Neler Yeni

Laptopa çay döküldü, şarj olmuyor

batuhan0088

80+ Bronze
Yaklaşık 1 saat önce bir bardak şekersiz çay laptopa döküldü ancak yarım bardak bile değildir içine gitti yani tauch padin oralarına, kalanı yere döküldü. Lenovo marka laptop pilini bulup sökemedim. Arkada bir kaç kapağı vardı onları söküp saç kurutma makinesinin soğuk havasıyla 5 10 dk kuruttum. Daha sonra açıp test ettim hiç bir problem yoktu her şey düzgün çalışıyordu. Daha sonra kapattım bida kuruttum. Tekrar açtım şarja taktım film izliyordum. Daha sonra kendi kendine pc birşeyler yapmaya başladı. Anladım ki touch pad basılı kalıyor vs vs touch padi iptal edince laptop yeniden düzeldi. Touch pad dışında bir problem yoktu. Bi yarım saat sonra piliniz azaldı diye uyarı aldım bir baktım ki laptop şarj olmuyor. Hangi parçası arızalı olabilir yada yapmam gereken bir şey varmıdır?

Logithx

80+ Bronze
Bataryası touch pad'in altında oluyor ama batarya da bir problem olabilir..

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yaklaşık 1 saat önce bir bardak şekersiz çay laptopa döküldü ancak yarım bardak bile değildir içine gitti yani tauch padin oralarına, kalanı yere döküldü. Lenovo marka laptop pilini bulup sökemedim. Arkada bir kaç kapağı vardı onları söküp saç kurutma makinesinin soğuk havasıyla 5 10 dk kuruttum. Daha sonra açıp test ettim hiç bir problem yoktu her şey düzgün çalışıyordu. Daha sonra kapattım bida kuruttum. Tekrar açtım şarja taktım film izliyordum. Daha sonra kendi kendine pc birşeyler yapmaya başladı. Anladım ki touch pad basılı kalıyor vs vs touch padi iptal edince laptop yeniden düzeldi. Touch pad dışında bir problem yoktu. Bi yarım saat sonra piliniz azaldı diye uyarı aldım bir baktım ki laptop şarj olmuyor. Hangi parçası arızalı olabilir yada yapmam gereken bir şey varmıdır?
Bataryanın Güç Beslemesine Çay Gitmiş Olabilir Bataryanın Kendisine Bir Şey Olacağinı Sanmam Korumalı Oluyor Bu Tür Şeylere Karşı Etrafın'da Koruma Plastiği Oluyor Sanmıyorum İçine Sızıcağını.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,071
İsim
umut şahin
knkm bataryada sıkıntı yoktur ancak batarya beslemesinde sıvı temasından dolayı sorun olabilir bana kalırsa bi bilen servise göndermen

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Teknolojik eşyalar su temaslarindan hemen 1 saat sonra açılması doğru değil. Bir süre beklesen hiç bir sorun yasamadan acilmasi muhtemeldi.

batuhan0088

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gece ters çevirip bırakmıştım. Şimdi denediğimde touch pad dahil şarj olması vs tüm aksamları tamamen çalışıyor. Bir problem şuan yok, ileride bir problem çıkarma ihtimali var mıdır? @Cirilla @pickpocket

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,383
Üyeler
153,547
Son üye
wqyusuf
Top Bottom