Neler Yeni

Lise Mezunu Asker Rütbesi

Aydn1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Ahmet Aydın
selam arkadaşlar 2 ay sonra askere gidicem çok saçma gelebilir araştırdım ama anlamadım hepsi sözleşmeli vs yaziyor ben normal 6 ay askerliğimi yapacağım lise mezunuyum üniversiteye sonra gitmek istiyorum yurt dışında okumak gibi planlarım var askerliğimi aradan çıkarayım diyorum askerde rütbe olarak ne başliyoruz yoksa direk komando veya er mi oluyorum devlet seçiyorda

Bura.K

80+ Silver
selam arkadaşlar 2 ay sonra askere gidicem çok saçma gelebilir araştırdım ama anlamadım hepsi sözleşmeli vs yaziyor ben normal 6 ay askerliğimi yapacağım lise mezunuyum üniversiteye sonra gitmek istiyorum yurt dışında okumak gibi planlarım var askerliğimi aradan çıkarayım diyorum askerde rütbe olarak ne başliyoruz yoksa direk komando veya er mi oluyorum devlet seçiyorda
Sözleşmeli çok farklı. Ayrıca sizin dediğiniz Üniversite icin geçerli. Belki eğer üniversite mezunuysanız nadiren denk gelir ve şanslıysanız “asteğmen” olarak yer bulabilirsiniz. Belki ama. Lise mezunlarına rütbe gibi bir sey yok.

Son düzenleme:

Kara*

80+ Silver
Kanka max çavuş olabiliyorsun. Komando olma tercihi ise istek üzerine diye biliyorum.

Top Bottom