Neler Yeni

Laptop Donuyor, Günlük Kullanımda Bile Mavi Ekran Veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Gümüş
Donanım Arşivi Forum Kullanıcıları Merhaba,
Lenevo İdepad Gaming 16ARH7 RTX3050ti rayzen 5 6600h işlemcili laptop var, aldığından beri arada donmalar oluyordu PC kitleniyordu bekleyince ya kendi düzeliyordu ya da yeniden başlatıyordum, son zamanlarda işin iyice tadı kaçtı, bilgisayarda saatlerce oyun oynuyorum kapanmıyor donmuyor, en olmadık zamanda youtubeden video izlerken ya da en ufak sunum hazırlarken video editlerken kendi kendine donuyor ekranda bozulmalar oluyor, bazen video izlerken mavi ekran veriyor, oyunlarda fps düşüşü drop tarzı problemler yaşamadım laptop tam performanslı çalışıyor, problem neden kaynaklı olabilir, lütfen yardımcı olur musunuz?

Ekler

• IMG_0581.jpeg
    IMG_0581.jpeg
    1.8 MB · Hit: 24
  • IMG_0583.jpeg
    IMG_0583.jpeg
    2.8 MB · Hit: 25
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde ne zaman oluyor program açarken falan mı
hocam kesin bişey söyleyemem şu anda veya şu programda yapıyor diyemeyeceğim ne zaman yapacağı belli olmuyor, mesela masaüstünde 1 saat boş bırakıyorum laptopa tekrar döndüğümde yine donmuş ya da mavi ekran vermiş oluyor, program açarken donduğu olmadı hiç, programı kullanmaya başlıyorsun ne zaman yapacağı belli değil belki 10 dakika belki 1 2 gün hiç yapmıyor, yüke bindiği zaman da yapmıyor bu problemi; god of war vardı orta ayarlarda 70 75 fps, fh 5 vardı orta yüksek ayarlarda 90 120 fps işlemci 70- 80 ekran kartı 70 - 75 derece 2 3 saat oynuyorsun problem olmuyor, ama YouTube Excel after effects de yüke dahi binmeden çöküyor ama yükteyken çöktüğünü görmedim hiç

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Polat
hocam kesin bişey söyleyemem şu anda veya şu programda yapıyor diyemeyeceğim ne zaman yapacağı belli olmuyor, mesela masaüstünde 1 saat boş bırakıyorum laptopa tekrar döndüğümde yine donmuş ya da mavi ekran vermiş oluyor, program açarken donduğu olmadı hiç, programı kullanmaya başlıyorsun ne zaman yapacağı belli değil belki 10 dakika belki 1 2 gün hiç yapmıyor, yüke bindiği zaman da yapmıyor bu problemi; god of war vardı orta ayarlarda 70 75 fps, fh 5 vardı orta yüksek ayarlarda 90 120 fps işlemci 70- 80 ekran kartı 70 - 75 derece 2 3 saat oynuyorsun problem olmuyor, ama YouTube Excel after effects de yüke dahi binmeden çöküyor ama yükteyken çöktüğünü görmedim hiç
Kafam yandı ama excel çakma olabilir benim excel çakma o oluyor ama orjinalse bence bi teknik servise götür

Top Bottom