Neler Yeni

İnceleme Lenovo Legion K500 İnceleme

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
1623611845115.png

Herkese merhaba bugün sizlerle 1 aydan beri sorunsuz bir şekilde kullanmış olduğum ve fiyatı ve sunduğu özellikler bakımından alınabilirliği yüksek olan Red Switch'li klavye olan K500 ile karşınızdayım.

Ürünü 29 Nisan'da Amazon'dan 415₺ vererek aldım ve 3 Mayıs'ta elime ulaştı.

| KUTU TASARIMI |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18.jpeg

Kutusu bence başarılı, çok sırıtmıyor sade ce öz bir tasarıma sahip seve seve odamda sergilediğim bir kutu kendisi.

Kutu açılığı ve içeriği ile alakalı bir fotoğraf paylaşamayacağım çünkü ortada buna değecek bir kutu içeriği bulunmuyor.
Klavye ve bilek desteğinden başka bir ek ürün çıkmıyor. Switch'leri çıkarmak için içinden bir aparat gelseydi güzel olurdu ama koymamışlar. Bir süre kullandıktan sonra çok rahat bir şekilde çıkmaya başlıyor tuşlar ancak ilk kullanımda çıkarmak için can çekiştim.

| KLAVYE TASARIMI |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.19 (2).jpeg

1622980545047.jpg

Görünüş itibari ile güzel ürün benim hoşuma gidiyor açıkçası, ancak bunu da eleştirmem gerek. Işıkların parlaklığı yetersiz daha parlak olabilirdi, fark ettiyseniz print screen tuşu bir birçoğunun altına ışık az gözüküyor. Ayrıyeten Spacebar'a ışık koyulmuşi oraya bari bir çizgi atsaydınız da gözükseydi boşuna yanıyor orada. Ayrıca bilek desteği gereksiz bence. Tuşlar çok aşağıda kaldığından dolayı kullanmıyorum daha rahat.

Kalitesine gelecek olursak metal değil plastik ama kalın ve kaliteli bir plastik kullanılmış gayet sağlar, temizleme amacıyla eski alışkanlıktan bazen masaya vuruyorum içindekiler düşsün diye hala bir sorun yok. :D

Gönlünüz rahat bir şekilde alabilirsiniz.

| SWİTCH |
1622983639655.png

Switch olarak Kailh üretim olan Long Hui Red Switch'leri kullanmakta. Ses ve hissiyat olarak gayet iyi ancak sert Switch seven biri olarak biraz hafif geldi onun haricinde gayet iyi. Üzerine su döktüm yanlışlıkla taş gibi çalışıyor. :D

| Kablo ve USB |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (3).jpeg

Örgü kablo ile geliyor ve yeterince kalın ve sağlam olduğunu söyleyebilirim size. Kolayca bükülüp bozulmuyor. Benim kablomun uç kısmında üretim hatasından kaynaklanan bir defo mevcut ama olsun o kadar.

|YAZILIM|
1622983665468.png

1622983672692.png

Yazılımı hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum, idare edecek bir yazılım aman aman bir etkisi yok. Sadece oyun modu tuşunun hangi işlevleri devre dışı bırakacağını ayarlayıp efektleri değiştirebiliyorsunuz. Statik kullandığımdan dolayı gerek duymuyorum. Pek başarılı bir yazılım değil benim gözümde.

| EKSİLER |
Fazlsıyla ağır ve hantal bir ürün.

Işık parlaklığı düşük

yazılım üzerinde parlaklık ayarı yapılmaması.

Artılarını saymaya gerek duymuyorum genel olarak iyi bir ürün.

|Satın Alma Linki|

Bu link üzerinden 450₺ gibi uygun bir fiyata alabilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/1Z8VeiGoNC59vIEDeFdVdNEHzyfAVrzwa/view?usp=sharing ses testine buradan bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,933
İsim
. .
Herkese merhaba bugün sizlerle 1 aydan beri sorunsuz bir şekilde kullanmış olduğum ve fiyatı ve sunduğu özellikler bakımından alınabilirliği yüksek olan Red Switch'li klavye olan K500 ile karşınızdayım.

Ürünü 29 Nisan'da Amazon'dan 415₺ vererek aldım ve 3 Mayıs'ta elime ulaştı.

| KUTU TASARIMI |
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Kutusu bence başarılı, çok sırıtmıyor sade ce öz bir tasarıma sahip seve seve odamda sergilediğim bir kutu kendisi.

Kutu açılığı ve içeriği ile alakalı bir fotoğraf paylaşamayacağım çünkü ortada buna değecek bir kutu içeriği bulunmuyor.
Klavye ve bilek desteğinden başka bir ek ürün çıkmıyor. Switch'leri çıkarmak için içinden bir aparat gelseydi güzel olurdu ama koymamışlar. Bir süre kullandıktan sonra çok rahat bir şekilde çıkmaya başlıyor tuşlar ancak ilk kullanımda çıkarmak için can çekiştim.

| KLAVYE TASARIMI |
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Görünüş itibari ile güzel ürün benim hoşuma gidiyor açıkçası, ancak bunu da eleştirmem gerek. Işıkların parlaklığı yetersiz daha parlak olabilirdi, fark ettiyseniz print screen tuşu bir birçoğunun altına ışık az gözüküyor. Ayrıyeten Spacebar'a ışık koyulmuşi oraya bari bir çizgi atsaydınız da gözükseydi boşuna yanıyor orada. Ayrıca bilek desteği gereksiz bence. Tuşlar çok aşağıda kaldığından dolayı kullanmıyorum daha rahat.

