Neler Yeni

Yardım Laptop işlemci değişimi

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Arkadaşlar kullandığım laptopa yeni bir işlemi takmak istiyorum ekran kartı ve ram konusunda orta seviye de çoğu oyunu kaldıran bir pc olmasına rağmen işlemi yüzünden google chrome bile kasıyor ilallah ettim artık vatandan alırken pcyi satıcı i5 7. nesil gücünde bir işlemci dedi ben amd işlemcileri fazla bilmediğim için güvendim satın aldım pişman oldum bu sisteme uygun uygun fiyatlı bir bütçem yok ama pahalı olmayan düzgün bir işlemci takviyesi yapmak istiyorum bana rahat oyun oynatabilsin yeter amacım call of duty moder warfare bf5 metro oynamak değil en fazla gta 5 oynamak istiyorum medium high arası ayarlarda radeon 520 ekran kartı rahat kaldırıyor ama işlemci yüzünden harita bile yüklenmiyor csgo bile kasıyor düzgün önerilerinizi bekliyorum

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Arkadaşlar kullandığım laptopa yeni bir işlemi takmak istiyorum ekran kartı ve RAM konusunda orta seviye de çoğu oyunu kaldıran bir PC olmasına rağmen işlemi yüzünden google chrome bile kasıyor ilallah ettim artık vatandan alırken pcyi satıcı i5 7. nesil gücünde bir işlemci dedi ben AMD işlemcileri fazla bilmediğim için güvendim satın aldım pişman oldum bu sisteme uygun uygun fiyatlı bir bütçem yok ama pahalı olmayan düzgün bir işlemci takviyesi yapmak istiyorum bana rahat oyun oynatabilsin yeter amacım call of duty moder warfare bf5 metro oynamak değil en fazla gta 5 oynamak istiyorum medium high arası ayarlarda radeon 520 ekran kartı rahat kaldırıyor ama işlemci yüzünden harita bile yüklenmiyor csgo bile kasıyor düzgün önerilerinizi bekliyorum
dostum o laptopa her işlemci uymaz soket hangi soket onu bilmen lazım

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Arkadaşlar kullandığım laptopa yeni bir işlemi takmak istiyorum ekran kartı ve RAM konusunda orta seviye de çoğu oyunu kaldıran bir PC olmasına rağmen işlemi yüzünden google chrome bile kasıyor ilallah ettim artık vatandan alırken pcyi satıcı i5 7. nesil gücünde bir işlemci dedi ben AMD işlemcileri fazla bilmediğim için güvendim satın aldım pişman oldum bu sisteme uygun uygun fiyatlı bir bütçem yok ama pahalı olmayan düzgün bir işlemci takviyesi yapmak istiyorum bana rahat oyun oynatabilsin yeter amacım call of duty moder warfare bf5 metro oynamak değil en fazla gta 5 oynamak istiyorum medium high arası ayarlarda radeon 520 ekran kartı rahat kaldırıyor ama işlemci yüzünden harita bile yüklenmiyor csgo bile kasıyor düzgün önerilerinizi bekliyorum
dostum öncelikle ekran kartın yok galiba apu işlemci

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
dostum öncelikle ekran kartın yok galiba APU işlemci
var hocam konuda belirttim hem apu r5 graphics var harici olarak radeon 520 2gb var ortalama oyunları rahat açan bir ekran kartı fakat işlemci rezalet

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
var hocam konuda belirttim hem APU r5 graphics var harici olarak radeon 520 2gb var ortalama oyunları rahat açan bir ekran kartı fakat işlemci rezalet
darboğaz oluyormu

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
darboğaz oluyormu
sorun o zaten herşeyi yüksek performansa ve işlemci önceliğini oyuna vermeme rağmen işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı %30-35 civarı oyunlarda harita bile yüklenmiyor akıcı oynayamıyorum sürekli drop ani fps kaybı kasma bıktım artık

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
İşlemci ve ekran kartını değiştiremezsin. Sadece RAM ve SSD ekleyebilirsin. Sistemin bu kadar yavaş olmasının sebebi sistemin HDD'ye kurulu olması. SSD almanızı öneririm, 1 dakikada açılan sistem 20 saniyede açılır hâle gelir. SSD FPS'i arttırmaz ama sistemin hızlı çalışması adına büyük rol oynar.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
İşlemci ve ekran kartını değiştiremezsin. Sadece RAM ve SSD ekleyebilirsin. Sistemin bu kadar yavaş olmasının sebebi sistemin HDD'ye kurulu olması. SSD almanızı öneririm, 1 dakikada açılan sistem 20 saniyede açılır hâle gelir. SSD FPS'i arttırmaz ama sistemin hızlı çalışması adına büyük rol oynar.
hocam oyun diyorum ssd diyosunuz hdd ile ilgili bir sorunum yok işlemci değiştirmek mümkün bakır plakayı sökünce direkt değişiyor sistem de yavaş evet ama bunun sebebi ssd olmaması değil işlemcinin çok eski ve performansı düşük olması

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
hocam oyun diyorum SSD diyosunuz HDD ile ilgili bir sorunum yok işlemci değiştirmek mümkün bakır plakayı sökünce direkt değişiyor sistem de yavaş evet ama bunun sebebi SSD olmaması değil işlemcinin çok eski ve performansı düşük olması
kardeşiö laptop işlemci değiştirmeye kalkarsan gereksiz zor ve maliyetli bir işlem ve zor olduğu için değiştirirken elindekinden olma riskin var

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,601
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
hocam oyun diyorum SSD diyosunuz HDD ile ilgili bir sorunum yok işlemci değiştirmek mümkün bakır plakayı sökünce direkt değişiyor sistem de yavaş evet ama bunun sebebi SSD olmaması değil işlemcinin çok eski ve performansı düşük olması
Değiştir o zaman kardeşim ben sana ne kadar değiştiremezsin desem de o oraya lehimli ve bi' şekilde çıkarman mümkün, orası tamam. Hadi onu çıkardın, gittin ondan daha güçlü bir işlemci taktın, ne kadar performans artışı olacak? Uğraştığın şeye değecek mi cidden bunu merak ediyorum. 20 FPS aldığın oyunda 25 FPS alsan ne olur almasan ne olur. Platform kötü, bunun çaresi yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yunus Teke
Dostum lehimi ısıtıp sökmen ve yerine o laptopun anakartına uyumlu bir işlemci lehimlemen gerekir. Eğer aletler yoksa işin zor. Aletlerin olsa bile her laptop içindeki donanım baz alınarak üretilir senin işlemciyi degistirmek isteyeceğini göz önünde bulundurmazlar dolayısıyla yapsan bile desteklemeyebilir. Sana tavsiyem yeni bir sistem 👍🏻

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Dostum lehimi ısıtıp sökmen ve yerine o laptopun anakartına uyumlu bir işlemci lehimlemen gerekir. Eğer aletler yoksa işin zor. Aletlerin olsa bile her laptop içindeki donanım baz alınarak üretilir senin işlemciyi degistirmek isteyeceğini göz önünde bulundurmazlar dolayısıyla yapsan bile desteklemeyebilir. Sana tavsiyem yeni bir sistem 👍🏻
Sistem var zaten ben elimdeki laptop çöp olmasın diye diyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,219
Üyeler
140,008
Son üye
tolga87
Top Bottom