Neler Yeni

Laptop'a monitör takınca FPS'im artıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda Taş
Dell ınspiron 7577 laptop sahibiyim. Ekranım 60Hz ve 2 adet grafik birimim var. (İgpu ve dahili olan GTX 1060 Max-Q)

Bilgisayarım optimus bir bilgisayar ve oyunlarda 60 FPS'i çok zor görüyorum çünkü ekran kartım adam akıllı kullanılmıyor.
Bir ara daha büyük ekran diye bilgisayarımı televizyona taktım. (Televizyonum 120Hz)

Şunu fark ettim çoğu oyunda ekran kartı kullanımım arttı ve 120 FPS alabilir oldum. Ama bilgisayarımın monitöründe 120 FPS'i hiç stabil bir şekilde göremiyorum. Televizyona taktığımda FPS'im 200'lere bile gidersen laptopun monitöründe oyunda aldığım FPS değerleri Max 90-100 olabiliyor. Bunun sebebi sizce nedir? Yardımcı olabilecek var mı? Laptopta da stabil 120 yapma şansım var mı çünkü olmadıkça takılmalar oluyor.

(Laptop HDMI ile televizyona bağlanıyor ve televizyonu NVIDIA ile kontrol etmeye başlıyorum. Laptop'un monitör kontrolü Intel HD Graphics)

(Optimus'um kapanmıyor)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca ekran kartı kullanımım monitör takılı değilken sürekli %20-%30 civarında kalıyor. i7 7700HQ ile GTX 1060Max-Q kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül hocam, siz özellikle videonuzda etiketleyip sorabileceğimizi söylemiştiniz. Kusura bakmayın lütfen. Bu optimus sorunu hakkında acaba laptop üreticileri bir şeyler planlıyor mu? Optimus'un lanetinden ne zaman kurtulabileceğiz

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819
Üyeler
140,558
Son üye
dekulows
Top Bottom