Kalitesine gelecek olursak metal değil plastik ama kalın ve kaliteli bir plastik kullanılmış gayet sağlar, temizleme amacıyla eski alışkanlıktan bazen masaya vuruyorum içindekiler düşsün diye hala bir sorun yok. :D

Gönlünüz rahat bir şekilde alabilirsiniz.

| SWİTCH |
Alıntıyı görüntüle

Switch olarak Kailh üretim olan Long Hui Red Switch'leri kullanmakta. Ses ve hissiyat olarak gayet iyi ancak sert Switch seven biri olarak biraz hafif geldi onun haricinde gayet iyi. Üzerine su döktüm yanlışlıkla taş gibi çalışıyor. :D

| Kablo ve USB |

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Örgü kablo ile geliyor ve yeterince kalın ve sağlam olduğunu söyleyebilirim size. Kolayca bükülüp bozulmuyor. Benim kablomun uç kısmında üretim hatasından kaynaklanan bir defo mevcut ama olsun o kadar.

|YAZILIM|
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Yazılımı hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum, idare edecek bir yazılım aman aman bir etkisi yok. Sadece oyun modu tuşunun hangi işlevleri devre dışı bırakacağını ayarlayıp efektleri değiştirebiliyorsunuz. Statik kullandığımdan dolayı gerek duymuyorum. Pek başarılı bir yazılım değil benim gözümde.

| EKSİLER |
Fazlsıyla ağır ve hantal bir ürün.

Işık parlaklığı düşük

yazılım üzerinde parlaklık ayarı yapılmaması.

Artılarını saymaya gerek duymuyorum genel olarak iyi bir ürün.

|Satın Alma Linki|

Bu link üzerinden 450₺ gibi uygun bir fiyata alabilirsiniz.

@OnTheRoonKilled ve @PossibleTurco Sunar

Şansa PossibleTurco 2 gün ara vermiş geldiğinde kapak fotoğrafı yaptıracağım. Yapar büyük ihtimalle şimdiden teşekkürler.
Birazcık fotoğraf koysaydın güzel olurdu yaptığın alıntılar başka şeyler
Eline sağlık

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Tüm fotoğraflarda sorun var galiba.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Resimler yanlış

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Güzel olmuş elinize sağlık

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Gayet güzel bir inceleme. Bence hp omen encodere rakip olacak bir model , ne diyorsun @Mert Özkaya

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Gayet güzel bir inceleme. Bence hp omen encodere rakip olacak bir model , ne diyorsun @Mert Özkaya
Öncelikle konu sahibi eline sağlık dostum.
Bence de encodere rakip bir klavye. Zaten bu fiyat bandında genellikle ya encoder yada k500 alınıyor. Encoderi beğenmeyip bilek desteği rgb gibi özellikler isteyenler için güzel bit alternatif olduğunu düşünüyorum.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Öncelikle konu sahibi eline sağlık dostum.
Bence de encodere rakip bir klavye. Zaten bu fiyat bandında genellikle ya encoder yada k500 alınıyor. Encoderi beğenmeyip bilek desteği rgb gibi özellikler isteyenler için güzel bit alternatif olduğunu düşünüyorum.
Evet bence de . Sadece yazılımı tırt bayağı ve galiba switchleri cherry'e göre bir tık alt kademe oluyor o kadar. Onun dışında k500'ün rgb ve bilek desteği avantajı var.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Evet bence de . Sadece yazılımı tırt bayağı ve galiba switchleri cherry'e göre bir tık alt kademe oluyor o kadar. Onun dışında k500'ün rgb ve bilek desteği avantajı var.
Yazılımı ciddi anlamda kötü sadece rengini değiştirmek istediğimde kurup değiştirip siliyorum fazlasıyla gereksiz bir uygulama ihtiyaç bile duymuyorum açıkçası böyle kötü bir uygulamaya. :D

Konuda da belirttiğim gibi bilek desteğini kullanışsız buldum ben onun yerine düzgün bir keycap puller ve fırça tercihim olurdu. :D

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Yazılımı ciddi anlamda kötü sadece rengini değiştirmek istediğimde kurup değiştirip siliyorum fazlasıyla gereksiz bir uygulama ihtiyaç bile duymuyorum açıkçası böyle kötü bir uygulamaya. :D

Konuda da belirttiğim gibi bilek desteğini kullanışsız buldum ben onun yerine düzgün bir keycap puller ve fırça tercihim olurdu. :D
Yani kimisi bilek desteği aşığı. O yüzden dedim. Genel olarak ikisi de güzel klavye, yine araştırsam yine bunu alırdım ama o kesin.

Top Bottom