Neler Yeni

Linux kurmalı mıyım?

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
Elimde eski bi pc var özellikleri fln aşırı kötü yaza kadar idare etsin istiyorum ama içinde xp var win7'mi yoksa linuxmu daha kasmadan çalışır (linux'u pek bilmiyorum winde kullandığım programları linuxda açabilir miyim?)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde eski bi pc var özellikleri fln aşırı kötü yaza kadar idare etsin istiyorum ama içinde xp var win7'mi yoksa linuxmu daha kasmadan çalışır (linux'u pek bilmiyorum winde kullandığım programları linuxda açabilir miyim?)
Xpde chorme fln açmıyor indirdiğim dosyaları fln açamıyorum bundan dolayı ya win 7 yada linuxa geçmem gerekiyor veya xpde bu sorunu nasıl düzeltirim?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,769
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Sistem özellikleri nedir? Şahsen ben XP kullanırdım.

GodlyPain

80+ Bronze
Linux kurmalı miyim diye bir soru soruyorsan kurmamalisin, Windows 7 kur

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,769
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ya özellikler baya kötü dediğim gibi xp bile şu anda kasıyor tekrar xp yüklemeyide düşünüyorum açıkçası ama hata veriyo şuanda
İşlemci: amd sempron le-1100
Ekran kartı yok
ram 2 gb
XP'nin kasmaması lazım.

Satriani

80+ Bronze
XP kur, gelişmiş ayarları tamamen performans yap, görsel olan hiç bi' şeye kaynak ayırmasın. Bunun dışında da gerekli olan ve sisteme uyumlu driverları yükle tamamdır.

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
XP kur, gelişmiş ayarları tamamen performans yap, görsel olan hiç bi' şeye kaynak ayırmasın. Bunun dışında da gerekli olan ve sisteme uyumlu driverları yükle tamamdır.
Gelişmiş ayarları nerden yapcam abi

Satriani

80+ Bronze
Gelişmiş ayarları nerden yapcam abi
Çok uzun süredir XP kullanmadım, fakat en basit olarak Bilgisayar'ım sağ tıkla gelişmiş ayarlar kısmına gidip, oradan gelişmiş- performans - ayarlar - ' en iyi performans ' için ayarla seçebilirsin. Bunun dışında zamanında regedit ve farklı kısımlardan ince ayarlar yaparak hem açılış hem de performansa etki eden küçük ayarlar vardı, bunları da sistemi kurduktan sonra tarayıcı üzerinden ' Win Xp hızlandırma ' gibi aratırsan dökümanlar bulursun.

ycl.iboo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
İbrahim yücel
Çok uzun süredir XP kullanmadım, fakat en basit olarak Bilgisayar'ım sağ tıkla gelişmiş ayarlar kısmına gidip, oradan gelişmiş- performans - ayarlar - ' en iyi performans ' için ayarla seçebilirsin. Bunun dışında zamanında regedit ve farklı kısımlardan ince ayarlar yaparak hem açılış hem de performansa etki eden küçük ayarlar vardı, bunları da sistemi kurduktan sonra tarayıcı üzerinden ' Win Xp hızlandırma ' gibi aratırsan dökümanlar bulursun.
Teşekkürler hocam bugün deneyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,822
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed
Top Bottom