Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop düzgün açılmıyor.

BilalSeha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Bilal Sehamir Çakıcı
Arkadaşlar Merhaba. Dün kardeşim laptopta fortnite oynarken bir anda laptop kapanmış ve şarjı olduğu halde açılmamış. Bende ne yapabilirim diye ararştırdım ve bu yazıyı gördüm ve uyguladım.

1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın
Kaynak
bunları yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadık. Hatta kardeşim yine fortnite oynadı. Ama bugün laptopu açıyorum 10dk ekranda lenovo yazısı gözüküyor, bilgisayar açılıyor ama simsiyah ekran... Siyah ekrandan sonra bi 40dk bırakıyım dedim o sırada derse girdim. Geri geldiğimde normal açılmıştı ama hiçbirşey yaptırmadı ve Microsoft Windows yanıt vermiyor gibi bir şey söyledi bunun üzerine laptopu kapattım, Pilini vs. çıkarttım bekledim sonra takıp biraz daha bekledim tekrar açmaya çalıştım. Yine 10dk Lenovo yazısı sonrasında ve yaklaşık 40dk dır windows yeniden başlatılıyor (yeniden başlatılıyordan önce farklı bir yazı daha var dı ama hatırlamıyorum). yaklaşık 40dk lık bir süreç sonunda daha şimdi kendini kapattı ve bu yazıyı yazarken (yaklaşık 5dk) Lenovo yazısı var ekranda.
Fazla yazdım kusura bakmayın. Sizce bilgisayara ne oldu. Nasıl sorunu çözebilirim. Ben şuanda formatla çözerim gibi geliyor ama bilmiyorum.

Lenovo ideapad 320
i5 8250U
MX150, İntel 620 HD grafik
12gb ram
2TB HDD

Şimdiden Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows başlatılıyor dedi

Şuanda Temizleniyor %0 Bilgisayarınızı kapatmayın diyor acaba tam olarak ne yapıyor olabilir

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Büyük ihtimalle yüksek ısınmadan dolayı laptop kendini güvene almış ve gücü kesmiş bataryasını sökün adaptörü çıkarın biraz öyle bekletin. Laptop kendini zorunlu olarak kapatmak durumunda kaldığı için bir takım sorunlar oluşmuş olabilir ve bu hata bilgilerini topluyor olabilir biraz zaman verin açılması için. Kardeşinize de söyleyin uzun zaman oynamasın ki laptop sıcaklık yüzünden kendini kapatmak zorunda kalmasın.

BilalSeha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Bilal Sehamir Çakıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle yüksek ısınmadan dolayı laptop kendini güvene almış ve gücü kesmiş bataryasını sökün adaptörü çıkarın biraz öyle bekletin. Laptop kendini zorunlu olarak kapatmak durumunda kaldığı için bir takım sorunlar oluşmuş olabilir ve bu hata bilgilerini topluyor olabilir biraz zaman verin açılması için. Kardeşinize de söyleyin uzun zaman oynamasın ki laptop sıcaklık yüzünden kendini kapatmak zorunda kalmasın.
Teşekkür Ederim bekliyorum

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
elektrik kesintisinden kaynaklı pile geçememiş olabilir
veya arkadasın dedigi gibi ısıdabn dolayı guvene almıs olabilir ama genelde oyle zamanlarda restart atıyor(en azından benm pc oyle)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,845
Üyeler
140,259
Son üye
Sticth
Top Bottom