Neler Yeni

Laptop fan temizliği ve macun bakımı gerekiyor mu

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
Merhaba. Acer Nitro 5'im var. Mayıs - Haziran gibi serviste fan temizletip macun bakımı yaptırdım. Ancak anlamadığım bir nokta var. Havalar sıcak falan da, NitroSense'te boşta sıcaklık 65-70 derecelerde gözüküyor. NitroSense kapatıp AIDA64 açıyorum, 50 derecelere kadar düşüyor. Hem AIDA64, hem NitroSense açıkken ikisinde de sıcaklıklar 70 dereceleri görüyor. NitroSense mi yanlış ölçüyor, AIDA64 mü, yoksa ikisi de doğru ölçüyor da NitroSense sıcaklıkları mı yükseltiyor? Ek olarak, servis tam yapamamış herhalde ki sıcaklık bu derecelerde. Kendim fan temizliği ve macun bakımı yapmayı düşünüyorum. 300-400 TL bandında termal macun önerir misiniz? Teşekkürler.

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap verecek yok mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Veysel
Merhaba. Acer Nitro 5'im var. Mayıs - Haziran gibi serviste fan temizletip macun bakımı yaptırdım. Ancak anlamadığım bir nokta var. Havalar sıcak falan da, NitroSense'te boşta sıcaklık 65-70 derecelerde gözüküyor. NitroSense kapatıp AIDA64 açıyorum, 50 derecelere kadar düşüyor. Hem AIDA64, hem NitroSense açıkken ikisinde de sıcaklıklar 70 dereceleri görüyor. NitroSense mi yanlış ölçüyor, AIDA64 mü, yoksa ikisi de doğru ölçüyor da NitroSense sıcaklıkları mı yükseltiyor? Ek olarak, servis tam yapamamış herhalde ki sıcaklık bu derecelerde. Kendim fan temizliği ve macun bakımı yapmayı düşünüyorum. 300-400 TL bandında termal macun önerir misiniz? Teşekkürler.
Evet fan ve termal macun bakımı lazım
50 tl daha cıkın bunu alın

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet Akif Özdal
Kendi laptopumu 6 ayda bir temizliğini yaparım. Fanların tozunu alırım, termal macun olarak en son Likit Metal Termal Macununu denedim bilgisayarımda etkili bir performans artışı oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi laptopumu 6 ayda bir temizliğini yaparım. Fanların tozunu alırım, termal macun olarak en son Likit Metal Termal Macununu denedim bilgisayarımda etkili bir performans artışı oldu.

Kullandığım macunun linkini üste bırakıyorum.

Asansörcü

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
738
İsim
Asansörcü
İlgilendiği Kategoriler
Asansör
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığım macunun linkini üste bırakıyorum.
Teşekkürler.
Evet fan ve termal macun bakımı lazım
50 tl daha cıkın bunu alın
Teşekkürler.

Top Bottom