Neler Yeni

Laptop soğutma önerileri (termal macun dışında)

NİKTO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim Özdemir
Laptop bu ısınır ama bu devirde pc im her an bozulacak endişesiyle yaşıyom pc im oyundan oyuna 70 80 bazende 90 civarlarinda sıcaklik oluyor bu 90 olduğu zaman ürkütüyor beni gençler pc alalı 5 ay olduğu icin termal macun gerekli olduğunu düşünmüyom bana bi öneri verirmisiniz soğutma ile alakalı

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
Laptop bu ısınır ama bu devirde pc im her an bozulacak endişesiyle yaşıyom pc im oyundan oyuna 70 80 bazende 90 civarlarinda sıcaklik oluyor bu 90 olduğu zaman ürkütüyor beni gençler pc alalı 5 ay olduğu icin termal macun gerekli olduğunu düşünmüyom bana bi öneri verirmisiniz soğutma ile alakalı
altına usb takmalı fan al 10-20 derece düşer

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Zalman NS2000 kullanıyorum ve 6-7 derece fark gördüm. Bazı kullancılarda 10 derece bile fark edebilir. Soğutucu hem sade görünüşlü hem de destekli bir yapıya sahip. İstediğin gibi yüksekliğini, hızını ayarlayabilirsin. Ek olarakta 1 tane büyük fan yapısından kaynaklı direkt laptopun tamamını soğutuyor. Zaten o ortanın biraz üstü tam CPU ve GPU'nun bulunduğu yerler. Fanın yapısı sayesinde de tüm hava oraya gidiyor.

Ek olarak termal macundan değil diyorsun ama belki fabrika çıkışlı kullanılan macun kalitesizdir ve bu yüzden kendi sıktığın (örn. MX-4) daha iyi performans sağlayabilir. Fakat uğraşmak istemiyorsan dediğim model soğutucuyu al geç.

MehmetSG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
MEHMET SÜLEYMAN GÖKSEL
hiç fanla felan da uğraşamam dersen oyun oynarken laptop u masadan biraz yükseltip kullan

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Alttan takmalı mı vakumlarımı kast ediyorsunuz
Laptobun altına koymalı ufak standlardan bahsediyor bence prize yakınsa telefon bataryasına takıpda kullanabilirsin. Ben dexim laptop altı soğutucu almıştım o dandik 100 liralık soğutucu bile 10-12c düşürmüştü ısısını

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
Alttan takmalı mı vakumlarımı kast ediyorsunuz
arkadaşın dediği gibi stand şeklindeki soğutuculardan bahsediyorum. Dandikleri dahi 10 derece düşürüyor iyi rpm li çalışan bir şey bulursan 20 dereceye kadar bile düşer belki.

Top Bottom