Neler Yeni

Yardım Laptopuma sıvı metal uygulatmak istiyorum

xRoxai

80+
Gigabyte g5 mf modelini kullanıyorum 12500h ve Rtx 4050 75w laptopumun işlemcisi aşırı ısınıyor (gigabyte g5 -g7 serisi ısındığını biliyorum) sıvı metal uygulatmak istiyorum sizce sıvı metal yapıldıktan sonra ısıda ciddi bir düşüş olur mu laptopu 2023 ağustosta aldım garantisi hâlâ sürmekte sıvı metal uygulanınca garanti dışı kalacak sizce mantıklı mı?

gsarif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Arif Çetin
Sıvı metal uygulaması zor ve riskli bir işlem. Garanti de yüksek ihtimalle sürmez. Laptopa sonradan sıvı metal uygulamak akıl kârı bir iş değil bence.

xRoxai

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıvı metal uygulaması zor ve riskli bir işlem. Garanti de yüksek ihtimalle sürmez. Laptopa sonradan sıvı metal uygulamak akıl kârı bir iş değil bence.
Görüşünüze saygı duyuyorum ama laptop çok rahat bir şekilde 100 derece çalışıyor şu anlık bir durum yok ama uzun süreçte sorun çıkartır diye korkuyorum.

EREN PC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
EREN
Görüşünüzdeki saygısızlık ama dizüstü bilgisayar çok rahat bir şekilde 100 derece çalışıyor şu anda bir durum yok ama uzun süreçte sorun çıkarır diye.
knk şimdi 100 de çalışıyosa işlemcide ekran kartıda kendini kısıyodor ve tam performans vermiyodur ortalama 8 derece fark ediyo ama bu 8 dereceyi kuçumseme gpu cpu kendini kısmamış olur ama ben leptobun altına bi tane sohutucu alsan benim leptop 14 derece düşmüştu ama senin fanlar sesiz modamı 100 derece fazla normak dehil sonuç olarak yapabliyosan yap ama altına kaliteli bi sohutucu alsan işini gölur

xRoxai

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
knk şimdi 100 de çalışıyosa işlemcide ekran kartıda kendini kısıyodor ve tam performans vermiyodur ortalama 8 derece fark ediyo ama bu 8 dereceyi kuçumseme gpu cpu kendini kısmamış olur ama ben leptobun altına bi tane sohutucu alsan benim leptop 14 derece düşmüştu ama senin fanlar sesiz modamı 100 derece fazla normak dehil sonuç olarak yapabliyosan yap ama altına kaliteli bi sohutucu alsan işini gölur
Laptop performans modunda ısındığı için eğlence modunda kullanıyorum onda sabit 99-98 derece oluyor deepcool laptop soğutucu kullanıyorum dostum çok işe yaramıyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğlence modundayken 95-94 derece oluyor dalgalı bir şekilde.

mertefee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mert efe
hocam sıvı metal yaptın mı ? Ben de yapmayı düşünüyorum da herhangi bir sıkıntı çıkardı mı?

Top Bottom