Neler Yeni

Yardım Laptop harici ekran kartı hakkinda

seratt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serhat Erden
Merhabalar ben 1-2 hafta önce MSI markasının Katana 15 B12V model laptopunu satın aldım.
Driverlerin tamamını sitesinde de önerdiği şekilde kurdum. Ayrıca Geforce Experience uygulamasından oyun için olan kısmı seçip uygulama üzerinden de kurup yükledim şuan için ağırlıklı olarak Battlefield 1 oyununu oynamaktayım oyun içi kasma vs durumu olmuyor ancak görev yöneticisini açtığımda harici ekran kartımın hiç kullanılmadığını görüyorum. Bunun üzerine minecraft(Java) oyununda f3 menüsünde sistem özelliklerime baktığımda da harici ekran kartımı değil işlemcimin dahili ekran kartını görüyorum acaba harici ekran kartımı varsayılan olarak vs ayarlamam gerekiyor mu? yoksa bilgisayarım bunları ihtiyaca göre kendisi mi ayarlıyor? Resmi arka kısımda battlefield 1 açık iken çektim.

Adsız.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yiğit Bulut
Merhabalar ben 1-2 hafta önce MSI markasının Katana 15 B12V model laptopunu satın aldım.
Driverlerin tamamını sitesinde de önerdiği şekilde kurdum. Ayrıca Geforce Experience uygulamasından oyun için olan kısmı seçip uygulama üzerinden de kurup yükledim şuan için ağırlıklı olarak Battlefield 1 oyununu oynamaktayım oyun içi kasma vs durumu olmuyor ancak görev yöneticisini açtığımda harici ekran kartımın hiç kullanılmadığını görüyorum. Bunun üzerine minecraft(Java) oyununda f3 menüsünde sistem özelliklerime baktığımda da harici ekran kartımı değil işlemcimin dahili ekran kartını görüyorum acaba harici ekran kartımı varsayılan olarak vs ayarlamam gerekiyor mu? yoksa bilgisayarım bunları ihtiyaca göre kendisi mi ayarlıyor? Resmi arka kısımda battlefield 1 açık iken çektim.

Adsız.png
Youtubda araştırmayı dene bir bakalım illa bir bilgi çıkar olmadı varsayılan yap ekran kartını sonra geri çevirirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsız.png
Ve harici ekran kartını alırken neler gerekli onuda yazarmısın sana zahmet bende alıcamda laptopum için ve sadece harici ekran kartı ile fps artışı görürmüyüz?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
İlk olarak Windows 11 kurmak zorundasın, yeni cihaz bunlar W10 işi artık geçti unutun onu. Diğer konuya gelecek olursak alt tab atarak bakmak yanlış bir şey. Oyun içindeyken değerleri görmek lazım Afterburner gibi şeylerle.

frix

80+
Üst yoruma katılıyorum, Windows 11 kurmanızı şiddetle öneririm.

Diğer yandan, dahili grafik kartını devreden çıkarabilirsiniz. Bu cihazda MUX Switch bulunuyor olması lazım.
MSI Center yazılımını kullanarak genel ayarlar kısmından GPU Switch seçeneğini 'Ayrık grafik modu' olarak seçin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,414
Üyeler
156,326
Son üye
demeter
Top Bottom