Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop ekranı çalışıyor ama ekran ışığı yok sorun nedir..? (Foto ekledim)

JackieTR

80+ Bronze
Sizce sorun nedir..?

Merhaba arkadaşlar. Elimde "Huawei Matebook D15" Model laptop var.

Kız arkadaşım bir şekilde ekranın bu duruma geldiğini söyledi.. Ekran sağlam ama led leri çalışmıyor gibi.. Ekran değişimi oldu aradan 10 ay geçti açmaya çalıştığında ekran bu şekilde olmuş. Sizce ekran mı kırık yoksa kablolarla ilgili bir durum mudur..?

"Yardımlarınızı bekliyorum.. Bir kaç foto ekledim."

Ekler

• laptop 1.jpg
    laptop 1.jpg
    289.4 KB · Hit: 26
  • laptop 2.jpg
    laptop 2.jpg
    136 KB · Hit: 28
Son düzenleme:

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Laptop açıkken telefonun feneri ile yakından ekranı aydınlatarak görüntü var mı? İnceleyin. Şayet görüntü görebiliyorsanız,panel ledleri patlamıştır,değişmesi gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop açıkken telefonun feneri ile yakından ekranı aydınlatarak görüntü var mı? İnceleyin. Şayet görüntü görebiliyorsanız,panel ledleri patlamıştır,değişmesi gerekir.
Resime dikkat etmedim. Ledler patlamış,lcd tamircisinde değiştirin.

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 ci fotoda gözüküyor hocam dediğiniz gibi görüntü var klasörler v.b gözüküyor sadece ışık yok ledler yanmıyor.. Bunun nedeni var mıdır yani neyden kaynaklı olduğu. Çünkü bana söylediği en son ekranı kapatıp çantasına koymuş tekrar açmaya kalkınca durum bu şekildemiş.

Resime dikkat etmedim. Ledler patlamış,lcd tamircisinde değiştirin.
Bir de hocam ekran lcd komple mi değişmeli yoksa küçük bir durum mudur...? Fiyat konusunda soruyorum da.

Svemort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Baran YAĞÇI
2 ci fotoda gözüküyor hocam dediğiniz gibi görüntü var klasörler v.b gözüküyor sadece ışık yok ledler yanmıyor.. Bunun nedeni var mıdır yani neyden kaynaklı olduğu. Çünkü bana söylediği en son ekranı kapatıp çantasına koymuş tekrar açmaya kalkınca durum bu şekildemiş.

Bir de hocam ekran lcd komple mi değişmeli yoksa küçük bir durum mudur...? Fiyat konusunda soruyorum da.
Ekran parlaklğını fulleyin çözülecektir bence

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Kronik bir hata olabilir. Garantisi varsa servise gönderin ve değişim talep edin. Yoksa tamir ettirip elinizden çıkarmaya çalışın. Kronik bir arızaya benziyor.

JackieTR

80+ Bronze
Kronik bir hata olabilir. Garantisi varsa servise gönderin ve değişim talep edin. Yoksa tamir ettirip elinizden çıkarmaya çalışın. Kronik bir arızaya benziyor.
Hocam normal de ekran kırılmıştı garantiye gidip değiştirildi.. 2 ay oldu olmamış durum bu hale gelmiş lakin korkusundan bana 7 ay sonra söylüyor.. -_- Büyük ihtimalle teknik servisin hatası da gel gelelim üzerinden bayağa zaman geçmiş oyy oyy masraf yine.. Garanti sanırım bitmiştir. Nette baktığım zaman ekranın fiyatı 1600 civarı da orjinal mi emin değilim .. Led lerin tamiri var mıdır hocam..?

Bu arada çok soru sordum hakkınızı helal edin gece gece bir de.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat

Tv panel tamircileri veya iyi bir pc tamircisi ledleri değişerek sorunu çözer,panel değişimine gerek yok hem daha ucuza hallederler.

JackieTR

80+ Bronze
Tv panel tamircileri veya iyi bir pc tamircisi ledleri değişerek sorunu çözer,panel değişimine gerek yok hem daha ucuza hallederler.
Zamanında söylense bu kadar uğraşılmayacaktı .. Çok sağ olun hocam artık böyle bir tamir yapabilen bir yer bulabilirsem dediğiniz gibi devam ederiz. Son olarak çoğu uğraşmak istemez ekran değişirse de sorun çözülür demi hocam. Son çare olarak.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Zamanında söylense bu kadar uğraşılmayacaktı .. Çok sağ olun hocam artık böyle bir tamir yapabilen bir yer bulabilirsem dediğiniz gibi devam ederiz. Son olarak çoğu uğraşmak istemez ekran değişirse de sorun çözülür demi hocam. Son çare olarak.
Tv tamircilerinin çoğu led tamiri yapar ve uğraşırlar. Panel değişimi daha pratik, pc tamircisi halleder.

JackieTR

80+ Bronze
Tv tamircilerinin çoğu led tamiri yapar ve uğraşırlar. Panel değişimi daha pratik, pc tamircisi halleder.
Anladım hocam. Teknik servisle de görüşürüm artık duruma göre illaki bir şeyler olacak. Tekrar çok sağ olun kaç aydır boşta duruyor. Artık bir yerden başlamak lazım *lüyü diriltmek için. İyi forumlar hocam çok çok teşekkürler.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Anladım hocam. Teknik servisle de görüşürüm artık duruma göre illaki bir şeyler olacak. Tekrar çok sağ olun kaç aydır boşta duruyor. Artık bir yerden başlamak lazım *lüyü diriltmek için. İyi forumlar hocam çok çok teşekkürler.
rica ederim

Top Bottom