Neler Yeni

Linux Dağıtımı Önerisi

EMA?R

80+ Bronze
@İntelAtomBomb52 ilk defa mı linux kuracaksınız?

İntelAtomBomb52

80+ Bronze
Ben wd marka tercih etmiştim 480₺ civarında almıştım. Ama patriot marka ssd ler daha uygun olabiliyor ve forumda çok öneriliyor. Almadan önce sorunlu ssd rehberine bakmanızı tavsiye ederim.

Windows 10 olarak da single home kullanıyorum. Size de önerebilirim.

ben aslında 150 tllik bir ürün arıyorum patroit brust alırım galiba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@İntelAtomBomb52 ilk defa mı linux kuracaksınız?

Evet

kamyoncu36

80+ Bronze
İlk defa kuracaksan dual boot yap. Kurarken windows'u silme, kuracağın diskte kalsın yeter. Beğenmessen biostan windows'a geri dönersin.

kingdaina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Uzay Kıraç
Merhaba arkadaşlar eski Laptopum için linux Dağıtımı arıyorum hiç biri fark etmez zaten kullanayacağım çoğu uygulamayı çalıştırsa yeter hdd ölü olduğu için windows 10 çok yavaş

Sistem özellikleri;
İ5 3230m
gt 720m
6 gb ram
hdd

bu arada windows 10 lisansı var oem key sıkıntı olur mu linuz kurarken
Arch tabanlı linuxlar nvidia grafik kartlarıyla çok iyi uyumluluk sağlayamıyor veya uğraştırabiliyor sürücüleriyle. Debian bazlı olanlar daha iyi olur. Bunun yanında Gnome arayüzü kullanan Ubuntu gibi dağıtımların sistem tüketimleri daha fazla oluyor. Ben şahsen xfce veya kde kullanılmasını öneririm. Spesifik olmak gerekirse Linux Mint veya Xubuntu başlangıç için iyi bir seçim olabilir. Bunun dışında windows10 çoğu zaman performans açısından iyi ayarlanmış bir sistem fakat biraz ağır kaçıyor. Yine de sisteminizde bulunmasında fayda var

Top Bottom