Neler Yeni

Laptop fan hızını yükseltsem FPS artar mı? Zararı olur mu?

Esat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Esat Gökay
Öncelikle selam arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir bu konu hangi kategoriye giriyor bilmiyorum o yüzden yanlış yere yazıyorsam kusura bakmayın leptop kullanıyorum ve bitane program var fan hızını ayarlayan fan hızımı yükseltirsem fps falan artar mı oyunlarda ısınma sorunu kalkar mı veya bilgisayara zarar verir miyim şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
ısı arttıkça cpu ve gpu kendi frekansını düşürüp soğmasını sağlar oyunlarda o yüzden ani fps düşüşü olabilir bilgisiyara zararı olmaz

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Godric
Öncelikle selam arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir bu konu hangi kategoriye giriyor bilmiyorum o yüzden yanlış yere yazıyorsam kusura bakmayın leptop kullanıyorum ve bitane program var fan hızını ayarlayan fan hızımı yükseltirsem fps falan artar mı oyunlarda ısınma sorunu kalkar mı veya bilgisayara zarar verir miyim şimdiden teşekkürler cevaplarınız için
Bunları yapmadan önce fanı bir güzel temizleyip, ortasını yağlayın.Daha sonra termal macunu arctic mx-4 ve ya cooler master mastergel pro ile yenileyin.Yine olmazsa o tarz programlar kullanırsınız.Ben bunu yapınca 15 derece farketmişti.

Top Bottom