PAŞAOĞLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam oyun oynatmıyor takılıp duruyor sürekli
Dizüstü bilgisayarı nasıl kullanıyorsun?, Alt kısmı açık mı yoksa dizinin üstünde mi ?, Güç ayarlarına gir ve Güç planını düzenleye bas, ardından Gelişmiş güç ayarlarını değiştirme ye bas ve Bu ayarları bul ve etkin yap bakalım sonuç değişecek mi. Tekrar HW Monitör ile kontrol et.

Ekran görüntüsü 2022-02-20 105216.png

Top Bottom