Neler Yeni

Yardım İyi Sistemle Düşük FPS Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Karaçöl
Sistemim
Ekran kartı Rtx 3070 ti tuf
İşlemci İ5 13600k intel
Anakart z790 gigabyte
Ram 2x8 16gb ddr5 6000 mhz Kingston fury
her şey güncel ama oyunlarda çok az fps alıyorum lütfen yardım edin 3 4 gündür çözüm bulamıyorum
Cs go da full ayarlarda 90 fps veriyor
Gta 5te en yüksekte 70 80 veriyor
Forza Horizon 5 de 30 fps tüm sürücüler güncel her şey tam

arturo

80+ Silver
Sistemim
İşlemci İ5 13600k intel
Anakart z790 gigabyte
her şey güncel ama oyunlarda çok az fps alıyorum lütfen yardım edin 3 4 gündür çözüm bulamıyorum
sıcaklık değerleriniz nedir hocam?

supdelux

80+
Sistem yeni mi toplandı ve kullanmaya başladığınızdan beri bu sorun mevcut mu? Yoksa sonradan mı böyle bir sorun ortaya çıktı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Karaçöl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem yeni mi toplandı ve kullanmaya başladığınızdan beri bu sorun mevcut mu? Yoksa sonradan mı böyle bir sorun ortaya çıktı?
Ekran kartı önceden vardı 1 seneye yakındır bende ucuzken aldım test ettim 2 3 ay kullandım sıkıntı da yoktu diğer parçaları yeni aldım 1 2 hafta oldu daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı önceden vardı 1 seneye yakındır bende ucuzken aldım test ettim 2 3 ay kullandım sıkıntı da yoktu diğer parçaları yeni aldım 1 2 hafta oldu daha
Toplandıgından beri böyle saçma sorun var evet

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
emirhanerdinç42
Sistemim
İşlemci İ5 13600k intel
Anakart z790 gigabyte
Güç ayarlarına gir. Orda ek güç ayarlarından Dengeli önerilen yap bakalım. Olmazsa full performans olarak deneyin hocam. Bende de aynısı olmuştu. (DENGELİ) yapınca bilgisayar uçuşa geçti.

supdelux

80+

Toplandıgından beri böyle saçma sorun var evet
Montajı kendiniz mi yaptınız yoksa bir başkasına mı yaptırdınız? Daha önce bir arkadaşımın başına bu tarz bir durum gelmişti. Montajı başka birine yaptırmıştı sıvı soğutucunun jelatinini çıkarmayı bile unutmuşlardı. Sıcaklıklar normaldi fakat CPU'nun feci derecede bottleneck yediğini farketmiştik. Montajı tekrar yaptıktan sonra oyun değerleri normale dönmüştü. O sistemde o FPS değerlerini başka türlü alma şansınız yok montaj kısmını sistemin içini ve oyun içi değerleri kesin kontrol edin.

Celilkug

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Celil
Max 60 derece ekran kartı işlemci de max 50 60
hocam bneım sistemde yeni bende düşük fps alıuyordum lakin sorunu şöyle çözdüm daha doğrusu sorun değilde ekran kartı tam performans vermiyor varsayılan ayarlarda çalışıyordu 2600 mhz olabilen kartım sabit 1200mhz de çalışıyordu 60w tüketiyordu sonra bunu attırınca
god of warda yüksek ayarlarda fsr açıkken 70 80i geçmeyen fpsim 150 160fps oldu artık ultra ayarlarda fsr kapalıyken 90 100fps oynuyoruım cs goda 300 350 alırken 700 800 fps alıyorum yüksek ayarlarda istersen onu bi kontrol et gta5 1080p ultra ayarlardada 144 sabit alıyordum bilgin olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Yusuf Karaçöl
Düzeldi mi hocam
Yok olmadı

Montajı kendiniz mi yaptınız yoksa bir başkasına mı yaptırdınız? Daha önce bir arkadaşımın başına bu tarz bir durum gelmişti. Montajı başka birine yaptırmıştı sıvı soğutucunun jelatinini çıkarmayı bile unutmuşlardı. Sıcaklıklar normaldi fakat CPU'nun feci derecede bottleneck yediğini farketmiştik. Montajı tekrar yaptıktan sonra oyun değerleri normale dönmüştü. O sistemde o FPS değerlerini başka türlü alma şansınız yok montaj kısmını sistemin içini ve oyun içi değerleri kesin kontrol edin.
Kendim yaptım hacım bende bilgisayardan anlıyorum baya hatta 3 4 kez kontrol ettim ama bir sorun yok kasa içinde

hocam bneım sistemde yeni bende düşük fps alıuyordum lakin sorunu şöyle çözdüm daha doğrusu sorun değilde ekran kartı tam performans vermiyor varsayılan ayarlarda çalışıyordu 2600 mhz olabilen kartım sabit 1200mhz de çalışıyordu 60w tüketiyordu sonra bunu attırınca
god of warda yüksek ayarlarda fsr açıkken 70 80i geçmeyen fpsim 150 160fps oldu artık ultra ayarlarda fsr kapalıyken 90 100fps oynuyoruım cs goda 300 350 alırken 700 800 fps alıyorum yüksek ayarlarda istersen onu bi kontrol et gta5 1080p ultra ayarlardada 144 sabit alıyordum bilgin olsun
Nasıl yükselticem performansı

Onu deneyin bide bilgisayar sağ tık özellikler performans bölümünden, en iyisini bilgisayarım seçsin tiki'ni işaretleyin. Bunları deneyin sorun düzelir diye düşünüyorum
Windows 11 hacım bulamadım ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
emirhanerdinç42
Yok olmadı

Kendim yaptım hacım bende bilgisayardan anlıyorum baya hatta 3 4 kez kontrol ettim ama bir sorun yok kasa içinde

Nasıl yükselticem performansı

Windows 11 hacım bulamadım ama
Valla bilemedim Windows 11de zaten optimizasyon sorunu var benim arkadaşlarımın çoğu valorant bile giremiyor lanet bi sistem Windows 11 inşallah düzeltirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,928
Üyeler
140,272
Son üye
ozata
Top Bottom