Neler Yeni

Yardım Laptop Önerisine İhtiyacım Var

Rinqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enis Günenç
Bütçe
85000
Selamlar, iyi forumlar.
Başlıktan anlaşılacağı üzere laptop alacağım ama malesef bunun için yeterli bilgiye sahip değilim. Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var.
Bütçe belirttiğim gibi 85.000 ama birazcık da olsa esnetebilirim. Yine de tercihim altında olması.
Aradığım özellikler RTX 4000 serisi tercihen 4080, RAM 64-32 GB, depolama da 1TB SSD yeterli gibi duruyor şimdilik.
Tabii daha iyi özelliklere sahip fakat aşağı yukarı aynı fiyatta önerilere de açığım.

Kendimce yaptığım araştırmalar sonucu

- Asus ROG Strix G16 G614JZ-N3039A4
- HP Omen 16-WF0011NT
- Asus ROG Strix G18 G814JZ-N6002
- Asus ROG Strix G16 G614JIA45-N3127A45

laptopları dikkatimi çekti ve gördüğüm üzere bunlara baktım. Çok amatör bir araştırmaydı tabii o yüzden farklı önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur
Anladığım kadarıyla bu bütçeyle hem oyun hem de iş yapmak için bir laptop arıyorsunuz
Size bazı sorularım var
1-nasıl bir işlemci istiyorsunuz? (Olabilecek en performanslı bir işlemci mi yoksa 4080’i besleyebilecek bir işlemci mi?)
2-ekran 2k mı 4k mı olmalı?
3-kaç inç boyutunda olmalı?

Rinqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enis Günenç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarıyla bu bütçeyle hem oyun hem de iş yapmak için bir laptop arıyorsunuz
Size bazı sorularım var
1-nasıl bir işlemci istiyorsunuz? (Olabilecek en performanslı bir işlemci mi yoksa 4080’i besleyebilecek bir işlemci mi?)
2-ekran 2k mı 4k mı olmalı?
3-kaç inç boyutunda olmalı?
Cevabın için teşekkür ederim. İşlemci açısından güçlü olması tercihimdir. Ekran olarak ise yani her zaman yüksek kalite ve büyüklük tercihtir fakat sanırım fiyatı buradan düşürebileceğiz. O yüzden en az 16" ve 2K olması ekran kartının sağladığı görsel şöleneni yaşamama yeter diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.n11.com/urun/asus-rog-s...tx4070-18free-dos-dizustu-bilgisayar-49852084

Bu iki ürün gözüme takıldı bunlar hakkında acaba bi yorum yapabilir misiniz?

Son düzenleme:

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur
Attığım 1. Ve 3. Linkteki ürünler bütçeyi aşıyor ama 3. Linkteki piyasanın en güçlü ekran kartına sahip 1. Linkteki ise piyasadaki en iyi multi core (iş için) işlemci performansına sahip fakat satıcıya çok güvenemedim 2. Linkteki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede

Cevabın için teşekkür ederim. İşlemci açısından güçlü olması tercihimdir. Ekran olarak ise yani her zaman yüksek kalite ve büyüklük tercihtir fakat sanırım fiyatı buradan düşürebileceğiz. O yüzden en az 16" ve 2K olması ekran kartının sağladığı görsel şöleneni yaşamama yeter diye düşünüyorum.

https://www.n11.com/urun/asus-rog-s...tx4070-18free-dos-dizustu-bilgisayar-49852084

Bu iki ürün gözüme takıldı bunlar hakkında acaba bi yorum yapabilir misiniz?
Attığınız 1. Linkteki ürün rtx 4070 ekran kartına sahip daha iyileri mevcut
2.Linkteki ürün yerine benim attığım 1.Linkteki ürüne 3 bin TL daha verip almak daha mantıklı olacaktır

Rinqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enis Günenç
Attığım 1. Ve 3. Linkteki ürünler bütçeyi aşıyor ama 3. Linkteki piyasanın en güçlü ekran kartına sahip 1. Linkteki ise piyasadaki en iyi multi core (iş için) işlemci performansına sahip fakat satıcıya çok güvenemedim 2. Linkteki ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede

Attığınız 1. Linkteki ürün rtx 4070 ekran kartına sahip daha iyileri mevcut
2.Linkteki ürün yerine benim attığım 1.Linkteki ürüne 3 bin TL daha verip almak daha mantıklı olacaktır
Okuduğum kadarıyla 4090'ın 4080'a üst düzey bir farkı yokmuş. Ayrıca attığınız 1. ürünün 16GB rami var en az 32 düşünüyorum. Malzeme kalitesi, soğutma ve pil ömrü olarak attığınız 2. ürünün iyi olduğunu söylüyorsanız ya onda ya da benim attığım 2. üründe karar kılacağım. Çünkü attığınız 1 ve 3. ürünler beni bütçe olarak zora sokacak. Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.

Onurss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Onur
Okuduğum kadarıyla 4090'ın 4080'a üst düzey bir farkı yokmuş. Ayrıca attığınız 1. ürünün 16GB rami var en az 32 düşünüyorum. Malzeme kalitesi, soğutma ve pil ömrü olarak attığınız 2. ürünün iyi olduğunu söylüyorsanız ya onda ya da benim attığım 2. üründe karar kılacağım. Çünkü attığınız 1 ve 3. ürünler beni bütçe olarak zora sokacak. Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.
sizin attığınız laptop ekran, malzeme kalitesi, işlemci performansı ve soğutma olarak daha iyi bir laptop en mantıklısı sizin attığınız laptopu almak

Rinqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Enis Günenç
sizin attığınız laptop ekran, malzeme kalitesi, işlemci performansı ve soğutma olarak daha iyi bir laptop en mantıklısı sizin attığınız laptopu almak
Onu alacağım o zaman. Tekrardan teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Top Bottom