Neler Yeni

LG 24GN650-B monıtör alınır mı?

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
İnternette 144 hz IPS monitörlerin akıcılığının 144 hz VA panelli monitörlerden daha az olduğunu yazmış bir arkadaş, 144 hz hissiyatını verme durumu nasıl 24GN650-B 'nin ? Şimdiden teşekkürler.
Bundan önceki monitörüm ASUS VG248QG 165 hz 0.5 ms TN panel. Renkleri dışında pek bir fark göremedim ben. 2 tane ekisis var asusa göre hoparlör yok , ve sağa sola dönmüyor tek ekisis bu. LG nin artısı ise renkler daha canlı. Cs oynuyorum valorant oynuyorum. Herhangi bir ghosting görmedim görmüyorum. Bunu seçmemin nedeni zaten bu hem IPS hem 1ms GTG olması. Ghosting istemiyorsanız GTG değerine bakıcaksınız. Çoğu IPS ve VA panelli monitörlerde. adamlar 1ms yazıyor ama o MPRT değeri. GTG ye dikkat etmek gerek rekabetçi oyunlar için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum bende almayı planlıyorum.Senden ricam Ufo testi yapıp yüklüyebilir misin.Ghosting ufo test.Çok büyük bir iyilik yapmış olursun..
Yapardım ama köydeyim uploadım 0.4 :)

ElyyaK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Abdullah
LCD pikselleri, genellikle belirli bir renge daha hızlı geçiş sağlar. ... Overdrive özelliği ise piksel geçişlerinde, pikseller üzerinde daha yüksek voltaj uygulayarak geçişleri hızlandırır. Bu da gölgelenme etkisini azaltır. Ancak overdrive özelliğinin fazla uygulanması da ışık halesinin oluşmasına sebep olabilir.

demekmiş. Kendi özelliğinde 1ms GTG olan monitör alıırım ben ki aldımda zaten. Neden ekstra şeyler ile uğraşıp kısayım ki ömründen.
Kanka ne alaka ? overdrive özelliği var diye ömrü mü kıslacak monitörün ?

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Kanka ne alaka ? overdrive özelliği var diye ömrü mü kıslacak monitörün ?
Overclock yani güzel kardeşim o yapacağın işlem ne gerek var kendinden stock 1 ms monitörler varken ? ben sana kendi fikrimi söyledim karar senin bana niye soruyosun ki o zaman ? :D

ElyyaK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Abdullah
Overclock yani güzel kardeşim o yapacağın işlem ne gerek var kendinden stock 1 ms monitörler varken ? ben sana kendi fikrimi söyledim karar senin bana niye soruyosun ki o zaman ? :D
overdrive özelliğini bilmiyordun sen simdi nasıl biliyorsun peki :D _????
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun ne demek olduğunu bilmediğim için yanıt veremiyorum. kelime olarak anladım ama öyle bir menüye denk gelmedim yani
. ?:D

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
LCD pikselleri, genellikle belirli bir renge daha hızlı geçiş sağlar. ... Overdrive özelliği ise piksel geçişlerinde, pikseller üzerinde daha yüksek voltaj uygulayarak geçişleri hızlandırır. Bu da gölgelenme etkisini azaltır. Ancak overdrive özelliğinin fazla uygulanması da ışık halesinin oluşmasına sebep olabilir.

demekmiş
. Kendi özelliğinde 1ms GTG olan monitör alıırım ben ki aldımda zaten. Neden ekstra şeyler ile uğraşıp kısayım ki ömründen.
Google'a monitör overdrive nedir ? yazıp sana attım. Bunu bile görmemişsin. Buradan öğrendim senin aksine , beni ilgilendirmeyen bir konuyu yazıp öğrenebiliyorum mesela.

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Ayaklikla cok yüksek deil mi 40 cm
Değil zaten kendine göre ayarlayabiliyorsun. Fakat ayaklık olarak şikayetçi olduğum tek nokta tasarımı. Ayaklığın ileriye doğru 2 çubuk gibi bir tasarımı olduğu için bazı eşyaları koyarken zorluk çekiyorum.

Benten37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hassan Hassa
Değil zaten kendine göre ayarlayabiliyorsun. Fakat ayaklık olarak şikayetçi olduğum tek nokta tasarımı. Ayaklığın ileriye doğru 2 çubuk gibi bir tasarımı olduğu için bazı eşyaları koyarken zorluk çekiyorum.
Hakkaten cok uzun. Pivotsuz 600 B modeli daha aldim iade ettim. Daha kısaydi. Aoc 24G2u da kisa.
Kullandınızda sağ ve soldan yan bakinca ekranda yani panelde sararma oluyor mu

Top Bottom