Neler Yeni

Lol'de düşük fps alma sorunu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onat Okatan
Arkadaşlar merhabalar 2 gündür bir kaç dorun yaşıyorum Lol ile ilgili. Geçenlerde İşlemci ve Ram'e bir oc denemedi yaptım. Çok stabil çalışmayınca da ayarları eski haline döndürdüm.Forza Horizon 4 2k Extreme ayarlarda test yaptım ve ne drop ne de genel olarak düşük fps sorunu yaşadım. Windows update yok ve Driverlar güncel. Ayrıca bir kaç sorun daha farkettim. Bu arada sistem güncel Rtx2060 kullanıyorum ki Lol de sıkıntı yaşatmaz. Öncelikle ne zaman oyun motorunu çalıştırırısam Monitörün renkleri kırmızı bir hal alıyor ve hiç bir şekilde profil ya da ayarlar değişmemesine rağmen. İkinci olarak çok fazla fps dropla karşılaştım. Ama o sorun kayboldu. Asıl sıkıntı oyunun Ort 200 ve üzeriyken 90 fps e kadar düşmesi ve 150 yi çok zor geçmesi. (Dikey senkronizasyon veya sabitleme açık değil.)Sıkıntının oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü ayarları değiştirmek Fps i etkilemiyor. 4k da olsa 720p de olsa aynı fps de kalıyor. Hiçbir anlam veremiyorum. Onarma da gerçekleştirdirdim ama sorun geçmedi. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Doğan Tok
bendede aynı durum vardı lolü yakın zamanda bıraktım bendeki pc de yeni gtx 1650 var lol ayarları en düşük de olsa çok yüksekde olsa aynı fps yi alıyorum gibi yani pek değişmiyordu bende ekranım 144 hz olduğu için 144 e sabitledim fps yi oyunun kasmıyorsa sıkıntı yok o sayaçlarda sıkıntı var bence sende sabitle fps nin çok daha akıcı ve dropsuz oyun oyanarsın yinede lol zaman kaybı 3 gün oldu oyunu bırakalı rahatladım cs go daha güzel

Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Ali Körgezen
Arkadaşlar merhabalar 2 gündür bir kaç dorun yaşıyorum Lol ile ilgili. Geçenlerde İşlemci ve RAM'e bir oc denemedi yaptım. Çok stabil çalışmayınca da ayarları eski haline döndürdüm.Forza Horizon 4 2k Extreme ayarlarda test yaptım ve ne drop ne de genel olarak düşük fps sorunu yaşadım. Windows update yok ve Driverlar güncel. Ayrıca bir kaç sorun daha farkettim. Bu arada sistem güncel Rtx2060 kullanıyorum ki Lol de sıkıntı yaşatmaz. Öncelikle ne zaman oyun motorunu çalıştırırısam Monitörün renkleri kırmızı bir hal alıyor ve hiç bir şekilde profil ya da ayarlar değişmemesine rağmen. İkinci olarak çok fazla fps dropla karşılaştım. Ama o sorun kayboldu. Asıl sıkıntı oyunun Ort 200 ve üzeriyken 90 fps e kadar düşmesi ve 150 yi çok zor geçmesi. (Dikey senkronizasyon veya sabitleme açık değil.)Sıkıntının oyunla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü ayarları değiştirmek Fps i etkilemiyor. 4k da olsa 720p de olsa aynı fps de kalıyor. Hiçbir anlam veremiyorum. Onarma da gerçekleştirdirdim ama sorun geçmedi. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
pencere seçeneklerini değiştir sıra sıra dene hepsini bendede oluyorfu bende 10 snyelik hatta daha fazla droplar oluyordu onu yaptım geçti

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onat Okatan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onat Okatan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bendede aynı durum vardı lolü yakın zamanda bıraktım bendeki pc de yeni gtx 1650 var lol ayarları en düşük de olsa çok yüksekde olsa aynı fps yi alıyorum gibi yani pek değişmiyordu bende ekranım 144 hz olduğu için 144 e sabitledim fps yi oyunun kasmıyorsa sıkıntı yok o sayaçlarda sıkıntı var bence sende sabitle fps nin çok daha akıcı ve dropsuz oyun oyanarsın yinede lol zaman kaybı 3 gün oldu oyunu bırakalı rahatladım cs go daha güzel
Hayır başka yazılımlardan da kontrol ettim. Fps gerçekten gereksiz düşük. 100 ün altındayım sürekli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır başka yazılımlardan da kontrol ettim. Fps gerçekten gereksiz düşük. 100 ün altındayım sürekli.
Bilgisayırımda Razer Cortex adlı bir yazılım kuruluydu. Olaylar o yazılımı kullanmaya başladığımdan beri ortaya çıktığı için onu silmeye karar verdim ve Fps anında 300'lere çıktı. Ekranın kırmızıya dönme sorunu da düzeldi. Sorunlu bir yazılımmış demek ki.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,450
Üyeler
140,202
Son üye