Neler Yeni

LENOVO IDEAPAD 3 Gaming Alınır mı?

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
Bütçe
24000
iyi günler arkadaşlar ben uzun zamandır oyuncu bilgisayarı almayı düşünüyorum ve part time çalışarak belli bir miktar para biriktiriyorum ayrıyeten aileme destek oluyorum o yüzden bilgisayara fazla para ayıramam fakat çok ucuz birşeyde alamam bunun ortası varmı bilenler yardımcı olursa önerileri varsa sevinirim teşekkürler <3

benim bulduğum bir bilgisayar var ve YouTube da videoları da baya olumlu. Yani ben oyunlarda ultra grafiklere takılmam benim için önemli olan oyunun açılması hikayesi oynanışı vs. grafik benim için önemsiz. O yüzden ona göre önerilerde yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim düşündüğüm ürün bu;
Lenovo IdeaPad Gaming 3

Birde bu ikisi var fiyatı daha ucuz fakat Casper olduğu için olumsuz yorum çok gördüm forumda ve oyun oynatabilecek güçte mi bilmiyorum;
Casper Nirvana X600 (AMD)
Casper Nirvana X600 (Intel)

Eğer sizinde bildiğiniz başka bütçe dostu fiyat performans oyuncu laptopları varsa önerilerinizi almaya hazırım arkadaşlar, çok yazdım kusura bakmayın.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Araştırabilirsin
Hocam I5 ile Ryzen 5 arasında çok fark varmı peki? yani Ryzen modeli daha ucuz Intel den ama Intel performansı daha iyi diyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağolasın kanka fakat 16 GB Ram model arıyorum ben, 8 GB az olur diye düşünüyorum.

Üzgün Araba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Çağrı menekşe
Hocam I5 ile Ryzen 5 arasında çok fark varmı peki? yani Ryzen modeli daha ucuz Intel den ama Intel performansı daha iyi diyorlar

Sağolasın kanka fakat 16 GB Ram model arıyorum ben, 8 GB az olur diye düşünüyorum.
Yaklaşık 4 ay önce ideapad gamin 3 ün https://www.trendyol.com/lenovo/ip-...-fhd-dos-gaming-laptop-82s900ettx-p-460791020 bu modelini aldım bu fiyat abartı tabii ki son ürün diye ve gaayet memnunum hiç sıkıntı çıkartmadı işlemci 80 i gpu 75 leri geçmiyor geçtiği bazı durumlar oluyor sadece ben düzenli temizliyorum onunda payı vardır ama genel olarak memnunum ve işinizi göreceğini düşünüyorum

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
Yaklaşık 4 ay önce ideapad gamin 3 ün https://www.trendyol.com/lenovo/ip-...-fhd-dos-gaming-laptop-82s900ettx-p-460791020 bu modelini aldım bu fiyat abartı tabii ki son ürün diye ve gaayet memnunum hiç sıkıntı çıkartmadı işlemci 80 i gpu 75 leri geçmiyor geçtiği bazı durumlar oluyor sadece ben düzenli temizliyorum onunda payı vardır ama genel olarak memnunum ve işinizi göreceğini düşünüyorum
Teşekkür ederim. Peki benim konuya yazdığım Ryzen 5 16 GB Ram lik olan modeli hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Oyun performansı iyi olurmu?

Üzgün Araba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Çağrı menekşe
Teşekkür ederim. Peki benim konuya yazdığım Ryzen 5 16 GB Ram lik olan modeli hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? Oyun performansı iyi olurmu?
Gayet yeterli olacaktır ekran kartı ti modeli değil sadece işlemcilerde eşit güçlerde sayılırlar oyunlarda da orta ayarlarda bütün oyunları açar çoğu oyunu yüksekte de oynarsınız

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
Gayet yeterli olacaktır ekran kartı ti modeli değil sadece işlemcilerde eşit güçlerde sayılırlar oyunlarda da orta ayarlarda bütün oyunları açar çoğu oyunu yüksekte de oynarsınız
Çok teşekkür ederim kanka bende baya inceleme videosu izledim videosu var olumlu yani. Konuda dediğim gibi grafik düşük olması önemli olmaz benim için. Tekrardan teşekkür ederim.

Başka önerileri olan arkadaşlarda olursa lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim <3

Emsal

80+ Silver
Çok teşekkür ederim kanka bende baya inceleme videosu izledim videosu var olumlu yani. Konuda dediğim gibi grafik düşük olması önemli olmaz benim için. Tekrardan teşekkür ederim.

Başka önerileri olan arkadaşlarda olursa lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim <3
Hocam zannımca 3050ti olması ryzen 5 olmasından daha önemli olur sizin için işlemcilerde pek bir fark olmaz diye tahmin ediyorum

Ti olanın videoları vs varsa ona da bakabilirsiniz

barish99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Barış
3 senedir ideapad gaming 3 kullanıyorum. Ryzen 7 ısınıyor yüksek frekanslara çıktığı zaman ama soğutma performansı kötü değil, ryzen 5 güncel olanı daha az ısınır. Bir sıkıntısını görmedim ve Lenovo sağlam üretiyor, pişman olmazsınız. 3050ti için de fsr 3 geleceği için kötü seçim değil bence.

Lady-Of-Ice

80+ Silver

https://www.ebrarbilgisayar.com/del...-fhd-120hz-windows-11-g1555251000wh-pmu373016

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
Hocam zannımca 3050ti olması ryzen 5 olmasından daha önemli olur sizin için işlemcilerde pek bir fark olmaz diye tahmin ediyorum

Ti olanın videoları vs varsa ona da bakabilirsiniz
tamam hocam teşekkür ederim

3 senedir ideapad gaming 3 kullanıyorum. Ryzen 7 ısınıyor yüksek frekanslara çıktığı zaman ama soğutma performansı kötü değil, ryzen 5 güncel olanı daha az ısınır. Bir sıkıntısını görmedim ve Lenovo sağlam üretiyor, pişman olmazsınız. 3050ti için de fsr 3 geleceği için kötü seçim değil bence.
anladım hocam teşekkür ederim, bende öyle düşünüyorum.

https://www.ebrarbilgisayar.com/del...-fhd-120hz-windows-11-g1555251000wh-pmu373016
Teşekkürler hocam incelicem hemen

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Yusuf ÇAKIR
Arkadaşlar eğer daha farklı veya bütçe dostu önerileri olan varsa rica etsem yazabilirmi?
Konuya koyduğum laptop eğer beni üzmezse güzel bir laptop ise konuyu kapatabilirizde yani sorum çözüldü diye.

Top Bottom