Neler Yeni

Laptop G-Syng Açma

kaege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege El
1650'li Excalibur G770'e sahibim, cihazda Display Port girişi yok, Type-C girişi üzerinden Display Port kullanabilirim.
144 Hz FreeSync destekli monitör almayı planlıyorum ama şu sorular kafama takıldı.
Intel'in dahili grafik kartı var laptopta doğal olarak ve NVIDIA denetim masasında ekran sekmesi yok. G-Sync'de bu kısımdan aktif ediliyor diye biliyorum. Yani monitörü bağlasam bile G-Sync'i NVIDIA denetim masası üzerinden açamayacağım izlenimine kapıldım. Bu konuda bir çözüm var mı?
Bir diğer soru ise tpye-C to Display Port kullanımı G-Sync için engel teşkil eder mi? Yoksa sadece Display Port to Display Port şart mıdır?

Son düzenleme:

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
freesenc monitör alırsan gsenc çalıştırmayabilir nvidia gsenc destekli veya adaptive senc bir monitör al ikisi de olsun
port dönüştürmeni tavsiye etmem eğer mecbur değilsen monitöre de ekran kartına da zarar verebilir kalitesine bağlı ama sorun çıkmamalı mantıken veriler ekranın çizebillmesine göre gelir

kaege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege El
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
freesenc monitör alırsan gsenc çalıştırmayabilir Nvidia gsenc destekli veya adaptive senc bir monitör al ikisi de olsun
port dönüştürmeni tavsiye etmem eğer mecbur değilsen monitöre de ekran kartına da zarar verebilir kalitesine bağlı ama sorun çıkmamalı mantıken veriler ekranın çizebillmesine göre gelir

Öncelikle Nvidia denetim masası üzerinden test edilip g-sync özelliğinin aktif edildiği Freesync bir monitör tercih edeceğim.
Aslında Type-c to dp port dönüştürme olarak sayılmıyor sanırım. Çünkü type-c her teknolojiyi içinde barındıran bir giriş.
Fakat araştırmalarıma göre intel dahili ekran kartı olduğu için nvidia üzerinden aktif edemeyeceğim g-sync'i. Şöyle ki hdmi to hdmi bağlayınca görüntü birimi nvidia'ya geçiyor fakat nvidia'nın hdmi üzerinden g-sync desteği yok. Type-C to DP bağlayınca ise görüntü birimi intel dahili grafiğe geçiyor, bu kez de nvidia denetim masasında g-sync özelliği görünmüyor doğal olarak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: DDRQ

egeguness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ege Güneş
Öncelikle Nvidia denetim masası üzerinden test edilip g-sync özelliğinin aktif edildiği Freesync bir monitör tercih edeceğim.
Aslında Type-c to dp port dönüştürme olarak sayılmıyor sanırım. Çünkü type-c her teknolojiyi içinde barındıran bir giriş.
Fakat araştırmalarıma göre intel dahili ekran kartı olduğu için nvidia üzerinden aktif edemeyeceğim g-sync'i. Şöyle ki hdmi to hdmi bağlayınca görüntü birimi nvidia'ya geçiyor fakat nvidia'nın hdmi üzerinden g-sync desteği yok. Type-C to DP bağlayınca ise görüntü birimi intel dahili grafiğe geçiyor, bu kez de nvidia denetim masasında g-sync özelliği görünmüyor doğal olarak.
Merhaba nasıl kullanılabileceğini çözdünüz mü? Ben de aynı şekilde usb c to displayport üzerinden laptopu monitöre bağladım fakat dahili ekran kartı intel hd graphics 630 olduğundan nvidia denetim masasında ekran ayarları ve g-sync ayarları çıkmıyor dolayısıyla da g-sync aktif edemiyorum. Konuyu çözebildiyseniz yardımcı olursanız çok sevnirim.

Top Bottom