Neler Yeni

Lenovo LOQ kullanıcıları cızırtı sorunu yaşıyor musunuz?

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerim saman
Lenovo LOQ i5 12450H RTX 4060 olan modele sahibim. Laptop boştayken bile klavyeye yaklaştığımda cızırtı sesi duyuyorum, fanlar kapandığında daha da belirgin oluyor. Aynı cızırtı adaptörde de mevcut. Coilwhine'ı sadece ekran kartı kullanırken oluyor zannediyordum. O da var ama fan sesi bastırıyor aşırı yüksek değil.

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Furkan Harmancı
Birebir aynısı bende var. Hep kulaklıkla kullandığım için farketmedim sandım ama yaklaştım bende herhangi bir ses yok.

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerim saman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birebir aynısı bende var. Hep kulaklıkla kullandığım için farketmedim sandım ama yaklaştım bende herhangi bir ses yok.
Fanlar çalışsa bile klavyeye yaklaştığında belli oluyor.

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Furkan Harmancı
Ben bir ses duyamıyorum.

Capgras

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Capgras
Bende vardı ama rahatsız edici değildi.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Mete C. E.
Sadece bende olması daha iyi genel bir sorun olmasındansa. Ona göre değişime yollayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Meter90ss sende de vardı galiba loq.
Yok bende tüm programları kapatıp ayarı oyun dışında onboard ekran kartına verip deneyin
Oyunda vb. Fan sesi dışında cızırtı yapıyorsa iade & değişim isteyin.

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerim saman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok bende tüm programları kapatıp ayarı oyun dışında onboard ekran kartına verip deneyin
Oyunda vb. Fan sesi dışında cızırtı yapıyorsa iade & değişim isteyin.
Denedim hocam hepsini. Normal cızırtı dışında fandan da ufak bir ses geliyor. Değişime göndereceğim mecbur.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Mete C. E.

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
benim laptopu 7 8 yıldır kullanıyorum coil whine denen sesin cihazlardan gelebildiğini öğrendiğim zaman baktım varmış benim cihazda ama yıllardır farketmemişim bile şimdi sizdeki sesi bilmediğim için çok bişey söyleyemiyorum ama eğer çok aşırı değilse en iyisi boşvermek ben öyle yapıyorum umarım rahatsız edici düzeyde değildir

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,959
İsim
Sarp Yılmaz
Lenovo LOQ i5 12450H RTX 4060 olan modele sahibim. Laptop boştayken bile klavyeye yaklaştığımda cızırtı sesi duyuyorum, fanlar kapandığında daha da belirgin oluyor. Aynı cızırtı adaptörde de mevcut. Coilwhine'ı sadece ekran kartı kullanırken oluyor zannediyordum. O da var ama fan sesi bastırıyor aşırı yüksek değil.
Zamanında forumda bir çok arkadaşa Lenovo almayın demiştim kronik sorunlu vs diye hepsi dalga geçip linçlemişti ama işte tecrübe olarak konuşuyoruz.
neyse geçmiş olsun kardeşim

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerim saman
benim laptopu 7 8 yıldır kullanıyorum coil whine denen sesin cihazlardan gelebildiğini öğrendiğim zaman baktım varmış benim cihazda ama yıllardır farketmemişim bile şimdi sizdeki sesi bilmediğim için çok bişey söyleyemiyorum ama eğer çok aşırı değilse en iyisi boşvermek ben öyle yapıyorum umarım rahatsız edici düzeyde değildir
Oyun sırasında direkt coilwhine sesi çıkıyor zaten ama fandan dolayı o fark edilir düzeyde değil. Boştayken bile bir miktar ses gelmesi sıkıntı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanında forumda bir çok arkadaşa Lenovo almayın demiştim kronik sorunlu vs diye hepsi dalga geçip linçlemişti ama işte tecrübe olarak konuşuyoruz.
neyse geçmiş olsun kardeşim
Kronik sorun mu bilemiyorum aynı modeli sıkıntısız kullanan tanıdıklarım var. Başka üst seviye markalarda da gördüm ben bu sorunu.

Top Bottom