Neler Yeni

Laptop konusunda kararsızım

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,659
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Yazılım mühendisliği okuyorum cloud sektörüne yöneliceğim gibi duruyor hali hazırda victus 15 laptobum var i5 13500h ve rtx4050 barındırıyor bunu satıp hafif ultrabooklara geçmeyi planlıyorum sizce ne yapmalıyım 10k 20k daha üstüne koyabilirim

man a man

80+ Bronze
Backend alanında çalışıyorum bende. Eskisi kadar oyun oynamadığım için 5600H 3060 victusu satıp HP 255 g9 5625U laptop aldım
Yaptığım her şey zaten hafif olduğu ve son halini sunuculara yükleyip test ettiğimden benim için iş anlamında çok bi fark olmadı

Niye geçtin dersen sırtımda tank taşıyor gibi hissetmek ve sürekli prize bağlı kalmak biraz yormaya başlamıştı. Yaptığın iş ekran kartı gerekitrmiyorsa bence oyuncu laptopu almak bir yazılımcı için gereksiz(Cloud la aran iyise ekran kartı ihtiyaçlarını zaten nasıl giderebileceğinede hakimsindir). Ayırabileceğin bütçe varsa Lenovonun thinkpad serisi yazılım/ofis işleri için çok iyi bir seri tavsiye ederim

Son düzenleme:

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,659
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Backend alanında çalışıyorum bende. Eskisi kadar oyun oynamadığım için 5600H 3060 victusu satıp HP 255 g9 5625U laptop aldım
Yaptığım her şey zaten hafif olduğu ve son halini sunuculara yükleyip test ettiğimden benim için iş anlamında çok bi fark olmadı

Niye geçtin dersen sırtımda tank taşıyor gibi hissetmek ve sürekli prize bağlı kalmak biraz yormaya başlamıştı. Yaptığın iş ekran kartı gerekitrmiyorsa bence oyuncu laptopu almak bir yazılımcı için gereksiz(Cloud la aran iyise ekran kartı ihtiyaçlarını zaten nasıl giderebileceğinede hakimsindir). Ayırabileceğin bütçe varsa Lenovonun thinkpad serisi yazılım/ofis işleri için çok iyi bir seri tavsiye ederim
Ben 155h 125h gibi gpu güçleri olan işlemcili modellere bakıyordum daha cloud alanında çok ilerlemedim ama ilerlemeyi düşünüyorum
Laptobun ağır olması üşengeçliğimi tetikliyor daha hafif bir cihazı daha çok ve daha kolay kullanacağımı düşünüyorum
Aklımda şu model var

man a man

80+ Bronze
Ben 155h 125h gibi gpu güçleri olan işlemcili modellere bakıyordum daha cloud alanında çok ilerlemedim ama ilerlemeyi düşünüyorum
Laptobun ağır olması üşengeçliğimi tetikliyor daha hafif bir cihazı daha çok ve daha kolay kullanacağımı düşünüyorum
Aklımda şu model var
Bunların ekranı küçük geliyor bana. Gittiğin yerlerde bağlayabileceğin monitör varsa dert değil
Arkadaşımda win 10 home vardı pro yüklememize izin vermemişti öyle absürt sıkıntıları var sanırım
Bunlardanda önemlisi cloud alanına gireceksen linuxu rahat kullanabileceğin bir laptop olması lazım
Daha önce huawei kullanmadığım için pek yorum yapamıyorum maalesef

Bunların dışında zaten cloud la ilgileneceksen çok da güçlü bir bilgisayar gerekmiyor kafana göre istediğini alabilirsin

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,659
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Bunların ekranı küçük geliyor bana. Gittiğin yerlerde bağlayabileceğin monitör varsa dert değil
Arkadaşımda win 10 home vardı pro yüklememize izin vermemişti öyle absürt sıkıntıları var sanırım
Bunlardanda önemlisi cloud alanına gireceksen linuxu rahat kullanabileceğin bir laptop olması lazım
Daha önce huawei kullanmadığım için pek yorum yapamıyorum maalesef

Bunların dışında zaten cloud la ilgileneceksen çok da güçlü bir bilgisayar gerekmiyor kafana göre istediğini alabilirsin
O zaman biraz daha araştırayım huawei den vazgeçebilirim başka işletim sistemi kurdurmuyorsa
Teşekkürler kral başka sorum olursa danışırım sana

man a man

80+ Bronze
O zaman biraz daha araştırayım huawei den vazgeçebilirim başka işletim sistemi kurdurmuyorsa
Teşekkürler kral başka sorum olursa danışırım sana
Kurdurmuyordan ziyade direk modele yönelik reddit de kullanan kişilerin deneyimlerine bak düzgünce yükleyebilmişlermi

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,659
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kurdurmuyordan ziyade direk modele yönelik reddit de kullanan kişilerin deneyimlerine bak düzgünce yükleyebilmişlermi
Daha yeni bir model olduğu için pek bişi bulamadım

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,659
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Hocam macbook air m2 ler nasıl olur onlarda cloud için geliştirme yapabilir miyim bilginiz var mı

man a man

80+ Bronze
Hocam macbook air m2 ler nasıl olur onlarda cloud için geliştirme yapabilir miyim bilginiz var mı
MacBook lar stabil hızlı cihazlar. Kullanıcıyı fazla kısıtlamasa bende tercih ederdim

Cloud tarafında ilerliceksen biraz daha sunucu tarafında kullanılan Linux dağıtımlarını yükleyebileceğin cihazlara bak derim. Frontend/Backend gibi bi alana gireceksen macbook lar gayet iyidir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,286
Üyeler
156,458
Son üye
Mhsd
Top Bottom